×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. februāris, 2013
Drukāt

Depardjē piereģistrējies savā jaunajā dzīvesvietā Saranskā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nesen Krievijas pilsonību ieguvušais franču aktieris Žerārs Depardjē sestdien, 23.februārī, ieguvis pastāvīgo pieraksta vietu Krievijas Mordvijas reģiona galvaspilsētā Saranskā, paziņojis republikas preses ministrs Valērijs Marsejevs.

“Slava Krievijai, slava Mordvijai. Šis ir reģions bez naftas un gāzes, bet kurš ir bagāts ar cilvēkiem, kuri īsteno idejas,” pavēstījis Depardjē, saņemot Krievijas pasi ar reģistrācijas zīmogu.

Viņš uzsvēris, ka reģistrēšanās Mordvijā nav formalitāte, bet gan nopietns un apdomāts solis, kas saistīts ar viņa plāniem bieži pabūt gan Krievijā, gan pašā Mordvijā.

Depardjē reģistrējies jaunceltnē Saranskas centrā Demokrātijas ielā 1 sava senā drauga “Gosfiļmfond” direktora Nikolaja Borodačeva radinieku dzīvoklī.

Aktieris arī paziņojis, ka plāno šeit atvērt savu restorānu.

Saranskā, kas atrodas uz austrumiem no Maskavas, dzīvo ap 300 000 cilvēku.

Kā jau LETA ziņoja iepriekš, Krievijas prezidents Vladimirs Putins janvārī parakstīja dekrētu, ar kuru Depardjē tiek piešķirta Krievijas pilsonība un tiesības maksāt salīdzinoši nelielo 13% ienākumu nodokli.

Kremlis pavēstīja, ka Depardjē pilsonība piešķirta par “viņa ieguldījumu Krievijas kultūrā un kinomākslā”.

Depardjē pagājušā gada nogalē paziņoja, ka atsakās no Francijas pases, jo viņu esot dziļi aizvainojuši premjerministra Žana Marka Ero pārmetumi saistībā ar došanos “nodokļu trimdā” uz Beļģiju.

Depardjē nesen iegādājies īpašumu Beļģijā un gatavojas pārcelties uz dzīvi nelielajā Nešinas ciematā, kas atrodas kaimiņvalstī, pavisam tuvu Francijas robežai. Tur jau apmetušies aptuveni 2800 bagātu francūžu, vairoties no sociālistu valdības ieceres aplikt ar 75% nodokli gada ieņēmumus, kas pārsniedz miljonu eiro (702 800 latu).

Lai gan Francijas Konstitucionālā padome šo valdības lēmumu atzina par neatbilstošu pamatlikumam, valdība solījusi neatteikties no šīs ieceres un nākt klajā ar jaunu priekšlikumu.

Tikmēr augsta ranga Beļģijas amatpersonas izteikušās, ka Krievijas pilsonības piešķiršana Depardjē varētu traucēt viņa centieniem iegūt Beļģijas pavalstniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+