×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Deviņas nacistu megabūves, kas saglabājušās līdz mūsdienām (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Televīzijas kanāls “National Geographic” ir apkopojis grandiozākās nacistiskās Vācijas būves, kas ir saglabājušās līdz mūsdienām un izgaismo vēstures tumšās lappuses.

Arhitektūras un infrastruktūras projekti, ko nacistiskā Vācija radīja Hitlera valdīšanas laikos, pārsteidz ar savu ambiciozitāti un vērienīgumu. Daudzu objektu būvniecība turpinājās līdz pat fašistu sakāvei 1945. gadā.

Fīrera štābs “Vilku midzenis”
Šis komplekss bija viens no svarīgākajiem Hitlera štābiem Otrā pasaules kara laikā. Tas tika uzbūvēts 1941.gadā Austrumprūsijā (tagad Polijas teritorijā) – nomaļā vietā, kas bija ideāli piemērota konspirācijas vajadzībām. Pašlaik ir saglabājušās tikai nožēlojamas paliekas no savulaik milzīgā kompleksa, kur bija ierīkots pat kinoteātris. Kara laikā šajā grandiozajā celtnē dzīvoja 2000 augsta ranga nacistu un apkalpojošais personāls.

Tīringenes pazemes rūpnīcas un tuneļi
Lai paglābtos no kaitējuma, kādu vēlākajā kara gaitā nodarīja sabiedroto spēku uzlidojumi, Trešais reihs sāka būvēt pazemes ieroču ražošanas rūpnīcas un citus ekonomiski nozīmīgus objektus Tīringenes federālajā zemē. Šajās rūpnīcās militāro tehniku ražoja koncentrācijas nometnēs ieslodzītie.

Pretgaisa aizsardzības torņi
Otrā pasaules kara laikā viens no galvenajiem vācu aizsardzības līdzekļiem bija milzīgi pretgaisa aizsardzības torņi, kas pazīstami ar nosaukumu “Flakturm”. Trīs no tiem tika uzbūvēti Berlīnē. Līdz mūsdienām saglabājušies divi torņi – otrais un trešais. “Flakturm III” atrodas Humbolthaina parkā – tā milzīgās sienas tagad klāj grafiti zīmējumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vismaz vairāki korpusi Prorā ir izremontēti un darbojas. Pats redzēju.

  2. Ordnung muß sein Atbildēt

    Ne jau Fogelzang, bet gan Vogelsang… jeb vēl precīzāk kā bija – NS-Ordensburg Vogelsang…

  3. Bet tas nekas, krievu nacists Vlaģīmirs Vlaģimīrovičs Pūķins ceļ jaunas.

  4. Labi būvējuši, ka tik ilgi stāv.
    Viesnīca “Prora” tiek apdzīvotā un rekonstruēta. Drīzi tur būs gan viesnīca, gan veikali, gan dzīvokļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+