×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. februāris, 2017
Drukāt

Deviņu bērnu ģimene izrāda, kā dzīvo, un sūkstās par atbalsta trūkumu (110)

Ekrānšāviņš no "Bez Tabu" sižetaEkrānšāviņš no "Bez Tabu" sižeta

Deviņu bērnu ģimene Varakļānos televīzijai izrādījusi, kādos apstākļos dzīvo, veltot pārmetumus atbalsta trūkumam daudzbērnu ģimenēm, par ko tik daudz tiekot runāts, bet reālajā dzīvē, kas nenotiekot.

Ģimene uz savu māju bija aicinājusi TV3 raidījumu “Bez Tabu”.

“Mēs jau pie tā neesam vainīgi, ka mēs pēkšņi nevaram. Man ir pašai pensija 72 eiro, vīram – 106 eiro. Tā mēs arī dzīvojam,” atklāti stāstīja Laila Zepa, izrādot pašvaldības piešķirto māju.

Kopā ar mātes un tēva invaliditātes pensiju un bērnu pabalstiem sanākot 1050 eiro mēnesī.

“Pa televizoru visu laiku saka, ka atbalsta daudzbērnu ģimenes. Bet, piemēram, Varakļānos es to neredzu,” uzsvēra Juris Zeps.

Ģimene lūdz palīdzību sabiedrībai. Sieviete stāstīja, ka ģimenei ir iekrājušies arī lieli parādi.

Laulībā ar pirmo vīru Lailai ir vēl trīs pieauguši bērni. Raidījuma sastaptie vietējie iedzīvotāji pauda viedokli, ka arī ģimenei pašai vajadzētu vairāk domāt, kā uzlabot savu materiālo stāvokli.

Trūcīgā vai maznodrošinātā statusa ģimenei nav, jo nav iesniegti vajadzīgie dokumenti, savukārt norādīja pašvaldībā, aicinot Zepu ģimeni savas arī vēl citas vēlmes izklāstīt rakstiskā veidā, ko pašvaldība izvērtēšot.

Bērniem ir brīvpusdienas, ģimene saņem palīdzības pakas no sabiedriskām organizācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (110)

 1. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Vai jūs esat parāds? Vai jums ir slikta kredīta? vai jūs esat noraidījis bankas, vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai uzsāktu savu biznesu? Mēs izsniedzam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu sliktajiem / sliktajiem kredītreitingiem. Mēs izsniedzam gan biznesa, gan individuālos aizdevumus ar ilgtermiņa un īstermiņa izvēli, ar zemu procentu likmi 2% apmērā par katru personu un uzņēmumu .. Mūsu aizdevumu programmētājs ir ātrs un uzticams, piemērojams šodien un saņem tūlītēju atbildi. Mūsu Aizdevumi ir labi apdrošināti, 100% garantēti, un klientiem tiek nodrošināta maksimāla drošība. Lai saņemtu papildu informāciju, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  E-pasts: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  Magret james MD / CEO

 2. cilvēku pazemosana un ņirgāsanas, tikai to sagaida cilvēki ,kas lūdz palīdzību….
  no sociālaiem dienestiem un bārīntiesām atbalstu nesaņemt , jo fūrijām ir lielas pakaļas un ir smagi piecelties no krēsla lai ko darīt lietas labā…

 3. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu ??? Vai jums parādā? Vai jums ir slikta kredītu? tu esi bijis noraidīts bankas, jums ir nepieciešams kredīts, lai uzsāktu uzņēmējdarbību ar savu ?, Mēs dodam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu nabadzīgām / slikta kredītu rādītājus. Mēs dodam out gan biznesa un personīgo aizdevumiem ar ilgtermiņa un īstermiņa ilgumu jūsu izvēles ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt privātpersonām, uzņēmumiem .. Mūsu aizdevums programmētājs ir ātrs un uzticams, piemēro šodien un saņemt tūlītēju lauka back.Our aizdevumi ir labi apdrošināts, 100% garantēta, un klienti ir pārliecināti maksimālu drošību. Plašāku izmeklēšanas sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM) un saņemt savu aizdevumu šodien.
  Magret kundze James MD / CEO
  E-pasts: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 4. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu ??? Vai jums parādā? Vai jums ir slikta kredītu? tu esi bijis noraidīts bankas, jums ir nepieciešams kredīts, lai uzsāktu uzņēmējdarbību ar savu ?, Mēs dodam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu nabadzīgām / slikta kredītu rādītājus. Mēs dodam veic gan biznesa un personīgo aizdevumiem ar ilgtermiņa un īstermiņa ilgumu jūsu izvēles. Mūsu aizdevums programmētājs ir ātrs un uzticams, piemēro šodien un saņemt tūlītēju lauku back.Our aizdevumi ir labi apdrošināts, 100% garantēta, un klienti ir pārliecināti maksimālu drošību. Plašāku izmeklēšanas sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM) un saņemt savu aizdevumu šodien.

 5. Es esmu Mr Fredrick Petersons. Cienījama, likumīgu un akreditēta aizdevējam. Mēs dodam no aizdevuma visu veidu, ir ļoti ātri un viegli veids, LIKE- hipotēku, mājokļu kredīti, biznesa aizdevumi, slikta kredīta aizdevumiem, komerciālu aizdevumu, Start-up-apgrozāmā kapitāla aizdevumus, būvniecības aizdevumi, auto aizdevumus, viesnīcu aizdevumus, students aizdevumi, individuālie aizņēmumi, parādi Consolidation Loan, tik daudz vairāk … Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai esat bijis meklē kur saņemt kredītu? Vai jums ir mēģināt iegūt jebkāda veida šiem aizdevumiem minēts iepriekš? Tad atbildēt tagad (fredrickpetersonloan@gmail.com). Ja jūs vēlaties saņemt pieejamu aizdevumu. Mēs esam 100% garantija, ar zemāko likmi 2% visiem kredītiem, ar bezmaksas nodrošinājuma pabalstiem. Tiklīdz mēs saņemsim jūsu atbildi, mēs varētu uzreiz sākt apstrādāt savu aizdevumu ….. 24/7 stundas finansēšana …

 6. 1. Un tagad šim raidījumam jāsameklē normāla daudzbērnu ģimene, kur cilvēciņi strādā un nepieprasa slinkuma pabalstus.
  2. Šiem Zepiem varbūt padzīvot Muceniekos, kur visu dod par velti?

