×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Dibina operas akadēmiju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam, atklāta “LNO akadēmija”. Pagājušajā nedēļā Latvijas Nacionālajā operā atklāja apmācību programmu “LNO akadēmija”, lai jaunajiem māksliniekiem palīdzētu uzsākt profesionālās gaitas Latvijā un ārvalstīs.

Akadēmija nodrošinās jauno solistu, vokālistu, diriģentu, koncertmeistaru, horeogrāfu un orķestra mūziķu tālākizglītību un pilnveidošanos. Pateicoties Teterevu fonda finansiālajam atbalstam, apmācības noritēs gan tepat Latvijā, gan ārvalstīs, turklāt tiks piesaistīti spēcīgi vieslektori. Vokālās apmācības programmā plānoti pavisam četri galvenie studiju virzieni: dziedāšanas tehnika, dziedāšanas stils, tēlotājmākslas nodarbības un valodu apmācība.

Jauno talantu atklāšana un skološana ir viens no LNO stratēģiskajiem darbības virzieniem kopš 1996. gada. Pirms diviem gadiem opera kļuva par Eiropas Operu akadēmijas apvienības pilntiesīgu dalībnieci. Tiesa, līdz šim darbs ar jauniem talantiem bijis drīzāk kā apmācības, nevis nopietnas studijas akadēmijā.

Boriss un Ināra Teterevi ģimenes labdarības fondu nodibināja pirms diviem gadiem ar mērķi veicināt kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+