×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Kāpēc tāds klusums “Dinamo” nometnē? (1)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Gribējām redzēt, kā hokejisti nospēlēs pasaules čempionātā – tā Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs skaidro netipiski ilgo klusumu kluba nometnē.

 

Četri ar līgumiem

Ierasti maija sākumā “Dinamo” ziņoja par noslēgtajiem vai pagarinātajiem līgumiem ar hokejistiem. Šogad cita aina – mēnesis iet uz beigām, taču vienīgais paziņojums no kluba vadības bijis aicinājums vērtēt Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana izteikumus nacionālajos jautājumos.

“Lipmans bieži uzsver, ka “Dinamo” hokejisti slikti spēlē, jo līgumi noslēgti un izlasē viņi negrib cīnīties. Šoreiz nolēmām iepauzēt un paskatīties, kā mūsējie nospēlēs pasaules čempionātā. Kāds sevi parādīja, kāds – ne. Mums tagad jāapdomājas,” norāda Normunds Sējējs. Rīgas klubam līgumi ir tikai ar četriem hokejistiem – Miku Indraši, Filipu Toluzakovu, Kristapu Zīli un Robertu Locānu.

Latvijas izlase pasaules čempionātā ierindojās 13. vietā, taču Sējējs atturīgi vērtē to, vai nostāja bijusi pareiza – vai hokejistiem papildu motivāciju radījusi apziņa, ka jāspēlē bez kabatā esoša līguma. “Pērn bija viena izlase, šogad – cita. Man grūti spriest, kādi ap­stākļi ietekmēja rezultāta veidošanos. Ļoti gribējās, lai uzvaram dāņus un norvēģus, jo šīs komandas mums ir pa spēkam. Nevar teikt, ka spēlēja slikti, puiši cīnījās, taču acīmredzot tā ir mūsu vieta, bet tas, vai spēlētājam līgums kabatā, ir otršķirīgs jautājums.”

Otrdien Rīgas “Dinamo” vadītāji devās uz KHL direktorāta sēdi un sezonas noslēguma pasākumu Maskavā. Pēc atgriešanās varētu būt lielāka skaidrība par nākamo sezonu, teic Sējējs. Tāpat arī par KHL spēļu kalendāru un septembra sākumā gaidāmo olimpiskās kvalifikācijas turnīru, kas skar ne tikai Latvijas, bet arī Baltkrievijas un Kazahstānas izlasi.

Par pasaules čempionātā paveikto Sējējs uzteic Miķeli Rēdlihu un Andri Džeriņu, kurš tāpat kā sezonas laikā spēlējis stabili, vienīgi gribējies, lai gūst vairāk vārtu. Oskars Cibuļskis nospēlējis pat labāk nekā parasti klubā. “Kristaps Sotnieks un Gints Meija ir stabilas vērtības,” piebilst Sējējs. “No Sotnieka vēl kādus vārtus gaidīju, Meija, kā parasti, veica ļoti liela apjoma darbu. Ja vēl izdotos čempionāta nobeigums… Arī Rīgas “Dinamo” spēlēs visu izdara, bet beigās kaut kas nesanāk.” Svarīgāko ripu turnīrā, kas nodrošināja uzvaru spēlē pret Kazahstānas izlasi un palikšanu elites divīzijā, iemeta Māris Bičevskis. Taču citādi darījis visu to, ko prot vislabāk – spēlējis pašaizliedzīgi, kopējo ainu laukumā nav ne īpaši uzlabojis, ne sabojājis.

 

Budžeta rāmji

Pēc sezonas Rīgas “Dinamo” lauza līgumus ar Džeriņu, Cibuļski un Bičevski. Viņiem piedāvāti atkal jauni – mazāki. “Ar visiem turpināsim runāt. Komandas budžets ir tāds, kāds ir, nevaram no tā izlēkt, bet viss ir apspriežams. Vai Džeriņš nav nopelnījis lielāku līgumu nekā līdz šim? Ja viņam tādu piedāvās Pēterburgā, Magņitogorskā vai Detroitā, es būšu tikai priecīgs,” sev raksturīgā manierē atjoko Normunds Sējējs. Tāda pati situācija ar vēl vienu “grēkāzi” Lauri Dārziņu – sarunas notiek. Piedāvājumu pagarināt līgumu saņēmis arī Miķelis Rēdlihs. Ģenerālmenedžera skatījumā pēdējos pāris gados izaudzis savulaik kluba sistēmā spēlējušais Edgars Siksna, turpretim Ralfs Freibergs diskvalifikācijas laikā esot kļuvis smagnējāks.

Rīgas “Dinamo” grib turpināt sadarbību ar iepriekšējās sezonas leģionāriem – uzbrucēju amerikāni Timu Sestito un vārtsargu čehu Jakubu Sedlāčeku, un puses esot tuvu kompromisa panākšanai. Jānis Sprukts izteicās, ka karjeru būtu gatavs turpināt tikai tad, ja vienotos ar Rīgas “Dinamo”, jo grib būt kopā ar ģimeni. “Neesmu par viņu domājis. Sprukts nav spēlējis tikpat kā visu sezonu, arī gadu nav maz. Taču vienā vārdā man grūti tev atbildēt,” Sējējs atstāj vietu manevriem.

Arī šo vasaru Rīgas “Dinamo” sagaida bez galvenā trenera. Pērn soms Kari Heikila ar komandu tika iepazīstināts vien jūlija sākumā. “Ir vairāki kandidāti – gan mūsu izraudzīti, gan paši piesakās. Atliek vien izvēlēties,” Sējējs liek noprast, ka atrisinājums gaidāms drīz, protams, neatklājot to visos sīkumos. Tik vien, ka plānots atkal atsākt kontaktus ar Hariju Vītoliņu, kuram 30. maijā beigsies līgums ar Krievijas izlasi. Kategorisku nē Sējējs neteica arī tad, kad vaicāju par Latvijas izlases galvenā trenera Leonīda Beresņeva kandidatūru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu baigie menedžeri, kuļ tik tukšus salmus.Vajadzētu arī spēlēt kādreiz.bet lai nu paliek, tāpat augstāk par d…u neuzlēks……17.-tie rindā, vai ne?

Draugiem Facebook Twitter Google+