foto – Evija Trifanova/LETA

“Dinamo” no saviem līdzjutējiem šogad atvadās ar skaistu uzvaru 0

Rīgas “Dinamo” šosezon pēdējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mājas spēlē pirmdien savā laukumā ar rezultātu 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) pārspēja Maskavas apgabala “Vitjaz” vienību.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Vārtus rīdzinieku labā guva Edgars Kulda, Miķelis Rēdlihs, Miks Indrašis un Kristaps Zīle. Pašlaik 19 gadus vecajam Zīlem šie ir pirmie vārti KHL.
Tikmēr Indrašis ar 18 precīziem metieniem pakāpies uz trešo vietu KHL labāko vārtu guvēju sarakstā.

“Dinamo” pirmo reizi šajā sezonā tikuši pie diviem panākumiem pamatlaikā pēc kārtas. Rīdzinieki sezonas 41 spēlē izcīnījuši tikai piecas uzvaras pamatlaikā, bet trīs no tām gūtas pēdējos četros mačos.

“Spēle bija diezgan līdzīga. Mūsu jaunie spēlētāji progresē un dod pienesumu. Varu uzteikt komandu par parādīto raksturu. Bija grūts brīdis, pretinieks parādīja iniciatīvu, bet mēs to izturējām,” pēc spēles teica rīdzinieku treneris Ģirts Ankipāns.

Perioda pirmajā pusē neliels pārsvars piederēja viesiem, bet mača mierīgo ritējumu 13.minūtē pārtrauca Kulda, kurš pēc veiksmīgas cīņas aiz vārtiem tika pie laba metiena un panāca 1:0. Turpinājumā Rīgas hokejisti par skaitliskā sastāvā pārkāpumu saņēma divu minūšu sodu, taču mazākums tika izturēts.

Perioda turpinājumā nevienai no komandām neizdevās izveidot bīstamus momentus, “Dinamo” komandai pārtraukumā ejot ar vienu vārtu pārsvaru. Trešā perioda septītajā minūtē pēc aktīva uzbrukuma rīdzinieki nopelnīja savu pirmo vairākumu spēlē. Vairākumā pa vārtiem spēcīgi meta Guntis Galviņš, atlēkušajai ripai nonākot pie Krišjāņa Rēdliha. Arī K.Rēdliha metiens tika atvairīts, taču viņa brālis Miķelis ar atkārtotu mēģinājumu dubultoja mājinieku pārsvaru.

Pēc zaudētajiem vārtiem “Vitjaz” hokejisti perioda vidū vairākas reizes apdraudēja “Dinamo” vārtu drošību, mājiniekiem palīdzot vārtsargam Jānim Kalniņam un veiksmei. Turpinājumā rīdzinieki tika pie vēl viena vairākuma, taču tas palika neizmantots, turklāt sešas minūtes pirms perioda beigām, iekrītot aizsardzībā, pretinieki izslidoja divatā pret vienu “Dinamo” hokejistu, somam Matiasam Mitinenam raidot ripu Kalniņa sargātajos vārtos.

Divas minūtes pirms trešdaļas noslēguma abas komandas nopelnīja pa noraidījumam, tādējādi perioda beigas tika aizvadītas, spēlējot četratā pret četriem, taču šādā formātā nevienai no komandām neizdevās gūt virsroku.

Trešā perioda ceturtajā minūtē “Dinamo” panāca 3:1. Somu aizsargs Ansi Salmela meta no zilās līnijas, ripai iesprūstot spēlētāju burzmā un nonākot pie M.Rēdliha, kurš to pāradresēja tālāk Indrašim, “Dinamo” kapteinim atjaunojot divu vārtu pārsvaru. Tiesa, pēc sešām minūtēm komandas atkal šķīra vairs tikai vieni vārti. Aleksejs Makejevs laukuma galā atbruņoja Galviņu un pēc izslidošanas vārtu priekšā panāca 2:3.

Turpinājumā, tikai pateicoties Kalniņam, pretiniekiem neizdevās panākt neizšķirtu. Pēc pāris neveiksmīgajām epizodēm “Dinamo” paņēma pusminūtes pārtraukumu, taču pēc tā Zīle atstāja laukuma saimniekus mazākumā. Mazākumu Rīgas hokejisti izturēja, bet arī paši pēc tam vairākumā nespēja iemest vārtus.

Spēlējot jau vienādos sastāvos, nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Zīle ar spēcīgu metienu no zilās līnijas panāca 4:2. Kad līdz finālsvilpei bija palikušas mazāk kā divas minūtes pretinieku hokejists iegrūda Ņikitu Jevpalovu apmalē. “Dinamo” hokejists guva savainojumu un nevarēja turpināt spēli, taču pats saviem spēkiem bija spējīgs atstāt laukumu.
Mača pēdējā minūtē “Vitjaz” spēlēja ar tukšiem vārtiem un sešiem laukuma spēlētājiem, bet zaudēto neatguva, “Dinamo” hokejistiem svinot uzvaru.

Pēc spēles ar “Vitjaz” komandu sekos nedēļu ilgs valstsvienību pārtraukums, tad rīdziniekiem būs trīs maču izbraukuma tūre tālajos austrumos, bet gada noslēgumā Rīgas “Dinamo” Davosā piedalīsies prestižajā Špenglera kausā.

Nākamo mājas spēli rīdzinieki aizvadīs 4.janvārī, kad uzsāks septiņu mājas spēļu sēriju. Vienā no mačiem 20.janvārī rīdzinieki Latvijas galvaspilsētā zem klajas debess spēkosies ar Minskas “Dinamo” komandu.