“Dinamo” ar “sauso” uzvaru uzsāk Cerību kausa izcīņas finālsēriju 0

Ar “sauso” uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Cerību kausa finālsēriju piektdien uzsāka Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, kas sērijas pirmajā mačā ar rezultātu 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) uzvarēja Habarovskas klubu “Amur”. Vārtus “Dinamo” komandas labā guva Miks Indrašis un Džeimijs Džonsons.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Šai spēlei “Dinamo” komandas galvenā trenera amata pienākumu izpildītājs Artis Ābols bija pieteicis sešus aizsargus un 12 uzbrucējus. Savainotā vienības kapteiņa Mārtiņa Karsuma vietā pirmajā maiņā bija iekļauts Gints Meija, bet vārtu drošība tika uzticēta zviedram Mīkaelam Telkvistam.

Maču aktīvi uzsāka abas vienības, taču nevienam no abu komandu spēlētājiem neizdevās radīt bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem. Viena no pirmajām iespējām gūt vārtus pirmās trešdaļas piektajā minūtē bija rīdzinieku kapteinim Rodrigo Laviņam, taču viņa mestā ripa mērķi nesasniedza.

Rezultātu mača 11.minūtē ar precīzu metienu tukšā vārtu stūrī atklāja Indrašis, kuram rezultatīvi asistēja Jēkabs Rēdlihs un Pols Šekura. Jāizceļ, ka Indrašim šis bija pirmais vārtu guvums Cerību kausa izcīņā. Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē vēl reizi bīstami “Amur” komandas vārtus apdraudēja Meija, taču rezultāts nemainījās, un Rīgas kluba spēlētāji pirmajā pārtraukumā devās ar minimālu handikapu rezultātā.

Spēles otro trešdaļu ļoti apņēmīgi uzsāka viesi no Habarovskas, izdarot vairākus bīstamus metienus pa Telkvista sargātajiem vārtiem. Trešdaļas piektajā minūtē lielisku pretuzbrukumu noorganizēja Andris Džeriņš, Roberts Bukarts un Džonsons, taču Džeriņš vārtus gūt nespēja. Tomēr, dažās sekundes vēlāk šie paši spēlētāji vēlreiz devās uzbrukumā un šoreiz spēja gūt vārtus – trešo reizi Cerību kausa izcīņa precīzs bija Džonsons.

Spēles pēdējās trešdaļas septītajā sekundē noraidījumu par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju, taču viesi arī šoreiz nespēja izmantot iegūto pārsvaru. Trešdaļas turpinājumā abas vienības apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, taču precīzi metieni nesekoja. Trešdaļas vidū iespēju spēlēt vairākumā ieguva mājinieki, taču atkārtojās līdzīgs scenārijs kā iepriekš un rezultāts uz tablo nemainījās. Divas minūtes un 16 sekundes līdz mača pamatlaika beigām viesu komandas galvenais treneris Jevgēņijs Popihins pieņēma lēmumu nomainīt vārtsargu Kuzņecovu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas vēlamo rezultātu nedeva. Arī pēdējā minūtē rezultāts nemainījās uz “Dinamo” izcīnīja pirmo uzvaru finālsērijā.

Par mača labāko spēlētāju Rīgas kluba rindās tika atzīts Telkvists, kurš palika nepārspēts jau otro maču pēc kārtas.

Sestdien abas komandas Rīgā tiksies atkārtoti, bet sērija nākamajā otrdienā un, ja būs nepieciešams, trešdienā noslēgsies tālajā Habarovskā.

Šī sērija risināsies līdz vienas komandas trim uzvarām, bet tajā nebūs vairāk par četriem mačiem. Ja pēc četriem mačiem rezultāts būs neizšķirts 2-2, sērijas uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles metienu sērijā.

KHL regulārajā čempionātā “Amur” ar 44 punktiem 52 spēlēs ierindojās Austrumu konferences priekšpēdējā, 11.vietā, bet Rīgas “Dinamo” ar 51 punktu palika pēdējā, 14.pozīcijā, Rietumu konferencē.