Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. novembris, 2015
Drukāt

Deviņi amati un aitas

PL16112015

Idilliska ainava ar aitu ganāmpulku zaļos pakalnos gleznaina ezera krastā ir bijušā rīdzinieka EGĪLA RUŠIŅA darba un dzīves vieta.

Paugurainā nogāze pie ezera, kur ganās piemīlīgas aitiņas, atrodas Sēlpils pagasta “Bitānos”. Šeit audzē Latvijas tumšgalvu šķirnes aitas. Augstvērtīgajā šķirnes ganāmpulkā ir aptuveni 100 lielo aitu māšu un 50 šāgada jēru meiteņu. Aizgaldā pēc labi padarīta darba atpūšas divi par dārgu naudu pirkti teķi izcilnieki, jo rudens ir aitu lecināšanas laiks. Apmetoties uz dzīvi laukos, Egīls nolēmis saimniekot pēc iespējas zaļāk. Galu galā paši ēd to, ko izaudzējuši. Pamazām sācis kārtot dokumentus, lai iegūtu bioloģiskās saimniecības statusu, un tagad tāds ir. Baudot saimnieces sarūpēto cienastu, pārsteidz tas, ka jēra gaļa nemaz nav trekna. “Pavasarī dzimušo par jēru var saukt, vēlākais, līdz Ziemassvētkiem. Pēc tam tā ir aitas gaļa, kas der tikai desām. Gaļai ir izcila kvalitāte arī tāpēc, ka, saimniekojot bioloģiski, lopus barojam ar tīriem graudiem, zāli, sienu,” skaidro saimnieks.

Vairāk – šodienas 
”Praktiskā Latvieša” numurā.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (17)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+