Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
16. novembris, 2015
Drukāt

Deviņi amati un aitas

PL16112015

Idilliska ainava ar aitu ganāmpulku zaļos pakalnos gleznaina ezera krastā ir bijušā rīdzinieka EGĪLA RUŠIŅA darba un dzīves vieta.

Paugurainā nogāze pie ezera, kur ganās piemīlīgas aitiņas, atrodas Sēlpils pagasta “Bitānos”. Šeit audzē Latvijas tumšgalvu šķirnes aitas. Augstvērtīgajā šķirnes ganāmpulkā ir aptuveni 100 lielo aitu māšu un 50 šāgada jēru meiteņu. Aizgaldā pēc labi padarīta darba atpūšas divi par dārgu naudu pirkti teķi izcilnieki, jo rudens ir aitu lecināšanas laiks. Apmetoties uz dzīvi laukos, Egīls nolēmis saimniekot pēc iespējas zaļāk. Galu galā paši ēd to, ko izaudzējuši. Pamazām sācis kārtot dokumentus, lai iegūtu bioloģiskās saimniecības statusu, un tagad tāds ir. Baudot saimnieces sarūpēto cienastu, pārsteidz tas, ka jēra gaļa nemaz nav trekna. “Pavasarī dzimušo par jēru var saukt, vēlākais, līdz Ziemassvētkiem. Pēc tam tā ir aitas gaļa, kas der tikai desām. Gaļai ir izcila kvalitāte arī tāpēc, ka, saimniekojot bioloģiski, lopus barojam ar tīriem graudiem, zāli, sienu,” skaidro saimnieks.

Vairāk – šodienas 
”Praktiskā Latvieša” numurā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+