 7. bijusī Varakļānu iedzīvotāja Atbildēt

  Mda…..kauna nav nemaz? Tēviņš pieprasa busiņu, jaunu māju..neticu, ka nav roku, lai paņemtu lāpstu un izraktu tos krūmus, apstrādātu zemi, lai ģimene būtu paēdusi. Bērni arī nav nekādi mazie, kuri nevar palīdzēt…pati mamma,..nu,moins….. krūštura nav?
  Īsi sakot, PARAZĪTI!
  Vai tiešām šie Zepi ir no Jāzepa un Justa ģimenes?

 8. ĀBOLS NO ZIRGA TĀLU NEKRĪT!

 9. Ko var pikstet bernu naudas sakot no ceturta palielina .a ko teikt mums kam ir tris vai viens berns kuriem neko nepieliek un iztiekam ar to kas ir mums.a te vel redz grib lai businu uzdavina?.man piemeram ir 3 berni es pati maksaju bernudarzu .iri .elektribu un komunalos un nesanemu nekadu pabalstu man pat udens nau ieksa .sitiem maju iedod un vel nau labi?

 10. Tie bērniņi ne pie kā nav vainīgi. Viņi vienkārši nezina ,ka cilvēkam dzīvē ir jāstrādā un jāiztiek no padarītā. Viņi ir slimi. Vecāki diemžēl arī nav veseli ,un arī nezina ,ka dzīvē ir jāstrādā,kartupeļi ir jāstāda,malka jāgādā ,savi 3 ha zemes ar cirvīti no krūmiem jāiztīra. To ko vajag saprast viņi , visticamāk, nekad arī nesapratīs… Toties viņi ļoti labi saprot kur jāzvana lai atrisinātu visas problēmas. Vecākus jaunībā vadīja tikai viens iedzimtais vairošanās instinkts, tas likumsakarīgi pārmantojās arī bērniņiem. Tūlīt tie arī sāks “ražot” ,un tādu bērniņu Latvijā paliek arvien vairāk un vairāk,jo viņus vada tikai tas pats mantotais vairošanās instinkts. Latvijas darbaļaudis par to maksā,- gan jūs ,gan es, vairāk un vairāk…. Vai mums to vajag,ja pašiem savu problēmu ir vairāk kā “trīs bļodiņas”,un vēl kungiem Rīgā laba alga jāgādā ? Ierosinu valdībai mazliet sasprindzināt savas nedaudzās pelēkās šūniņas ,un risināt šo problēmu steidzamā kārtībā. Baidos ,ka tik nesanāk tā ,ka tādi kā šī Zepu ģimene savairojas Latvijā tik daudz, ka pašai valdībai vairs nesanāks algām ,ko tad? Latvijas darba tauta strādājot kaut kā izvilks,bet ko darīs valdība, ja būs jādalās ar tādiem kā šī ģimenīte? Varbūt tādus kā šos “zepus” pa taisno ievēlēt valdībā,mēs atrisināsim divas problēmas ar vienu šāvienu,- apmierināta valdība,un reizē apmierināti “zepi”,un arī tauta būs ieguvēja,jo “zepi” nespēs sakalkulēt un pieprasīt tik daudz kā esošā valdība…..

  • Vecākais dēls ir precējies. Un viņa 2 bērni (sižetā redzamas Zepas mazbērni) ir invalīdi kopš dzimšanas. Slikti gēni, kas pārmantojas no paaudzes uz paaudzi un lai man te liberāļi nestāsta, ka visi piedzimst vienādi un ar vienādām iespējām. Drausmīgi. “Atražošana” jau notiek.

 11. Mājās Varakļānos Zepiem dzīvojot tikai 2 paši jaunākie bērni. Pārējie 7 mācās Dzelzavas speciālajā internātskolā, kur pamatizglītību galvenokārt apgūst bērni ar garīgās veselības traucējumiem – šie bērni uz Varakļāniem pie vecākiem atbrauc tikai 1 reizi 2 nedēļās.
  Invaliditātes grupa esot ne tikai abiem vecākiem, bet gandrīz visiem bērniem. Tā tie 1050 eiro arī savācas.

 12. Varbūt jādod pašvaldības sociālajiem dienestiem iespēja rīkot šādiem sliņķiem un neprašām publiskus kursus, kurus ir obligāti jāapmeklē, piemēram šājā gadījumā praktiskās nodarbības lauku saimniecībā, lai iemācās ar lāpstu uzrakt zemi, ar grābekli izlīdzināt, sēkliņas iestādīt un sociālo darbinieka rūpīgu uzraudzīšanu, lai dārzs laikā izravēts no izglītojamajiem. Tā teikt, lai mācās un dara, pāris gadus rūpīgas uzraudzības un varbūt paši beidzot būs iemācījušies saimniekot!

 13. Rakstu vēlreiz. Gribu pateikt šai ģimenītei, ka viņiem ir iedalīta milzu vērtība: liela māja un blakus zeme. Cik daudziem tas ir neaizsniedzams sapnis. Vai ir iestādīti ogulāji- upenes, jāņogas,ērkšķogas, kazenes. avenes, aronijas cidonijas? Vai ir iestādīti visu veidu augļu koki? Tas viss ir pilnīgi nepieciešams bērnu veselībai.Bez visiem traktoriem, tikai ar lāpstu un dakšām dārzā var izaudzēt visus ogulājus un dārzeņus, ka būs pilns pagrabs līdz nākošai ražai Un ne tikai. Ir arī ko uz tirgu aizvest. Dzīvē pārbaudīts. Bez piecām minūtēm man invalīdei būs 80, bet jau tagad ir tāds nemiers, lai tikai ātrāk tiktu dārza darbos. Nabadzība iet rokrokā ar slinkumu.

