Kultūra
Latvijā

Varenos, bet bīstamos kokus Mārtiņa kapsētā tomēr nocirtīs 16


Mārtiņa kapsēta
Mārtiņa kapsēta
Foto: LETA

Speciālisti atzinuši, ka potenciālie dižkoki Mārtiņa kapsētā kļuvuši bīstami, tāpēc tos nocirtīs, aģentūru LETA noskaidroja domē.

Gada laikā situācija ir mainījusies, un speciālisti kokus atzinuši par bīstamiem, tāpēc atsevišķs Apstādījumu un saglabāšanas komisijas lēmums nav nepieciešams. Drīzumā plānots kokus nocirst, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas Būvvaldē.

Jau ziņots, ka iepriekš pēc kapsētas apsekošanas tika lūgts Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums, jo apsekošanas laikā konstatēts, ka vairāki no iespējami cērtamiem kokiem uzskatāmi par potenciāli vietējas nozīmes vietējo sugu aizsargājamiem kokiem. Pārvalde sniegusi atzinumu, ka kapsētā esošās trīs kļavas, kuru stumbra diametrs ir 75 centimetri, 78 centimetri un 96 centimetri, ir jāsaglabā, jo divi no šiem kokiem ir potenciālie vietējas nozīmes dižkoki, bet viena no kļavām tāda jau ir.

Tāpēc Apstādījumu un saglabāšanas komisija iepriekš sēdē atteikusi atļauju izcirst šos kokus, tomēr atļāvusi cirst trīs kļavas, kuru diametrs bijis krietni mazāks.

Tomēr Rīgas pilsētas būvvalde skaidro, ka aizsargājama koka nociršana ir pieļaujama gadījumos, kad tas ir kļuvis bīstams un apdraud cilvēku veselību un dzīvību vai tuvumā esošās ēkas un infrastruktūras objektus un ja iepriekš ir veikti visi iespējamie koka saglabāšanas pasākumi.

LA.lv