×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Desmito gadu pasniegs “Baltā zvirbuļa” balvas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 10. aprīlī, plkst. 16.00 Mūzikas namā “Daile” pasniegs ikgadējo Rīgas pilsētas pašvaldības Gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis”, portālam LA.lv pavēstīja RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Šis ir jau desmitais gads, tādēļ notiks īpašs jubilejas sarīkojums, kurā suminās 2013. gada balvas ieguvējus, kā arī prezentēs desmitgades svinībām veltītu izdevumu “Baltais zvirbulis. Gada balva kultūrā 2004 – 2014”.

Balvu “Baltais zvirbulis” piešķir par kvalitatīvu kultūras procesa nodrošināšanu galvaspilsētā. Pretendentus balvai izvirza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un tā padotībā esošās kultūras un kultūrizglītības iestādes.

Šogad nominācijā “Par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” balvu saņems Ilda Sīlis, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Tautas lietišķās mākslas studijas “Nianse” vadītāja par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu tautas lietišķās mākslas attīstībā un kultūras mantojuma saglabāšanā.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru kora “Absolventi” mākslinieciskajam vadītājam Arvīdam Platperam balvu pasniegs par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu kora mūzikas attīstībā.

Nominācijā par radošo ieguldījumu latviešu tautas mūzikas saglabāšanā un popularizēšanā balva piešķirta VEF Kultūras pils Vīru vokālā ansambļa mākslinieciskajam vadītājam Vilnim Salakam.

Apbalvojumu saņems arī Ilze Dzērve – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” Rīgas koru grupas koncertmeistare par ilggadēju un izcilu koncertmeistara darbu.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” amatierteātra “Rampa” režisori Ināru Čaksti suminās par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu Rīgas pilsētas amatierteātru attīstībā.

Nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” par ieguldījumu Rīgas Centrālās bibliotēkas kā Eiropas līmeņa publiskās bibliotēkas tēla veidošanā apbalvota Rīgas Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre Gunta Ozola.

Nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības mūzikas un mākslas skolu darbinieks” suminās Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas kompozīcijas skolotāju Vilni Heinrihsonu par novatorisku pieeju izglītības programmu pilnveidošanā.

Nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva vadītājs” balvu saņems Jānis Liepiņš, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu kora “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs par komponista Džona Lutera Adamsa koncertuzveduma “Svētā vēja dziedājumi” mākslinieciski augstvērtīgu pasaules pirmatskaņojumu.

Nominācijā “Sadarbības partneris” pasniegs divas balvas – vides un grafiskā dizaina māksliniekam Visvaldim Asarim par radošumu svētku noformējuma koncepciju izstrādē un augstā mākslinieciskā kvalitātē īstenotiem dizaina objektiem pilsētvidē, kā arī apvienībai “ARS Nova” par multifunkcionālās koncertzāles “Mūzikas nams “Daile”” izveidi un augstā mākslinieciskā līmenī īstenotiem projektiem un koncertiem Rīgā.

Pasākuma laikā varēs iepazīties ar izdevumu “Baltais zvirbulis. Gada balva kultūrā 2004 – 2014”, kurā apkopota informācija par visiem 164 balvas ieguvējiem, kas “Balto zvirbuli” saņēmuši šajos desmit gados. Izdevums būs pieejams visās Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+