 14. Diez vai tie bērni, kuri visu bērnību redz kā vecāki nestrādā un dzīvo tik uz pabalstiem, būs strādātāji un pensiju pelnītāji. Dārzu uzrakt un kartupeļus iestādīt daudz naudas nevajag. Bet, ja vecāki ir tik slinki un bezkaunīgi, ka pašvaldībā nevar aiziet iesniegumu uzrakstīt (bet žurnālistu gan var sameklēt), tad bērniem nekāds labais piemērs nebūs. Bērni būs tādi paši pabalstu izkaucēji. To jau Eiropā var atskatīties ar migrantiem-viņi jau trešajā paaudzē guļ uz dīvāna un dzīvo no pabalstiem. Bet, ja liek iet strādāt, tad jūtas apspiesti un radikalizējas. Sekas mēs redzam gan Francijā, gan Vācijā, gan citās Eiropas valstīs. Mums būs tas pats- gan ar migrantiem, gan ar vietējiem uz pabalstiem dzīvojošajiem.

 15. Nesaskatu ka valsts par viņiem nerūpētos . Viņi paši slnki , viņiem dzīves laikā nekā nav pašiem , nav pat mājoklis . Vienīgais kas ir , tie ir bērni un bērnu pabalsti . Esot invalīdi .Es domāju ka slima sieviete nevarētu dzemdēt 9 bērnus .

 16. Latvijā jāievieš BEZBĒRNU nodokli Atbildēt

  Jocīga tauta ir latvieši. Ja daudzi bērni piedzimst miljonāru ģimenei, tad latvieši priecājas. Ja bērni piedzimst nabagu ģimenei, tad no latviešiem skan nosodījums un teksti, ka būtu pat labāk, ja bērni “otrās šķiras” ļautiņiem nebūtu dzimuši, jo šie būs nodokļu un pabalstu tērētāji.
  Latviešiem, kuri kā tauta izmirst un kuri sava vājuma dēļ ir pelnījuši izmirt – ir jāapvienojas un īpaši jāpalīdz šādiem cilvēkiem, kuri dažu acīs ir “bērnu ražošanas fabrika”.
  Sorosoīdiskajiem latviešiem protams patiks, ka Latvijas tautu papildina nevis latviešu ģimenēs dzimuši bērni, bet svešu un nedraudzīgu tautu imigranti un gastarbaiteri – sorosoīdusko latviešu mērķis ir tautu un rasu sajaukšanās, homoseksuālisma izplatības palielināšana un tāpēc sorosoīdiem nepatīk stipras, latviskas, tradicionālas daudzbērnu ģimenes.
  Nabagu ģimenēs arī dzimst gudri un apdāvināti bērni. Bagātnieku ģimenēs bērni bieži ir pastulbi, izlutināti, necenšas pēc zināšanām, jo šie pieraduši visu nopirkt vai pieraduši, ka šo vietā visu izdarīs bagātie senči.

 17. Šis latviešu pāris dara pakalpojumu visai latviešu tautai. Šo ģimeni ir jāatbalsta. Nosodāmi ir visādi “mākslinieki” un fifiņdrātes, kas Latvijai nekādu demografisku pienesumu nedod, bet tikai mutes brūķē.

  • Tad arī atbalsti, šis pāris dara sliktu pakalpojumu latviešu tautai, latvieši parasti paļaujas uz sevi, bet te gaida , ka sabiedrība viņus uzturēs.

 18. Šīs ģimenes kaunināšana un nolamāšana neko nemainīs. Socdienesta madāmām ir jābrauc uz šīm mājām un praktiski jāpalīdz sakārtot dokumentāciju, nevis jāgaida gadiem. Kā redzams, šiem cilvēkiem nav daudzu dzīvei nepieciešamo prasmju. Un pareizi ir daudzu ieteikumi, ka vienkārši ir jāstāsta kā izlietot naudu, kas jādara dārzā. Nu tāds televizors un kamīns viņu situācijā ir liuxsus prece, pilnīgi bez apdoma Tuvojas pavasaris, vienīgais ieteikums šai ģimenei – marš, uz dārzu! cērtiet krūmus, meklējiet sēklas, audzējiet stādiņus,gatavojiet darbarīkus,meklējiet materiālus plēves siltumnīcai, iestādiet zemenes ātrai ražai. Ja ir dators, visādas pamācības par dārza darbiem tur var atrast. Un rudenī Bez tabu lai parāda Jūsu paveikto darbu,. pilno pagrabu ar sagatavotajiem ievārījumiem un dārzeņu konserviem.Arī lasot un pārdodot meža ogas un sēnes pa vasaru bērni var nopelnīt labu naudu. Lai izdodas, vēlu tikai labu!

 19. Māksla ir nevis bērnus radīt,bet arī izaudzināt!Gribēt jau var kuplu skaitu,bet,ja jādzīvo nabadzībā,tad varbūt tomēt apstāties pie mazāka skaita.

 20. Mēs gimene ar mammu bijām 7. Tēvs pecak vairs ar mums nedzīvoja, bet tapt maznodrošināts bija,nekādus nodokļus nemaksāja. Mēs septiņi, 3istabu dzīvokli dzīvojam. Visas vasaras strādājam,kur nu kurais. Dārza,mežā,siena pļavā..ogas lasījām,un tā tak iztikšanai arī pelnījām. Un arī no dziļiem laukiem. Bet nu visi lieli, izskoloti, 3 pabeigusi augstskolu, 3 tehnikumus un viens vēl mācās. Vajag tikai iet un darīt,iet un darīt. Kuplas ģimenes nepieciešamas, bet roku roka ar centību un Stradiņu tik visu var panakt 🙂 mums arī grūti laiki bija, asaras par nedabūtiem salduminiem, vai kādu riteni. Bet tāpat izcīnījām un nediedelejam. Tik cīnīties vajag.

 21. kas man ko dod? man varbūt gribējās 20 bērnus

 22. Ģimene saņem palīdzības pakas un nav nokārtojusi dokumentus palīdzības saņemšanai no pašvaldības! Tomēr vainīgi visi citi ,kuri nesniedz palīdzību. Apbrīnojama nekaunība. Viņi nekad nav aizdomājušies cik bērnus paši spēj apgādāt, bez sabiedrības iesaistīšanas?

