“Dinamo” panāk 3:3 sērijā 0

Rīgas “Dinamo” KHL Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas sestajā spēlē ceturtdien savā laukumā ar 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) uzvarēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3. Sērijas izšķirošā, septītā, spēle notiks sestdien Ņižņijnovgorodā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Dinamo” – “Torpedo” 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). 1:0 J. Rēdlihs (Karsums, M. Rēdlihs, 24:59), 1:1 Krikunovs (Hietanens, 35:05, vair.), 2:1 Sprukts (M. Rēdlihs, Ozoliņš, 45:14), 3:1 Hosa (58:56, tukšos vārtos). Metieni 29-27. Sērijā 3:3.

Šajā spēlē “Dinamo” vārtos pēc divu maču izlaišanas atgriezās iepriekš savainotais Kriss Holts. Tāpat vienības rindās atgriezās Ģirts Ankipāns, bet sastāvā tomēr nebija Aleksandra Ņiživija.

Pēc piesardzīgi aizvadītām pirmajām spēles minūtēm, “Dinamo” vienība izkaroja ievērojamu teritoriālo pārsvaru, regulāri nogādājot ripu pretinieku zonā un piespiežot sāncenšus pie saviem vārtiem. Bīstams metiens pēc Sprukta piespēles padevās Mārtiņam Karsumam, tomēr ripu spēja atvairīt “Torpedo” vārtsargs Vitālijs Kovaļs. Mazliet vēlāk mājinieki nopelnīja pirmo skaitlisko vairākumu šajā cīņā, kad par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju noraidīts tika Aleksejs Ugarovs. Lai arī spēlējot sešatā pret pieciem laukuma saimnieki Kovaļa sargātajiem vārtiem uzbruka ļoti bīstami, pašā vairākumā netika radīta neviena vērā ņemama vārtu gūšanas iespēja.

Arī pēc pirmā skaitliskā vairākuma pārsvars piederēja “Dinamo” hokejistiem. Teicamā situācijā nonāca Roberts Bukarts, kurš jau bija nomānījis Kovaļu un grasījās raidīt ripu vārtos, taču viņu paguva neatļauti kavēt Vladimirs Gorbunovs. Šajā vairākumā mājinieki darbojās pārliecinoši, taču metienu vietā allaž priekšroka tika dota vēl vienai piespēlei, līdz ar to izteikti bīstami metieni pa vārtiem izpalika.

Holtam pirmo reizi spēlē nopietni nācās iesaistīties vien 16.minūtē, kad viesi izgāja divatā pret vienu “Dinamo” aizsargu, tomēr Holts atvairīja gan Dmitrija Makarova, gan vēlāk sekojošo Martina Tērnberja raidījumu. Otrā laukuma pusē bīstami no vārtu priekšas meta Ankipāns, bet spēcīgs Bukarta raidījums tika nobloķēts. Trešdaļas beigās biežāk ripa sāka pieturēties arī pie “Torpedo” hokejistiem, taču bīstamāki uzbrukumi aizvien padevās “Dinamo”. Labu metienu trešdaļas izskaņā veica Džeimijs Lundmarks, tomēr Kovaļs ripu atvairīja.

Otrās trešdaļas sākumā “Dinamo” komanda turpināja cīnīties aktīvi, taču pie bīstamiem metieniem pa vārtiem netika. Aktīvais presings pretinieku zonā augļus deva pēc piecām nospēlētām minūtēm, kad vispirms Karsums neļāva sāncenšiem izraidīt ripu no savas aizsardzības zonas, bet pēc tam Jēkabs Rēdlihs pēc sava brāļa Miķeļa piespēles ar spēcīgu metienu vārtu tālajā augšēja stūrī pārspēja Kovaļu un atklāja cīņas rezultātu.

Jāizceļ, ka “Dinamo” tādējādi pirmo reizi šajā sērijā kādā no mačiem prata kā pirmie izvirzīties vadībā.

Cīņas turpinājumā lielākos draudus pretinieku vārtiem radīja “Dinamo” ceturtais uzbrucēju trijnieks, kad teicami pēc Māra Bičevska spēcīga metiena darbojās Kovaļs, bet uzreiz pēc raidījuma pie viņa vārtiem dūres ar sāncenšiem izvicināja Bukarts un Gints Meija, pēdējam izpelnoties abpusēju noraidījumu. Otrā laukuma pusē drīz pēc tam neveiklā situācijā divu minūšu sodu izpelnījās Miķelis Rēdlihs, mājiniekiem pirmo reizi spēlē nonākot skaitliskajā mazākumā. “Torpedo” hokejisti vairākas reizes bīstami iespēlēja ripu Holta sargāto vārtu priekšā, taču laukuma saimnieki visas briesmas likvidēja. Tāpat bīstami no zilās līnijas meta Roberts Nilsons, taču Holts notvēra ripu savā ķērājcimdā.

