Latvijā
Sabiedrība

Divas latviešu tūristes Polijas Tatros nomaldījušās pavada nakti bezdibeņa malā12

Polijas Tatros. Ilustratīvs attēls. Foto – http://hzs.sk/

Divas tūristes no Latvijas pirms divām nedēļām miglā nomaldījās no takas Tatros un nonāca bezdibeņa malā. Glābēji visu nakti pavadīja glābšanas operācijā, un abas 20 gadus vecās jaunietes nocēla no klints, ziņo Polijas portāls “wiadomosci.wp.pl”.

Tatru brīvprātīgais glābšanas dienests (TOPR) informē, ka glābšanas operācija noritējusi piektdien, 20. jūlijā. Ap plkst. 22:16 dienests saņēma zvanu no tūristes, kura nolaišanās laikā no Risi kalna ar draudzeni miglā pazaudējusi ceļu.

Tūristes glābējiem sniedza GPS koordinātas, kas palīdzēja noskaidrot, ka viņas atradās netālu no Buli kalna. Glābēji aicināja viņām uzvilkt siltas drēbes un gaidīt palīdzību. Lai viņām palīdzētu, tika nosūtīti četri glābēji.

Glābēji viņas sasniedza ap plkst. 2 naktī. Divas 20 gadus vecas tūristes no Latvijas atradās virs bezdibeņa. Viņas tika sasildītas ar tēju, glābēji viņām aplika glābšanas jostas un nogādāja atpakaļ uz apmešanās vietu pie Morskie Oko ezera. Operācija ilga līdz 4:30 no rīta.

TOPR glābēji norāda, ka latviešu tūristes esot slikti izplānojušas kāpšanu virsotnē. Atklājās, ka viņas no apmešanās vietas Morskie Oko izgāja plkst. 15, bet 20.30 sāka nolaišanos no virsotnes.

“Grūti saprast, kā var plkst.15 doties kāpt Risi kalnā, nezinot reljefu un zinot, ka pēcpusdienā laika apstākļi kļuvuši sliktāki,” norāda Adams Maraseks no TOPR.

LA.lv