 23. Varbūt, pirms laida pasaulē tādu bērnu baru, vajadzēja padomāt- kā pabaros, izskolos, apģērbs,izaudzinās u.t.t. Katra bērna nākšana pasaulē ir Dieva svētīta, taču, ja šāda dzīve un nezināma nākotne, tad vai šie bērni būs tik priecīgi un laimīgi, un no kā mācīties dzīvei….

 24. Liela dalja uzskata, ka berni ir svetiba utt, nakosie nod maksataji utt. Ko ta labi ir sarazot bernus un dzivot nabadziba??? Es ar labak izvelos jaunu masinu, maju un celojumus un dzivoju ka grivu.Davai-nosodiet par sadu izveli…

 25. Kauns viņiem nav!Sliņķi tādi!Saražo tik bērnus,bet paši strādāt negrib!Viss jādod tik valstij.Ja nevar nodrošināt visus bērnus,ko tad ražo katru gadu pa bērnam!?

 26. Paldies ģimenei par drosmi runāt atklāti. Būtiski ir dot REĀLAS iespējas, ne tikai formālus, juridiski korektus solījumus.

 27. Paskatījos sižetu un jāatzīst, vietām pat uzjautrināja. Pašvaldība iedevusi itin pieklājīgu māju, ierīkojusi kanalizāciju un ūdensvadu, bērniem brīvpusdienas, pārtikas pakas arī dod. Bet gribas busiņu un jaunu māju uz savas zemes, un tehniku, ar ko zemi apstrādāt. Un tas viss, protams, jāiedod! Nav slikta apetīte cilvēkiem! 🙂 Esot lieli parādi par mēbelēm un sadzīves tehniku… Kungs sēž pie elektriskā kamīna ar dabīgas liesmas imitāciju. Luksusprece, kuru ne katrs var atļauties, pie tam tā labi “rij” dārgo elektrību. Te viens rakstīja, ka abi esot Varakļānos visiem zināmi slaisti. Izskatās, ka tā tiešām varētu būt! Tās nolupušās tapetes un noplukusī krāsa vien neko labu neliecina par saimniekiem. Slaisti un, piedevām, nekaunīgi!

  • Būtiski ir stādāt savu spēju robežās un mācīt strādāt arī bērnus, nevis ar savu paraugu audzināt nākamo pabalstu diedelētāju paaudzi. Domāju, ka diezgan nepamatotas ir cerības, ka tur izaugs kārtīgi darba darītāji.Ja cilvēki viņu vecumā vēl nav pamanījuši, ka iztiku ģimenei var iegūt arī kaut ko iesējot, iestādot, salasot mežā, iekonservējot, tad nekāds sociālais dienests viņiem to neiemācīs.

 28. Ar galvu vajag domat, nevis ar otru galu.

 29. Kā tas iespējams, ka no 1000 eur mēnesī var nopirkt lielu televizoru, bet nesanāk iegādāties krāsu bundžu un pindzeli…

 30. Kā arī – katrā dzīvesvietā ir kādi veci cilvēki, kuriem ir grūti izdarīt kkādus darbiņus (piemēram ienest malku utt). Tie bērni, kuri lielāki var kādam piedāvāties palīgā un nopeln;is tos dažus eiro kādam našķim. It kā jau nav smuki no sirmgalvjiem prasīt naudu, ka piepalīdz kko, bet varbūt ir tādi, kuri paši ir ieinteresēti, meklē palīdzību kādos darbiņos. jo bērniem ir jāredz, ka vecāki iet uz darbu, ka par to maksā algu…. Jo tiešam zinu ģimenes, kuru vecāki dzīvojuši uz pabalstiem, jo nav bijis darba, un paši nav tik ļoti centušies atrast.. Bērni aug un noskatās, ka dod pārtiku bez maksas, drēbes, utt. Un kad pašiem dzimst bērni viņiem nemaz neienāk prātā gādāt viņiem drēbītes – uzreiz jau pasaka, ka atdos. Naudu tērē citās lietās.

 31. Es domāju,. ka lab\akais atbalsts būtu tāds , ja viņiem palīdzētu ar kādu darbiņu, kuru viņi var darīt, – par kuru maksā. 😉

  Tiesa gan, ja tik daudz bērrnu vajag kopt māju, visus aprūpēt, gatavot ēst- nez vai vispār darbam atliek laiks? Nu bet visi tak nav zīdaiņi un lielākie pieskata mazākos… Gan jau arī ar invaliditādi var dabūt kādu darbiņu (ar valsts palīdzību). Esmu pati redzējusi, ka vīrietis ar invaliditādi strādā garderobē – kāpēc ne… ?! 🙂 Varbūt, ka arī šiem cilvēkiem var atrast kādu darbiņu ar ko var tikt galā .. Un tad arfī viņi paši pelnīs. Jo tiešām pie tiem pabalstiem pierod un beigās pat neiedomājās, ka jāstrādā, bet prasa, lai iedod.. .

  • Lai visiem laba veselība! Atbildēt

   Ne tikai Varakļānos, bet visā Latvijā ir ļoti daudz invalīdu vecumā pēc 40 gadiem. Šie (2 Zepu vecāki) manuprāt nav vienīgie Varakļānu invalīdi. Domāju, ka tur dzīvo vēl kādi 200.
   Un kur šos nespējniekus var nodarbināt? Pie gatera zāģa? Paģībs un sevi sagriezīs. Pļaut zāli? Paģībs un uzkritīs uz izkapts vai karstā saulē vispār nomirs. Slaucīt ielas? Paklups zem mašīnas. Ir ļoti leils risks nodarbināt tādus, kuriem jebkurā brīdī var palikt slikti.
   Varakļānos nav teātru, operas un kinozāles, kur ir garderobe, kurā no rīta līdz vakaram varētu nodarbināt kādu invalīdu. Varbūt Rīgā ir vietas, kur var nodarbināt invalīdus, bet dziļos laukos un ļoti mazā pilsētā tā ir problēma. Varakļānos kā jebkurā mazā lauku novadā darbs ir tikai 3 grupām – veikalniekiem, gatera strādniekiem, pašvaldības iestāžu darbiniekiem (novada priekšniekam un viņa bandai, soc. darbiniekiem, skolotājām).

