×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Deputāti asi kritizē IZM pārstāvjus par izgāzto “Skolas.lv” projektu

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Saeimas Pieprasījumu komisijā trešdien deputāti asi kritizēja Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par “izgāzto Skolas.lv projektu”, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Opozīcijā esošās “Saskaņas” deputāti iesnieguši pieprasījumu IZM un ministrei Mārītei Seilei paskaidrot virkni jautājumu, piemēram, par to, kādi dienesta pārbaudes materiāli un attiecībā pret kurām personām ir iesniegti izmeklēšanai prokuratūrā. Tāpat deputāti vēlas zināt, vai IZM amatpersonas un darbinieki, kuri pieļāvuši valsts līdzekļu izšķērdēšanu “vismaz 3,5 miljonu eiro apmērā”, turpina strādāt valsts pārvaldē.

Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) kritizēja IZM par “izgāzto portāla www.skolas.lv projektu”, norādot, ka neviena amatpersona vēl joprojām nav saukta pie atbildības.

Atbildot uz kritiku, IZM parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns norādīja, ka projektam iztērētā nauda neietekmēs skolotāju algu reformu un citas IZM funkcijas. Vienlaikus viņš norādīja, ka IZM šobrīd Ģenerālprokuratūrā ir iesniedzis “maksimāli daudz ar šo projektu saistīto materiālu”.

Regīna Ločmele-Luņova (“Saskaņa”) komisijas sēdē norādīja, ka vienu no dokumentiem par projekta apmaksu ir parakstījusi IZM valsts sekretāra vietniece Evija Papule. “Gandrīz miljons eiro tika apmaksāts ar Evijas Papules parakstu. Viņa šobrīd pilda IZM valsts sekretāra vietnieka un Izglītības departamenta vadītājas pienākumus. Tas pilnīgi nesakrīt ar Seiles publiski pausto, ka neviens no cilvēkiem, kas ir atbildīgs par projekta izjukšanu šobrīd ministrijā nestrādā,” viņa teica.

“Nav saprotams, kāpēc visus šos gadus, kad ministrija nevarēja apliecināt savu kompetenci informācijas tehnoloģiju jomā, nevarēja lūgt palīdzību pie tādiem projekta ietvaros dārgi apmaksātiem konsultantiem, kā “Microsoft Latvija”,” uzsvēra Ločmele-Luņova.

Uz komisijas sēdi bija uzaicināta arī izglītības ministre Seile, kura nevarēja ierasties, jo atrodas komandējumā ASV. “Saskaņas” deputāti norādīja, ka viņi uztur pieprasījumu un vēlēsies dzirdēt atbildes uz jautājumiem no pašas ministres kādā no nākamajām pieprasījuma komisijas sēdēm.

Jau ziņots, ka IZM saņemti dienesta pārbaudes rezultāti saistībā ar projekta “Portāla www.skolas.lv attīstība (2.kārta)”, kas liecina par nepieļaujamiem trūkumiem projekta vadībā un uzraudzībā, kā arī lēmumu novilcināšanu, ministre Mārīte Seile pārbaudes rezultātus nodos tālākai izmeklēšanai tiesībsargājošām iestādēm.

IZM aģentūrai BNS skaidroja, ka dienesta pārbaude saistībā ar projekta “Skolas.lv” 2. kārtas īstenošanu tika ierosināta 2015.gada 20.janvārī.

Saņemtajā dienesta ziņojumā atspoguļots, ka projekta pārvaldībai tika izveidota projekta vadības grupa: projekta koordinators, projekta atbildīgā amatpersona, projekta vadītājs, projekta asistenti, projekta turētājs un projekta grāmatvedis. Tomēr, kā secināts ziņojumā, IZM nav nodrošinājusi ne pietiekamu kapacitāti projekta vadībai, ne arī kvalitatīvu projekta uzraudzību un rezultātu izvērtēšanu.

Projekta izmaksas ir 3 553 535,05 eiro. “Skolas.lv” plānotie rezultāti nav sasniegti un valstij ir nodarīti būtiski zaudējumi. Tā kā projekta īstenošanā, dažādās atbildības pakāpēs ir bijis iesaistīts ļoti liels cilvēku skaits, dienesta pārbaudes detalizēts ziņojums tiks nosūtīts tiesībsargājošām iestādēm profesionālai izvērtēšanai un vainīgo saukšanai pie atbildības, atbilstoši nodarījumiem, norāda ministre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+