×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. februāris, 2016
Drukāt

Daugavpils teātris ar trim izrādēm viesosies Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Maijā Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Latvijas Nacionālo teātri ar trim izrādēm: mūziklu bērniem “Leo – mazais lauva”, šokējošu komēdiju latgaliski “Latgaliešu rulete” un Imres Kalmana opereti “Mistera Ikss noslēpums”, LA.lv uzzināja teātrī.

9. maijā plkst. 19 Daugavpils teātra viesizrādes uzsāks viena no tā sezonas spilgtākajām izrādēm – operete krievu valodā “Mistera Ikss noslēpums” Oļega Šapošņikova režijā. Šī izrāde ir starptautisks muzikāls projekts, kura ietvaros tika pieaicināti vairāki viesmākslinieki. Operetē piedalās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, kā arī solisti no Krievijas, Baltkrievijas un Polijas.

“Mistera Ikss noslēpums” balstīts Imres Kalmana operetes “Cirka princese” motīvos, taču šoreiz galvenā varoņa noslēpumu mēginās atklāt nevis cirka arēnā, bet uz košas kabarē skatuves. Sižets ir pārcelts uz 1925. gada Rīgu – laiku un vietu, kur plauka naktsdzīve un jautrība, krustojās pavisam dažādu cilvēku ceļi. Šeit arī sastapsies galvenie varoņi – noslēpumainais Misterss Ikss un elegantā Eleonora. Skatītāji ielūkosies viltīgu intrigu tīmekļos, patiesu jūtu neatlaidīgajā cīņā, kā arī neatkārtojamā svētku atmosfērā, ko spēj dāvāt tikai kabarē.

15. maijā plkst. 12 Daugavpils teātris atgriezīsies ar krāšņu mūziklu bērniem latviešu valodā “Leo – mazais lauva” O. Šapošņikova režijā. Mūzikla pamatā izmantota F. Tappera tāda paša nosaukuma pasaka, kura tiek izstāstīta galvu reibinošu deju un triku, mūsdienīgu mūzikas ritmu un spilgtu krāsu valodā. Stāsts ir par lauvēnu, kurš dodas uz džungļiem mācīties no citiem zvēriem lietas, kas katram var dzīvē noderēt – godīgumu, drosmi, pieticību, cieņu pret vecākiem un citas noderīgas īpašības – pērn guva atzinību arī kritiķu vidū un tika nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem un par kostīmiem kategorijā “Gada kostīmu vai grima mākslinieks”.

Bet jau tajā pašā dienā plkst. 19 uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves dzīvosies īstens latgaliešu gars! Daugavpils teātrī izrādes latgaliešu valodā kļuvušas par neatņemamu teātra repertuāra sastāvdaļu. Latvijas Nacionālā teātra skatītājiem tiks piedāvāts Vasīlija Sigareva lugas “Krievu loto” iestudējums latgaliski – “Latgaliešu rulete” O. Šapošņikova režijā, kura šogad nominēta Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks” kategorijā “Gada sasniegums skatuves mākslā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+