   • Bet uz bērnu radīšanu gan nav invalīdi,tur ir triecienieki!Ar veselo saprātu vispār nedraudzējās!

   • Kapēc vajag visu laiku likt to trako uzsvaru uz invaliditāti?Šausmas,nvalīds.Rokas,kājas ir-strādā.Cilvēciņi ratiņkrēslos strādā un neīd.Kur var būt tik nepateicīgi cilvēki?Manam kaimiņam mugurkauls ar stieņiem saskrūvēts un viņš strādā.Viņam darbā kolēģim 50gadi un abos ceļgalos protēzes un strādā.Pilnīgi tracina tādu sliņķu bars.Dariet kaut ko.Audzējiet trušus(nav dārgi un ātri augoši),kazu nopērkat un sākat rīkotir nevis audzējat dirsas un gvelžat debīlības lai tiktu tv ekrānos.

 32. Nespļaujiet akā no kuras dzersiet! Atbildēt

  Atcerieties, ka šie 12 Zepu bērni jums skauģiem un nosodītājiem, un bezbērnu radījumiem maksās pensijas! Jūsu vecumdienu labklājība atkarīga no Zepu bērniem.

  • Nespļaujiet akā no kuras dzersiet! Vai jūs sapratāt, ko tikko rakstījāt? Tie 12 dzīvo no pabalstiem, prasa palīdzību, paši nepelna. Ko tādi var maksāt???Kādus nodokļus??? Mēs viņus uzturam par saviem nodokļiem!!! Maksājot bērnu naudas, pensijas, sociālos pabalstus.
   Radot bērnu, IR jādomā par viņu nākotni, izglītību, nevis tikai radīt, un uzkraut sabiedrībai uz kakla, vaimanājot, ka netiek palīdzēts, ka paši nevar uzturēt.
   Ļoti labi saprotu, ka var būt grūtības, bet ja šīs grūtības ir visu mūžu – nu piedodiet…tā jau ir bezatbildība, nevēlēšanās kaut ko nebūt savā dzīvē mainīt.
   Mani radi arī dzīvo laukos. Strādā mežos, gateros, sezonas darbus, oma ada, tirgo saadīto. Visi kautko rušinās, lai būtu paēduši un nav jāvaimanā. Bet te – tikai vaimanas. Pat netiek iesniegti visi dokumenti, lai iegūtu trūcīgā statusu. Pat tik daudz ne…

   • Tu esi riktīga inde Atbildēt

    Tieši tā – tagad tu viņus uzturi, jo nepilngadīgie bērni mācās skolā un nepelna naudu kā ganiņi, bet, kad tu būsi veca, nevienam nevajadzīga un čurāsi biksēs, tad Zepu bērni ar saviem nodokļiem uzturēs tevi. Tāda ir pensiju un pabalstu sistēma – strādājošie uztur tos, kuri ir darba nespējīgi vai kuru vecums neatbilst darba tirgus prasībām.
    Tad jau var jautāt – kāpēc mums jāuztur 600 000 pensionāru? Varēja šie laicīgi domāt un veidot iekrājumus, sakrāt naudu 3.pensiju līmenī un tagad viņu pensija būtu 1000 eiro mēnesī. Kāpēc jāmaksā vecākiem bērnu pabalsti? Lai bērni no 4 gadu vecuma iet strādāt uz gateri?!

    • Pilni lauki ar šādām zepu ģimenēm un pusglupiem bērniem, katrā miestā tādus “nākamo nofokļu maksātājus” var atrast. Neviens pienācīgi nav izaudzināts un izskolots, pieraduši uz soc sēdēt, nestrādāt, pat savu dārzu nejēdz iekopt, un tie nu būs tas nākotnes balsts! Par vilšanos tā nenotiek, viņiem gēnos ir ražot tik pat bezatbildīgi bērnus un turpināt pieprasīt, man te piemēru gana apkārt, zinu ko runaju. Ar šādu soc čubinasanos tiek atbalstīta tautas degradētās un infantīlās masas attīstība.

    • Tā vien izskatās, ka tantei vecumā pat čurājot biksēs, kā tu saki, vēl no savas pensijas būs tādi Zepu bērni jāuztur.

  • Ir arī piemājas zeme kur var izpausties un negaidīt ka pienes visu klāt.Bet vieglāk jau kunkstēt.Iesaku aprakt slinkumu un tad būs citādāk.

   • Nu slinki cilveki pat majai logus nav ielikusi bet ar deliem aizsisti un berniem krutakie telefini ar datoriem es zinu gimenes kur pat telefonu nevar atlauties kur nu vel pa datoru runat bet vinu vecaki raujas pa saviem diviem trim darbiem lai tikai varetu savilkt galus kopa…… kur tad ir taisniba kapec citam maznodrosinatam gimenem jastrada pa 3 darbiem un savus bernus gandriz neredz bet citi ar pabalstiem atlaujas visu to krutako un pat maju nejedz sakartot…

  • Nu nesaki vis, a moš nemaksās nodokļus fai sēdēs valstij uz kakla kā senči.

  • Ceriet vien, drīzāk jūs no savām pensijām maksāsiet viņiem pabalstus…

  • Par ko jūs runājat,vecāki visu gatavu pieprasa un bērni màcas no viņiem,izaugs un pabalstus prasīs nevis strādās un nodokļus maksās.

  • kādas pensijas viņi maksās? no pabalstiem?

 33. Man apnicis mans galīgi vecais opelītis,nu esiet cilvēki, noziedojiet jaunam vāģim!

  • Jā, man līdzīga situācija… dzīvoju ar vīru un bērnu 2istabu dzīvoklī pierīgā, gribu 3istabu dzīvokli Rīgas centrā… saziedojiet! ES NO ŠĪS VALSTS SAŅEMU 11 EIRO MĒNESĪ, MAKSĀJU PILNUS RĒĶINUS UN NODOKĻUS! UN AR MANU VESELĪBAS STĀVOKLI LĪDZ PENSIJAI NENODZĪVOŠU! NETAUSOS ŠITAJIEM ĪDĒTĀJUEM NEKO ATBALSTĪT!