Uzreiz pēc atgriešanās laukumā pilnā sastāvā par pretinieka turēšanu ar rokām uz noraidīto soliņu tika nosūtīts Jēkabs Rēdlihs, un šo mazākumu rīdziniekiem nebija pa spēkam izturēt, kad, uzsācis slidojumu no savas aizsardzības zonas, līdz “Dinamo” vārtiem tika Krikunovs un ar precīzu metienu panāca neizšķirtu rezultātu 1:1. Drīz pēc tam viesiem bija teicama izdevība arī izvirzīties vadībā, taču vispirms sāncenšu metienu atvairīja Holts, bet pēc atkārtotā raidījuma ripa atsitās pret “Dinamo” vārtu pārliktni.

Pašās trešdaļas beigās nevajadzīgu noraidījumu pie pretinieku vārtiem nopelnīja Miķelis Rēdlihs, bet “Dinamo” savus vārtus neskartus nosargāja vien ar milzu grūtībām, Holtam reizi glābjot savu komandu no otro vārtu zaudējuma. Trešdaļas pēdējās sekundēs noraidīts uz divām minūtēm tika “Torpedo” aizsargs Jūso Hietenens.

Trešajā trešdaļā rīdzinieki neprata izmantot atlikušo laiku vairākumā, taču neveiksmes uzbrukumu noslēguma fāzē “Dinamo” hokejisti kompensēja trešdaļas sestajā minūtē, kad pēc Sanda Ozoliņa iespēles zonā un Miķeļa Rēdliha zibenīgas piespēles 2:1 ar izcili precīzu raidījumu panāca Sprukts, otro reizi mačā izvirzot mājiniekus vadībā.

Arī turpmākās minūtes pagāja ar “Dinamo” pārstāvju pārsvaru, labās metiena pozīcijās nonākot Oskaram Cibuļskim un Bukartam. Mājinieku ofensīva trešdaļas vidū gan bija spiesta aprauties, kad par sitienu ar elkoni noraidīts tika Kristaps Sotnieks. Rīdzinieki mazākumā darbojās ļoti pašaizliedzīgi, bet vienā no spēles epizodēm ripu ar grūtībām atvairīja Holts, savas darbības rezultātā gūstot nelielu savainojumu. Uzreiz pēc tam uz divām minūtēm tika noraidīts jau “Torpedo” hokejists. Nepilnajā vairākumā “Dinamo” pārsvarā tikai kontrolēja ripu sāncenšu zonā un vairāk domāja par aizsardzību, jo “Torpedo” pārstāvji pie katras iespējas centās izveidot pretuzbrukumus.

Sākoties pēdējām trim minūtēm, “Dinamo” centās piekopt ļoti aktīvu spēles stilu, neļaujot pretiniekiem ieiet rīdzinieku aizsardzības zonā, aktīvi spēlējot vidējā zonā un bieži pamanoties tikt pie uzbrukumiem. Viesi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju nomainīja jau pusotru minūti pirms cīņas beigām, taču pie cerētā rezultāta netika. Tā vietā pie ripas vidējā zonā tika Hosa, kurš netraucēts pietuvojās pretinieku vārtiem un raidīja ripu tīklā. “Torpedo” komanda turpināja spēlēt sešu laukuma spēlētāju sastāvā, taču rezultāts vairs nemainījās.

Kā ziņots, sērijas pirmajā mačā “Dinamo” izbraukumā piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu ar rezultātu 3:7, otrajā spēlē atspēlējās, svinot panākumu pirmajā pagarinājumā ar 2:1, trešajā cīņā savā laukumā izcīnīja uzvaru otrajā pagarinājumā ar rezultātu 4:3, bet ceturtajā mačā savu skatītāju priekšā rupjā cīņā piedzīvoja neveiksmi ar 1:4. Savukārt piektajā mačā Ņižņijnovgorodā rīdzinieki piekāpās ar 3:4.

Ja Rīgas “Dinamo” sērijā spēs pieveikt “Torpedo” hokejistus, tad Rietumu konferences pusfinālā Latvijas klubs spēkosies ar Sanktpēterburgas SKA komandu.