×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Deputātu Liepiņu apsūdz par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā

Foto - LETAFoto - LETA

Jelgavas tiesā tiek izskatīta lieta, kurā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā apsūdzēts Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš, šovakar vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Liepiņš ir apsūdzēts septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas saistīti ar nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijās par 2009., 2010. un 2011.gadu. Nepatiesas ziņas sniegtas laikā no 2010. līdz 2012.gada jūnijam. Pirms gada ir sākta tiesas izmeklēšana, un joprojām notiek pierādījumu pārbaude.

Jelgavas tiesa vērsusies arī Saeimā, lūdzot skaidrot, vai ir nepieciešams Saeimas akcepts deputāta tiesāšanai. Vēstulē tiesai atbildēts, ka Saeimas akcepts ir nepieciešams, ja kriminālvajāšana sākta, pirms persona kļuvusi par deputātu, bet lieta vēl nav izskatīta.

Pats Liepiņš “Panorāmai” šovakar skaidroja, ka ir pieļāvis “cilvēcisku kļūdu”, ievadot nepareizus datus deklarēšanas sistēmā. Tomēr valstij zaudējumus viņš neesot nodarījis. Liepiņš arī norāda uz Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas nepilnībām, sistēmā netiekot veikti labojumi pat tad, ja tādi ir iesniegti.

Politiķis uzskata, ka lieta pret viņu ir politisks pasūtījums ar Jelgavas mēru saistītu cilvēku interesēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+