 34. Šis nav tas jautājums,par kuru ironizēt.

 35. Šajā gadījumā ironijai nav vietas!Cilvēki rada bērnus un rūpējas par tiem,jo tie ir viņu bērni.Ja cilvēki rada bērnus,lai savu rūpi uzkrautu uz sabiedrības pleciem,tā jau ir bezatbildība.Man žēl to cilvēku,kas nedomā par to ka bērni ir mūsu nākotne.Ja esi godīgs,padomā cik laimīgi ir bērni šādiem vecākiem.Mūžam čīkstoši senči,nekārtība,slinkums.

  • Pirms 100 gadiem Latgalē katrā ģimenē bija pa 10-12 bērniem. Arī prezidents Čakste aicināja latviešu sievietes dzemdēt pa 5-6 bērniem. Pašam Čakstem bija daudz bērnu.
   Daudzi bērni ir Dieva svētība. Man liekas, ka Dievs nemīl alkatīgos un netikumiskos latviešus un tāpēc latviešiem nedzimst bērni, un tāpēc latviešu tauta izmirst. Latgalieši ilgus gadus bija kā dzīvā klēts, kas tautai deva cilvēkus. Tagad Latgale pustukša, latgalieši izklīduši pa visu Latviju un vairs nav dzīvā spēka rezervju, jo latgaliešiem ārpus Latgales nedzimst bērni.
   Jau 30.gados Zemgalē saimnieku ģimenēs bija 1-2 bērni. Lai tauta neizmirtu, tad ģimenē jābūt vismaz 3 bērniem. Priecājieties, ka ir šāda kupla ģimene. Kaut ģimeņu ar daudz bērniem būtu vairāk!
   Nožēlojami, ka latvieši nosoda un aprej tos, kuriem dzimst bērni un ir kuplas ģimenes.

 36. Latvieši, netaisiet bērnus! Ja taisīsiet bērnus, tad būsiet nabagi un dzīvosiet tādos apstākļos kā Zepi. Lai bērnus taisa ķīnieši un citas tautas, kas prot pabarot savus bērnus.
  Latviešu misija nav bērnu radīšana!! Latviešiem jābauda dzīvi, bet bērni traucē dzīves baudīšanai!

 37. Mēs varam aizvērt acis un ticēt ka bērnu radīšana ir cilvēku galvenā un vienīgā misija.Taču atļaušos iebilst,Slinkums un bezatbildība ir šīs ğimenes moto.

 38. Par tādiem cilvēkiem ir kauns.Prasīt,lai citi sakārto viņu dzīvi,nomaksā parādus un varbūt arī sakopj māju,to tagad daudzi māk.Lai paņem lāpstas un pavasarī uzrok zemi,iesēj un iestāda visu nepieciešamo.Tik daudz cilvēku,vajag strādāt.Ar tādu naudu laukos var izdzīvot.Esam panākuši,ka tādu čīkstētāju saradies ka biezs.Nekauņas!Esu dzīvojusi Pa 4.25 Ls mēnesī uz divām.Kopu dārzu,turēju lopus un izdzīvojām!Neuzskatu par vajadzīgu palīdzēt cilvēkiem,kas paši negrib ne pirkstu pakustināt.

 39. Jēzus Kristus sekotājs Atbildēt

  Kauns par komentāru rakstītājiem!
  1. Šo daudzo bērnu māte un tēvs ir invalīdi. Viņi abi saņem nevis vecuma, bet invaliditātes (darba nespējas) pensiju. Viņi nevar pastrādāt un, diemžēl, vienīgi var sapņot par savu 4,5 ha apstrādi un sakopšanu. Vecākie bērni gan var strādāt un sakopt zemi.
  2. Kā sapratu, tad ar vecmammu un vectēvu viņi ģimenē ir 13 cilvēki. Ja viņu visu kopējie ienākumi ir 1050 eiro, tad rēķinot uz galviņu sanāk 80 eiro mēnesī jeb 2,7 eiro dienā. Ja nomirs vectēvs un vecmāte, tad viņu ienākumi dramatiski kritīsies.
  3. Man ir prieks, ka šīs ģimenes pienesums latviešu tautai ir 9 latvieši. Daudzi komentāru rakstītāji ir bez bērniem; viņi ir izvēlējušies nedzemdēt bērnus, jo viņi grib jaunu mašīnu, jaunu māju, ceļojumu uz ārzemēm 5 reizes gadā.
  4. Novēlu, lai kāds no Zepu bērniem kļūst par miljonāru.

 40. Pirms taisa tik daudz bērnus,vajadzēja padomāt ,ka visiem gribēsies ēst,vajadzēs ģerbties, utt. Lai paņem lāpstu un uzrok vismaz nelielu dārziņu,lai ziemai var sagatavot salātus. Es arī roku pati ar lāpstu un vēl neesmu nomirusi no pārstrādāšanās.

 41. Mēs viņus labi zinām jā daudzbērnu ģimene ar ko atšķiras no citiem pagastā, arī es esmu astoņus izaudzinājusi ,bet lūgusi palīdzību neesmu jo paši arī var audzēt gan kartupeļus un dārzeņus ,gribas jautāt kādi bērni uzaugs ja nezin kādas pūles ir jāpieliek ,lai kas uzaugtu ..un nebij kauns teikt ka zeme ir bet krūmos aizaugusi varbūt mums visiem priekš viņiem jāsagatavo ,bet viņi ražotāji?????

 42. Kā nav kauna diedelēt? Saņem vairāk kā 1000 euro mēnesī un vēl ir slikti? Trūkumu šajā sižetā neredzu, nevīžību, slinkumu gan redzu! Un tādiem būtu vēl jāziedo? Pašvaldība māju iedevusi glaunu, ir redzētas daudz sliktākas. Tie ļautiņi ir slinki nekauņas un tādi izaugs viņu bērni, jo neko citu jau neredz……..Un kam viņiem busiņš? Par kādu naudu tad to uzturēs? Varbūt arī par ziedotāju? Fui, dēļ šitādām “šļurām” daudzbērnu ģimeņu termins ieguvis nelabvēlīgu nozīmi sabiedrībā, bet ir tik daudz strādīgu un labu ģimeņu. Šitādiem bērnus atņemt, kamēr paši nenāk pie prāta!

