×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. aprīlis, 2013
Drukāt

Dienvidkorejas strādnieki sāk pamest Kesonas kompleksu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Dienvidkorejas strādnieki sestdien, 27.aprīlī, sāka doties prom no Seulas un Phenjanas kopīgi izveidotā Kesonas industriālā kompleksa. Kesonā bija palikuši 175 strādnieki no Dienvidkorejas un sestdien jau mājās atgriezušies 11 no viņiem, vēlāk dienas laikā ir paredzēts otrais konvojs, ar kuru atgriezīsies 116 cilvēki.

Atlikušie 48 cilvēki, galvenokārt valsts ierēdņi, kas pārvalda kompleksu, kā arī telekomunikāciju un elektroiekārtu inženieri, mājās dosies pirmdien.

Seula piektdien pieņēma lēmumu izvest savus atlikušos strādniekus no Kesonas, kad Ziemeļkoreja noraidīja Dienvidkorejas prasību sākt sarunas par tā darbības atjaunošanu.

Seula ceturtdien deva Ziemeļkorejai 24 stundas laika, lai tā piekristu oficiālām sarunām par Kesonas kompleksu, brīdinot, ka pretējā gadījumā Phenjanai jārēķinās ar “nopietniem” pretpasākumiem.

Kesonas industriālajā parkā 123 dienvidkorejiešu uzņēmumu ražotnēs ir nodarbināti 53 000 ziemeļkorejiešu.

Phenjana kopš 3.aprīļa bloķējusi piekļuvi Kesonas industriālajam parkam, kas atrodas Ziemeļkorejā aptuveni desmit kilometrus no demarkācijas līnijas, kura nodala abas valstis. 9.aprīlī Ziemeļkoreja izveda no kompleksa visus savus strādniekus.

Līdz šim Phenjana bija centusies, lai spriedze abu valstu attiecībās neskartu 2004.gadā dibinātā industriālā parka darbību, jo tas ir viens no svarīgākajiem tās ārvalstu valūtas avotiem. Šī ir pirmā reize, kad šis industriālais parks ticis slēgts.

2012.gadā Kesonas kompleksa apgrozījums sasniedza 469,5 miljonus ASV dolāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+