Ekonomika
Bizness

Deviņu pašvaldību uzņēmums “Piejūra” pērn cietis 390 000 eiro zaudējumos0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Deviņu pašvaldību SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””, kuras valde marta sākumā zaudēja kapitāla daļu turētāju uzticību, pērn cietusi 390 087 eiro zaudējumus, šodien novada domes sēdē paziņoja Tukuma novada vadītājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”).

Uzņēmuma pērnā gada pārskatu akcionāri vērtējuši šonedēļ, un atklājies, ka zaudējumi sasniedz 390 087 eiro.

Auditori secinājuši, ka uzņēmuma problēmu pamatcēlonis ir vadības nesaimnieciska un, iespējams, prettiesiska rīcība.

Akcionāru sapulcē nolemts arī, ka jaunieceltajam pagaidu valdes loceklim ir jāstabilizē uzņēmuma darbība, sakārtojot finanšu plūsmu un arī pakalpojumu tarifus. Lukmans lēsa, ka to varētu paveikt trīs līdz četru mēnešu laikā.

Tāpat uzņēmumā tiks veikts audits, ko nodrošinās Jūrmalas, Tukuma un Talsu novadu pašvaldību auditori. Domes sēdē gan izskanēja iebildumi, ka vajadzētu piesaistīt ārējo auditoru, kas būtu objektīvāks, taču tas no pašvaldībām prasītu papildu ieguldījumus.

Lukmans izteica cerību, ka situāciju uzņēmumā varēs stabilizēt bez pašvaldību galvojumiem un ieguldījumiem pamatkapitālā, jo līdz šim uzņēmums strādājis veiksmīgi.

Jau vēstīts, ka Jūrmalas domes, Talsu, Tukuma, Kandavas, Engures, Dundagas, Jaunpils, Mērsraga un Rojas novadu domju kapitāldaļu turētāju pārstāvji “ir konstatējuši faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem”. Tas konstatēts, izskatot “Piejūras” valdes pārskatu par 2018.gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar “Swedbank” sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA “Auditorfirma inspekcija” viedokli un, iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

Tāpēc uzņēmuma valde – valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Ojārs Āboltiņš un Raimonds Bērziņš – ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju uzticību un tiek atsaukta pilnā sastāvā.

Rassone uzticības zaudēšanu aģentūrai LETA komentēt nevēlējās, nav izdevies iegūt arī Āboltiņa komentāru. Savukārt Bērziņš apgalvoja, ka ir uzticējies valdes priekšsēdētājai, kurai ir liela pieredze atkritumu apsaimniekošanas jomā. Viņam akcionāru sapulcē paustais par problēmām uzņēmumā esot bijis kā “auksta duša”.

Ar dalībnieku sapulces lēmumu par “Piejūras” pagaidu valdes locekli iecelts Ēriks Zaporožecs, kura galvenais darba uzdevums ir nodrošināt nepārtrauktu sadzīves atkritumu pakalpojuma sniegšanu, organizēt uzņēmuma iekšējās revīzijas veikšanu, 2018.gada pārskata sagatavošanu un 2019.gada budžeta izvērtēšanu, kā arī regulāru akcionāru informēšanu par situāciju uzņēmumā. Pēc revīzijas ziņojuma saņemšanas dalībnieki lems par tālāko rīcību atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam. Tiks lemts arī par uzņēmuma valdes skaitlisko sastāvu un atklāta konkursa izsludināšanu uz valdes locekļa amatu.

Saistītie raksti

“Piejūras” akcionāri arī norāda, ka uzņēmuma sniegtie pakalpojumi tiks nodrošināti bez pārtraukuma esošajā apjomā.

“Firmas.lv” dati liecina, ka pašvaldības kapitālsabiedrības apgrozījums 2017.gadā bijis 2,3 miljoni eiro, uzņēmums guvis 276 386 eiro peļņu. Dati par 2018.gadu vēl nav iesniegti.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Taksometru cīņa par lidostu turpinās
7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Procesu automatizācija palīdz saglabāt klientu apmierinātību
8 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Doma laukumā prezentē Latvijā radīto paplašināto depozīta iekārtu iepakojuma šķirošanai
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības grib piespiest valdību sarunāties
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo datus, cik valsts pārvaldē likvidētas amata vietas un cik ietaupīts
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Noticis savāds ceļu satiksmes negadījums: vietējie izsaka minējumus
3 stundas
Ilga Šuplinska
Latvijā
Ilga Šuplinska: Brīvpusdienu kods
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Bukartam lielisks mačs Čehijā – skaisti vārti un dramatiska uzvara
1 stunda