×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

Devies uz Kamčatku makšķerēt lašus: Rimšēvičs komentē skandalozo foto (14)

Foto AP/Scanpix
Avots: TT NYHETSBYRÅNFoto AP/Scanpix Avots: TT NYHETSBYRÅN

Rakstā minētā fotogrāfija

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs neizslēdz, ka aģentūras AP publicētā fotogrāfija, kurā viņš redzams saviesīgā atmosfērā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītājam Dmitrijam Piļščikovam līdzīgu personu, varētu būt falsificēta.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš otrdien notikušajā preses konferencē žurnālistiem paziņoja, ka, visticamāk, saistībā ar šo fotoattēlu tiks gatavots iesniegums Drošības policijai (DP).

Rimšēvičs norādīja, ka Piļščikovu nepazīstot.

Rimšēvičs apgalvoja, ka Krievijā bijis vien divas reizes, kad devies uz Kamčatku makšķerēt lašus, nevis medīt. Šie braucieni varētu būt notikuši 2010. un 2012.gadā. Pirmajā braucienā viņa ceļabiedrs bijis pērnā gada nogalē aizsaulē aizgājušais zāļu ražotāja AS “Olainfarm” lielākais īpašnieks Valērijs Maligins, bet otrajā – uzņēmējs Andris Kreislers. Latvijas Bankas prezidents arī noliedza izskanējušo informāciju, ka Krievijā ieceļojis caur Baltkrieviju.

Runājot par AP publicēto fotogrāfiju, Latvijas bankas prezidents paziņoja: “Manā arhīvā tādas bildes nav, es tiku informēts, ka šī foto ir montēta un falsificēta.”

Braucienu uz makšķerēšanu Kamčatkā viņš salīdzināja ar braucienu tūristu autobusā, kas dažādus cilvēkus savedis vienā galamērķī. “Šī nav mana kompānija, tie visi cilvēki tika salikti lidmašīnā, atlidoja uz Kamčatku. No dažādiem reisiem sabrauc dažādi cilvēki, un viņi tiek vienkārši aizvesti uz upi,” skaidroja Rimšēvičs.

Latvijas Bankas prezidents arī apliecināja, ka viņam joprojām ir pielaide valsts noslēpumam.

AP šonedēļ ziņoja, ka Rimšēvičs pēdējo gadu laikā regulāri apmeklējis Krieviju, kur kopš 2010.gada viņš pabijis vismaz astoņas reizes.

Vairums no šīm vizītēm gan bijušas pirms Latvijas pievienošanās eirozonai un pirms Eiropas Savienības (ES) sankciju noteikšanas pret Maskavu, reaģējot uz iebrukumu Ukrainā.

Pēc tam Rimšēvičs uz Krieviju sācis ceļot caur Baltkrieviju.

2010.gadā Rimšēvičs uz Krieviju devies, šķiet, lai piedalītos medībās, kā varot spriest pēc AP rīcībā esošajām fotogrāfijām, kurās viņš it kā redzams saviesīgā atmosfērā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītāju Piļščikovu. Šis institūts ir valstij piederošs militāro tehnoloģiju uzņēmums, kas pakļauts ASV sankcijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. trgeweqweqwewq

 2. Es brīnos,ka “mūsu”plitiķiem ir tik īsa atmiņa un neloģiska domāšana.Krievija ir spējīga uz jebko.Viņi ir apgānījuši ar viltus foto savus ģenprokurorus /Skuratovu,Ustinovu/ kopā ar prostitūtēm.Nu un pēdejie notikumi ar Krimu,Ukrainas okupāciju ,Sīriju utt.Kurš tic Ušakam un Rīgas domei,SC Saeimā???

 3. Tagad jau pat Kamcatkas lasim ir skaidrs kad nesen Olainee notikusais ir saistits ar siem Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes instituuta vaditajiem, un nu jau mes redzem cedes reakciju, kas saistits ar Latvijas bankas prezidentu.. Nav jau pirmaa un pedeja reize, kad vajadzetu saakt naudinu zekees kraat..

 4. Valsts turigie un vareni nemelo un ir godigi nevis ka pareja tauta.

 5. Ak Maķuška to veco padomieti Rimšēvicu tomēr vēl velk? Vai tiešām viņam bija jāskien pāri visai Impērijai, lai tiktu pie lašiem? Tepat Norvēģijā, piemēram, tādus atrast nevar? Visus šos pagātnes cilvēkus, kas smako savā amatā jau 20 un vairāk gadus, būtu nekavējoties jānomaina.

 6. Lasu un neticu savām acīm – Aģentūras “Associated Press” 2010.gada 22.augustā uzņemta fotogrāfija???? Tad kāds no “Associated Press” arī tur klāt bija?!

 7. Kad vienreiz latvieši sapratīs, ka ar krieviem nedrīkst ielaisties nekādās darīšanās. Ne tikai valstiskos pasākumos bet pat savu personīgo laiku ,pat ne personīgos kontaktus nedz arī atļaut pārdot krieviem mūsu uzņēmumus, nedz bankas. Ar viņiem vienmēr iznāk nepatikšanas, bet mēs vēl arvien to neņemam vērā Pat ne vadošās personas..

 8. Šī nav mana kompānija, tie visi cilvēki tika salikti lidmašīnā, atlidoja uz Kamčatku. No dažādiem reisiem sabrauc dažādi cilvēki, un viņi tiek vienkārši aizvesti uz upi,” skaidroja Rimšēvičs.

 9. nu gan jūs esat DP troļļi.ka tik padomiski cenzējat nevainīgus komentus.Flag vam v ruki!

 10. Nu tik nevainīgu komentu nu gan nav par ko cenzēt.

 11. Tā ir tik salipināta bilde,pat apgaismojums dažāds,ka Rimševičs tur izskatās kā balts zvirbulis maitu liju vidū.Paskataties uz ēnām,cilvēku pozām,arī galvu un acu utt.Tas kaut kas līdzīgs kā bija Urbis ielikts kā krievu bogatirs krējainā smagumvilcējā zirgā.Ko vēl atļausies krovu troļļi ZZS vadībā un kopsolī ar SC?Tieši viņiem nerūp valsts prestižs.

Draugiem Facebook Twitter Google+