Latvijā
Novados

Digitalizētas Engures novada kapsētas0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Linda Leiškalne

Lai sakārtotu kapu uzskaiti un padarītu iedzīvotājiem informāciju viegli pieejamu, Engures novada pašvaldība īstenoja projektu “Engures novada kapsētu digitalizācija” par 14 novada kapsētu inventarizāciju un informācijas ievietošanu publiski pieejamā sistēmā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Ņemot vērā kapsētu vecumu, līdz šim gan pašvaldība, gan iedzīvotāji saskārās ar problēmu, ka pieejamā apbedījumu informācija nebija vienkopus saglabājusies un par vecākajām kapavietām tā iztrūka vai bija nepilnīga. Vecie kapsētu plāni nebija precīzi, un iedzīvotāji, kuri meklēja savus piederīgos, bieži vien tos nevarēja atrast. Arī kapsētu grāmatās informācijas meklēšana bija laikietilpīga un varēja būt neprecīza cilvēciskā kļūdas faktora dēļ.

Īstenojot projektu, SIA “Cemety” kapsētās veica topogrāfisko uzmērīšanu un izveidoja kartes, kā arī reģistrēja katru kapu kopu ar foto fiksāciju, norādot apbedījuma informāciju.

Pašvaldībā skaidro, ka tagad ir vienkopus pieejama publiska datubāze, kas ļauj iedzīvotājiem no jebkuras vietas pasaulē uzzināt par brīvo apbedījuma vietu esamību, kapsētu plānojumu, pakalpojumu pieejamību, kā arī meklēt savu piederīgo ciltskoku vai apzināt vēsturiski nozīmīgas personības.

Projektu atbalstīja Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA). Tā kopējās izmaksas 20 395 eiro, no tām ELFLA līdzfinansējums – 18 000 eiro.

LA.lv