×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

Divas Rīgas centra skolas gaida ievērojamas pārmaiņas

Foto LETAFoto LETA

Ar aizsargtīklu apklātā Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas ēka, kur notiek atjaunošanas darbi.

Saistībā ar telpu remontdarbiem un aprīkojuma modernizāciju Natālijas Draudziņas vidusskola un Centra humanitārā vidusskola Rīgā piedzīvos ievērojamas pārmaiņas.

Natālijas Draudziņas vidusskola šobrīd piedzīvo ne tikai fasādes remontdarbus, bet arī pamatīgu iekštelpu pārbūvi, kuras laikā tiks atjaunota ventilācijas sistēma un iegādātas jaunas mēbeles. Līdz ar mēbeļu iegādi, skolas rīcībā tiks nodotas vēl sešas jaunākās paaudzes skārienjutīgās tāfeles, kas papildinās jau septiņas esošās, informēja skolas direktors Pēteris Sevčenko.

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas ēkā patlaban paveikti 30% no plānotajiem otrās kārtas būvniecības darbiem. Tāpat ieplānots, ka 2798 kvadrātmetru platībā skolā tiks veikts kosmētiskais remonts, atjaunota apkures, ventilācijas un siltumapgādes sistēma. Skolas serveru telpai tiks uzstādīta jauna gaisa kondicionēšanas sistēma. Tiks izbūvēti jauni ūdensvada un kanalizācijas tīkli, nomainīti elektrotīkli, uzstādīta jaunu apsardzes un ugunsgrēka trauksmes izziņošanas sistēma.

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas ēkas atjaunošanu pēc Īpašuma departamenta pasūtījuma veic pilnsabiedrība AKN. Kopīgās otrās kārtas būvniecības un būvuzraudzības darbu izmaksas ir aptuveni 1,22 miljoni eiro.

Arī Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sākumskolas ēkā kopš šā gada 24.marta norit otrās kārtas atjaunošanas darbi. Šogad ir plānots, ka ēkai tiks atjaunota vēsturiskā fasāde un tai pa skolas perimetru tiks uzstādīta nakts izgaismojuma sistēma. Plānots, ka pēc tam, kad skolas fasādes remontdarbi būs pabeigti, uz skolas sienas uzstādīs Rīgas pilsētas ģerboni.

Otrās kārtas būvniecības laikā skolā izbūvēs arī liftu, kas veicinās ēkas pieejamību personām ar kustību traucējumiem. Atjaunotajā aktu zāle būs ar īpaši veidotiem griestiem akustikas uzlabošanai, kā arī ar nodarbībām nepieciešamo video, audio un gaismu aprīkojumu.

Šobrīd paveikti 20% no plānotajiem otrās kārtas remontdarbiem. Būvdarbus ēkā ir plānots pabeigt augustā, bet līdz tam tiks atjaunota apkures un ventilācijas sistēma, kā arī renovēts virtuves un ēdināšanas bloks. Plānots, ka tiks atjaunota aktu zāle, pagrabs un ģērbtuvju telpas. Telpas tiks aprīkotas ar darbam nepieciešamām mēbelēm un aprīkojumu.

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sākumskolas ēkas atjaunošanu pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic pilnsabiedrība “LNK INDUSTRIES Partnership”, un otrās kārtas būvniecības darbu izmaksas sasniedz apmēram 1,57 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+