×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Divu gadu laikā kopš Zolitūdes traģēdijas miruši trīs cietušie (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Zolitūde 21.11" pārstāve Regīna Ločmele (centrā) piedalās pasākumā, kura laikā Rīgas domes amatpersonas iepazīstas ar Zolitūdes sagruvušā lielveikala "Maxima" ēkas virszemes daļu bīstamo konstrukciju demontāžas un teritorijas sakopšanas darbiem.

Divu gadu laikā kopš Zolitūdes traģēdijas, nesagaidot tiesas spriedumu, miruši trīs tajā cietuši cilvēki, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja biedrības “Zolitūde 21.11.” vadītāja Regīna Ločmele-Luņova.

Ločmele-Luņova pastāstīja, ka traģēdijā cietušie vecāka gada gājuma cilvēki baidās nenodzīvot līdz tiesas spriedumam un arī no tā, ka traģēdijas vaininieki nesaņems sodu. Biedrības “Zolitūde 21.11.” vadītāja kritizēja traģēdijas izmeklēšanas procesu, kā arī uzsvēra, ka tā var atkārtoties arī citviet Latvijā.

2013.gada 21.novembra pēcpusdienā iebruka veikala “Maxima” jumts Zolitūdē , uz kura notika celtniecības darbi. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietu tiesā sāks skatīt 8.decembrī. Lietas materiāli ir apkopoti 80 sējumos. Lietā pieteiktais kompensāciju apmērs pārsniedz 155 miljonus eiro. Par cietušajiem atzītas 263 personas. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti.

Uz apsūdzēto sola nonāks būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš. Apsūdzības uzrādītas sabrukušā lielveikala ekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvprojekta vadītājam Andrim Kalinkam, “Maxima” būvinženieriem Ivaram Sergetam. Viņi apsūdzēti arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Apsūdzības uzrādītas kādreizējiem Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem – Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniekam Jānim Balodim un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai. Pie kriminālatbildības saukta “Maxima Latvija” darbiniece Inna Šuvajeva par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja smagas sekas.

Sestdien plkst.17.44. tiks atklāts Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai veltīts pagaidu piemineklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šorīt varējām dzirdēt interviju ar “Maximas” augstu amatpersonu Latvijas Radio 1,kurā daudz faktu pārdomām un secinājumiem.Nekas nemainīsies priekšnieku un kapitālu īpašnieku attieksmē pret darbiniekiem,jo tirgus ekonomikas likumsakarības ir nežēlīgi skaidras un skaudras.Šo likumsakarību dēļ jaunbūves arī turpmāk,laiku pa laikam,sagrūs un bojā ies nevainīgi cilvēki.Diemžēl.Bezatbildībai ir ekonomiski nosacījumi,jo tikai riskējot ar darba kvalitāti vairums laužu spēj noturēties savā sociuma nišā.Apzināti grēkojot.Vēlāk neapzināti,jo ieradumi pilnīgi uzveikuši sirdsapziņu.Kas tā ir?Nevainīga bērna nespēja samīt pretīgu kukaini.Aiz žēluma,ka kukainīša nekad vairs nebūs.. Nekad?!! Nekad!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+