×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Diennakts laikā ūdens līmenis visstraujāk cēlies Aiviekstē un Ogrē; plūdi tik ātri nebeigsies

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc stiprajiem lietiem pārplūdusi Abzes upe, appludins parks Ogres novada Suntažos.

Aizvadītās diennakts laikā ūdens līmenis visstraujāk ir cēlies Aiviekstē un Ogrē, turklāt hidrologi neprognozē ātru plūdu beigšanos, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Aiviekstē pie Lubānas kopš vakardienas rīta ūdens ir cēlies par vairāk nekā vienu metru, pārējā Aiviekstes baseinā – par vairāk nekā 60 centimetriem.

Ogrē ūdens līmenis diennakts laikā dažādās vietās ir palielinājies par 39 līdz 69 centimetriem.

Ūdens līmenis cēlies arī citās upēs, piemēram, Lielajā Juglā un Mazajā Juglā, Dubnā un Ošā, taču tas kāpums vairs nav tik straujš, kā bija līdz šim. Mazajās Vidzemes upēs ūdens līmenis paaugstinājies vidēji par 20 līdz 50 centimetriem.

Gaujas augštecē ūdens līmenis paaugstinājies par 70 centimetriem. Upes augštecē ūdens līmenis samazināsies, taču tas paaugstināsies vidustecē un lejtecē, jo plūdu vilnis virzās uz leju no augšteces.

No Zemgales un Kurzemes upēm līmenis ir paaugstinājies Ventā, lejtecē un vidustecē – par no 35 līdz 45 centimetriem. Lielupē ūdens līmenis nedaudz pazeminās, bet tās mazajās pietekās paaugstinās, tomēr ne tik strauji kā iepriekš.

Ņemot vērā, ka jau svētdien un pirmdien atkal ir gaidāms ilgstošs lietus, plūdi nebeigsies, prognozē hidrologi. Turklāt jau tagad zeme ir mitra, gruntsūdens līmenis ir paaugstinājies, kas nozīmē, ka jaunu slapjumu zeme nespēs uzņemt, tāpēc ūdens līmenis var paaugstināties vēl straujāk, nekā tas būtu pēc ilgstoša sausuma perioda. Līdz ar to var gaidīt, ka plūdi turpināsies un ūdens līmenis turpinās palielināties.

Pagaidām gan upju augštecēs ūdens līmenis samazināsies, bet celsies uz lejteces pusi, jo plūdu vilnis virzās uz upju iztekām.

Jau ziņots, ka otrdien spēcīgo lietavu dēļ Ogrē pārplūdusi Urgas upe, appludinot Pureņu ielu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.3
Alūksne +17.0
Daugavpils +15.3
Saldus +14
Liepāja +15.9
Jelgava +14
Ventspils +14.1
Limbaži +15
Madona +14
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+