 43. Pretīgi skatīties tos diedelētājus….. kas tad piespieda laist pasaulē to bērnu baru….. man sķiet, ka pat mana kaķene ir gudrāka par šo daudzbērnu māti. Un tās smieklīgas pensijas……strādāt vajadzēja un nodokļus maksāt…… piedzemdēt baru bērnu no kuriem tik pat jēgas nebūs ( jau piedzimstot būs apguvuši prasmi nestrādāt un dzīvot no pabalstiem) – nav liela māksla. Ir taču pieaugušie bērni – nu tad lai “pateicas” saviem vecākiem par audzināšanu un palīdz izaudzināt savas māsas un brāļus…..

 44. super ģimenīte-parādus sataisa bērnus sataisa, bet citiem par to jājūtas atbildīgiem. Kauna nav

 45. Iespējams, ka tā neapmierinātība tādēļ, ka kaitina valstī notiekošais kopumā un arī tas, ka gadiem tiešām tikai runā, bet konkrēta palīdzība no valsts puses daudz bērnu ģimenēm tiešām nav.
  Un varbūt, ka tiešām ar šo ģimeni īpaši jāstrādā, lai plānveidīgi tiktu sakārtotas visas praktiskās lietas utt..

 46. es izaudzin’aju 3 b’ernus bez citu palidzibas un man neviens m’ajas nedeva no 3 ha zemes man tagad ir 60 un normala saimnieciba ‘sitai ‘gimenei vajadz’etu riktigus ‘zagarus ja ir zeme un ipasums un vesels pulks bernu tad ludzu iemacieties pas’i str’ad’at un iem’aciet b’ernus str’ad’at J’usu ‘gimene ir iem’acijusies tikai to rindi’nu kur ir ties’ibas bet t’a rindi’na kur ir pien’akumi ir atst’ati pa’svald’ibas zi’n’a

 47. Iespējams, ka tā neapmierinātība tādēļ, ka kaitina valstī notiekošais kopumā un arī tas, ka gadiem tiešām tikai runā, bet konkrēta palīdzība no valsts puses daudz bērnu ģimenēm tiešām nav.
  Un varbūt, ka tiešām ar šo ģimeni īpaši jāstrādā, lai plānveidīgi tiktu sakārtotas visas praktiskās lietas utt..

 48. nu točna zin, 100 reiz aicina bez tabu, lai varētu pasūkstīties un muļķie cilvēciņi tik ziedo.. paši neko darīt negrib, bet lai visu pasniedz uz paplātes.. tīrā nevīžība..

 49. Nu kā var tādā miskastē dzīvot? Bērni tak vairs nav mazi; ja mamma neņemas, paši var piekārtot. Reāli izskatās pēc bezkaunīgiem prasītājiem. Busiņu vajag? Un pēc tam ko bākā liet, arī no pašvaldības? naudas tak it kā nav.

 50. Tur nu nekādu trūkumu neredzēju-visa veida elektrotroierīces, dators,TV, kaudze ar austiņām, droši, ka visiem arī viedtālruņi…Uz vannas malas šampūni vairāk kā frizētavā.Trūkumu tur neredz nevienā acī-nevīžību un nekārtību gan. Visur lupatas, lupatas, lupatas un krāmu kaudzes…Durvis no virtuves uz tualeti stāv vaļā, un izskatās, ka tā ir ikdiena.
  Arī mājai nav ne vainas, bet tapetes nomainīt arī pašvaldība jāsauc.Kauns!

 51. ists murgs.8 vietigu businju veelas,jaunu maaju? Iesledzat smadzenes,nevis razhojiet bernus. Kauna galigi nav. Ne katram tada maaja ar kaminu un platekraana televizoru.Latgalee cilveki dzivo nabadzigak un neprasa neko. Es uzskatu.ka tie invalidi vienkarshi ir paarak nekaunigi.Stradat saciet.Tur noteikti ir zeme un var visas saknes izaudzeet pashi.Tacu nee,iedotiet par briivu?!

 52. Tapetes jau var jaunas uzlīmēt paši. Bet pašvaldības jau taisa visādas balles, maksā prēmijas, pērk jaunas mašīnas, visādas lietas, lai skaisti kabineti, bet varētu jau tādām lielām ģimenēm vairāk dot. Izremontēt kaut mājokli, lai gaišs un silts. Arī šova Tēta nedienas Anitai klājas grūti ar 3 bērniem. Nabadzība valda dzīvoklī, pat ūdens nav. Var jau teikt, lai vairāk strādā, bet visi cilvēki nav vienādi čakli, bet cieš jau bērni. Un Latvijas laukos daudz tādu mājokļu un ģimeņu, kuras nespēj atsperties un dzīvo tā trūkumā.

  • Nemuldi,laukos cilvēki strādā daudz un tiek paši ar sevi galā,neko nediedelējot no citiem.Mums arī ūdeni jānes no akas,tā nav problēma,arī malka pašiem jāgādā un jāsagatavo,lai būtu ko kurināt.Iztiekam,ko novēlu ari citiem.

 53. Man arī ir 9 bērni,nu jau lieli,visi izauguši.Skatos un brīnos 1050 euro un nevar izdzīvot,parādos iekūlušies!Kā viņiem nav kauna!Man gadā ienākumi bija 3480 lati,zinu jo visu pierakstīju,un iztikām,grūti bija.Kauns par tādiem kuri oaši neko negrib darīt!!!!!

  • Sanita Silvijas meita Atbildēt

   Pareizi mamm! Mums ūdens iekšā nebija,no akas nesām,ar mazumiņu iztikām un skolu pabeidzām. Bet šeit dod,dod,dod.

 54. Pabalstiņu mīļotāji. Labi, abi invalīdi, bet vai tad tas traucētu strādāt atbilstošu darbu, ja jau reiz ar seksu gana labi sanāk nodarboties?

