×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Desmit lielākie noziedznieki dzīvnieku pasaulē


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zaglēni, bruņoti laupītāji, narkotirgoņi, slepkavas, huligāni, spiegi – noziedzīgajā pasaulē tādu netrūkst. Un reizēm pa kādam likumpārkāpējam uzrodas arī no dzīvnieku vidus, kuri uzdrošinās neievērot cilvēku iedibinātos likumus kārtības uzturēšanai un saņem par to sodu.

 

 

Apskatām desmit ievērojamākos dzīvniekus likumpārkāpējus. Tiesa, reizumis arī viņi izrādījušies nepatiesi apsūdzēti, un bieži tas atgadījies policistu nolaidības vai muļķības dēļ.

 

 

1. Nepatiesi apsūdzētā kaza

Vārdā nenosauktā kaza tika arestēta Nigērijā 2009. gadā, jo viņu apsūdzēja par līdzdalību bruņotā laupīšanā. Vairāki vīrieši mēģināja aplaupīt kādu automašīnu, teju visi tika aizturēti, taču vienam izdevās aizbēgt – noskriet lejā pa tuvējo kalna nogāzi. Kad pa šo pašu ceļu devās policisti, viņi tur atrada ganāmies kazu. Ņemot talkā Šerloka Holmsa dedukcijas metodi noziegumu atrisināšanā, nigēriešu policisti secināja, ka aizbēgušais laupītājs pārvērties par kazu, lai izvairītos no aresta. Pēdīgi gan policija kazu notirgoja vietējiem zemniekiem, par dzīvnieku saņemot 300 nairas (vienu latu).

 

2. Runcis terorists

Raksturots kā resns un agresīvs, runcis Oskars policijas uzmanības lokā nonāca pēc Stokholmas apkaimes iedzīvotāju sūdzībām, ka viņš apēdot citiem kaķiem paredzētu pārtiku un terorizējot dzīvniekus. Policijai izdevās Oskaru notvert un ievietot īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Jau pēc dienas tika atrasts noziedzīgā runča saimnieks. Ja tas nebūtu noticis, Oskars tiktu iemidzināts. Nāvessods par pārtikas zagšanu.

 

3. Līdzdalībnieks
papagailis

Lorenco ir Kolumbijā aizturēts papagailis, kuram vietējie narkotirgoņi bija iemācījuši kliegt: “Skrien, skrien, tevi tūlīt noķers!” – tiklīdz tuvojas policija. Lorenco bija tikai viens no dresētajiem 1700 papagaiļiem, taču viņu notvēra tieši nozieguma vietā. Līdz ar Lorenco arestu Kolumbijas policija aizturēja vēl divus papagaiļus un četrus narkotirgoņus, kuriem atsavināja 200 ieročus, nozagtu motociklu un lielu daudzumu narkotiku.

 

 

 

4. Pieķerts spiegojot

Indijas Pundžabas ciema iedzīvotāji kādu dienu pamanīja aizdomīgu balodi. Kaut sākotnēji varētu būt grūti atšķirt aizdomīgu balodi no neaizdomīga baloža, šis putns sev uzmanību pievērsa, jo bija pelēks, bet Pundžabas baloži tradicionāli ir baltā krāsā. Kad putnu notvēra tiesībsargi, viņi atklāja, ka balodim pie kājas ir piestiprināts gredzens, telefona numurs un adrese. Balodi apsūdzēja spiegošanā un turēja stingri uzraudzītā kamerā. Turklāt viņam ar likumu tika liegta iespēja pieņemt apmeklētājus. Pēdīgi gan putns pazuda no ieslodzījuma, bet varasiestādes atteicās skaidrot baloža likteni…

 

5. Dzimšanas diena arestā

Pērtiķim Mūkijam Floridas policija piesprieda 30 dienu mājas arestu, jo viņš iekoda cilvēkam, kurš mēģināja viņu pabarot, kaut pērtiķa īpašnieks Breds mudināja to nedarīt. Mājas aresta laikā tiesībsargi gribēja pārliecināties par to, vai dzīvniekam nav trakumsērgas. Tiesa, lielākos kreņķus Mūkijam radīja tas, ka savu 20. dzimšanas dienu viņš nosvinēja aresta laikā.

 

6. Nelegālais imigrants

Pērtiķi Bobiju pamanīja Indijas Pundžabas ciema iedzīvotāji un par dzīvnieku ziņoja vietējām varasiestādēm. Izrādījās, ka Bobijs bija nelikumīgi šķērsojis Indijas un Pakistānas robežu. Pēc aresta dzīvnieku atdeva vietējam zooloģiskajam dārzam, kur tas arī tika pie sava vārda – Bobijs.

 

zilonis7. Robežpārkāpējs

Indijā pusaklu ziloni Bolu policija aizturēja par nelikumīgu robežas šķērsošanu. Viņu kāda vietējā ciema iedzīvotāji gribēja nogādāt Pradešā, kur dzīvniekam bija paredzēts veikt vairākas operācijas. Bola nopietnus ievainojumus guva pēc sadursmes ar kādu kravas automašīnu. Tiesa, tā vietā, lai nokļūtu pie ārsta, pusaklais zilonis tika nogādāts policijas iecirknī. Viņa patiesais saimnieks tā arī neuzradās, tāpēc Bola tika nogādāts vietējā zooloģiskajā dārzā, kur ātri izveidoja romantiskas attiecības ar kādu ziloņmāti.

 

 

 

8. Slepkavnieciskā govs

2005. gadā Nigērijas pilsētā Lagosā tika aizturēta govs, kas uzbruka kādam autobusa šoferim, kurš bija piestājis ceļa malā, lai nokārtotu dabiskās vajadzības. Govs šoferim uzbruka no muguras, nogrūda viņu zemē, sāka spārdīt un tad sadūra ar ragiem. Vīrietis gāja bojā. Turklāt govs savainoja arī citus cilvēkus. Aculiecinieki nekavējoties pieprasīja govi uz vietas nolinčot, taču vietējā policija dzīvnieku vispirms aizveda uz iecirkni, kur govij tika piespriests nāvessods.

 

9. Pieķerts nozieguma vietā

Šogad kāda Brazīlijas cietuma uzraugi pamanīja kaķi, kas pa cietuma teritoriju pārvietojās ar ķermenim piestiprinātu somu, kurā vēlāk tika atrasts mobilais telefons, lādētājs, skuvekļi un tuneļa rakšanai nepieciešamie instrumenti. Izrādās, kaķi bija audzinājuši un mācījuši paši cietumnieki. Par kaķa tālāko likteni nekas nav zināms.

 

10. Likteņa pabērns
makaka

Goša ir makakas sugas pērtiķis, un viņu kā mājdzīvnieku bija iegādājusies kāda turīga krievu ģimene. Taču, Gošam kļūstot vecākam, viņš kļuva nekontrolējams, un ģimene viņu pameta. Goša bija spiests bezrūpīgo dzīvi turīgā ģimenē mainīt pret dzīvošanu uz ielas, kur viņu pieņēma grupa bezpajumtnieku. Kad Goša kopā ar jaunajiem draugiem ievācās kādā pamestā mājā, viņus aizturēja Krievijas policija un Gošu nogādāja Novosibirskas zooloģiskajā dārzā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+