  Un mazliet parēķinām – 3 pieauguši bērni, tas ir mājās 6, daži mācās internātskolā pie visa apmaksāta, kādi 3 dzīvojas pa māju, bērniem brīvpusdienas un 1000 eiro mēnesī. Nav nemaz tik slikti!

  Nevis sūdzēties vajag, bet darbu meklēt! Un pašavaldībai lai palūdz saorganizēt veča sterilizāciju un sieviņai olvadu pārgriešanu!

 55. par to vien ka nav nodzērušies un ir bērni ir jādara pašvaldībai viss lai palīdzetu !!! nu kaut vai biļetes visiem uz kadu sarīkojumu, kadu palīgu darbos, pieklājīgu padomu.

 56. Vai tad kauns nemaz nav ,viņiem tikai vajaga visu pasniegt uz paplātes,paši negrib pirkstus pakustināt un savā labā kautko paveikt.Ar tādu naudu ko viņi saņem var labi dzīvot.ja prot gatavot ēdienu.Lai mācās gatavot,nevis pa gultu vārtīties un ražot bērnusĶauns ka tādi liekēži ir mūsu starpā.

 57. Pirms laist bērnu pasaulē, padomā vai varēsi uzturēt.Pie mums no 90-gadiem īr izaugusi slaistu paaudze, negrib strādāt, grib saņemt tikai pabalstus.Mūspusē bija labs sociālais , vietējā, zināja, kurš šmaucas.Nu atnāca atbraucošā – pabalsti visiem slaistiem, jo pēc papīriem viņiem nekā nav, bet pagalmā stāv glauns autiņš un pilnigi jauns motocikls.

 58. Šietie tak Varakļānos pazīstami slaisti

 59. Māja, kur dzīvot, iedota, neviens nestrādā, bet katru mēnesi pāri par 1000 saņem – nez, no kā tas? Sliņķi un pieprasītāji, un tādi paši izaugs bērni ar šādu morāli. Velti cerēt, ka tie strādās, jo redz, ka vajag tik prasīt. Ir daudzas daudzbērnu ģimenes, kuras tiešām cenšas un ir pelnījušas palīdzību, bet šitādi slaisti un prasītāji iznīcina katru vēlmi palīdzēt!

 60. Socdienestm jāmāca kā saimniekot, kā rēķināt savus izdevumus, jo skolās to nemāca.

 61. Domāju, ka ģimene neprot tā īsti saimniekot un plānot savu naudu. Un te darbiņš socdienestam. Vajadzīgs cilvēks, kurš iet pie šīm ģimenēm uz mājām un ierāda kā rēķināt, kā ekonomēt. Diemžēl skolās to nemāca, bet vajadzētu. Un socdienestiem jābūt elastīgākiem, nesēdēt tikai kantorī un papīrus rakstīt. Nosodīt visu var, bet iedodiet padomu, ko kā darīt.

 62. Tādu sabiedrību audzina, gaida, ka kāds risinās viņu problēmas, man vajag, man pienākas. Cik tas ilgi vilksies? Bērni un sava dzīve pirmkārt ir paša problēma, ne sabiedrības.

 63. Video bija redzamas gan izsniegtās pārtikas pakas, gan platekrāna televizors, gan mākslīgais kamīns. Piedodiet atvainojiet, ne katrs tā dzīvo, un ne katrs iet lūgt citam,ja pašam ir slinkums. Es arī varu lūgt “astoņvietīgu busiņu”, “Jaunu māju”, tikai tāpēc, ka sagribās. Muļķības un slaistu kalnagals!!!!

 64. Tā saucamajos krievu laikos neviens nekādus pabalstus nedeva,mēs ģimenē bijām 9bērni un neviens neprasīja kā dzīvojam.izaugām sveiki un veseli.tagad modē tikai prasīt-man pienākas.nekas nepienākas.pašiem jādomā kā dzīvot.vasarā vajag rosīties dārzā,vajag pielikt pagrabu pilnu ar izaudzēto un ziemā būs ar ko izdzīvot.

 65. Par tādu naudu laukos var pat ļoti labi iztikt. Citi strādā par minimālo algu un tiek galā ar bērniem un maksājumiem. Izskatās, ka šis ir tas variants ,kurš nevēlas strādāt , bet vēlas saņemt tikai pabalstus . Ja dzīvo laukos un nevar izaudzēt dārzeņus- , vai mežā salasīt ogas un sēnes , tad nav ko teikt. čaklām daudzbērnu ģimenēm cepuri nost, bet šai…. ????

 66. Vai drīkst ieteikumu SD -turpmāk nekādu pabalstu!
  Piedāvājiet DARBU! un kontroli,kā tiek veikti maksājumi,lai atskaitās!

 67. Vai darzu ierikot un ziemai visu sagatavot esat meginajusi,tas ir liels atbalsts. Nevajaga gaidit kad tikai dos,jadarbojas pasiem.

 68. Izvirtuļi, kuri grib dzīvot uz citu rēķina. Prezervatīvus izsniegt!!

 69. Nu kā tad tā – neviens no sociālā dienesta, vai pagasta pašvaldības neatbrauc un neapdienē tos pilsoņu ražotājus? Iedot pārtikas paku jau vēl nenozīmē, ka būs, kas izgatavo ēdienu…. Tādu vaidētāju pie mums, Latvijā, ir bez gala…. Paši esam vainī8gi, ka ierādījām, kā vieglāk dzīvot , parazitējot uz citu rēķina….

  • Kas ko saka,vieni ka negrib straadaat,citi iidinji ka nevajag tik daudz dzemdeet,es domaaju ka muusu valsts vispaar ir kaunu zaudeejusi….

 70. Statusu nokārtot nevar , bet Bez Tabu gan var izsaukt !

 71. Viņi nevis lūdz bet pieprasa un visu laiku. Bērni uz nedēļu prom.

  • taču ir laiks rullēties nesakoptajā migā un tik pisties,pisties.
   Kā noriebušies šitādi dienaszagļi un nekauņas. Bērnu viena daļa lieli teļi,vasarā var mierīgi strādāt ,ravēt,laistīt,novākt,iet mežā ogot,sēņot,tad būs ko ziemā rīt un nevajadzēs diedelēt no citiem,kuri paši iztiek ar mazumiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+