Dabā
Medības

Mednieks praktiskais. ‘DMT Diamond’ kabatas galoda0


Galoda lietojama ātri un efektīvi, noderēs medību laikā, kad steidzami jālabo asmens.
Galoda lietojama ātri un efektīvi, noderēs medību laikā, kad steidzami jālabo asmens.
Foto: Linda Dombrovska

Naža asināšana vai asmens uzlabošana griešanas, dīrāšanas procesā patiesībā sagādā visvairāk problēmu. Pirms laba laika bija saruna ar kādu kungu, kurš nezināja, kā uzasināt nazi, tādēļ vienmēr, dodoties uz medībām, pērkot jaunu. Protams, katrs dara, kā viņam patīk, bet dažādas firmas piedāvā ērti lietojamus un praktiskus risinājumus, lai nebūtu jāpērk jauns nazis katru reizi, kad dodaties medībās.

Manā īpašumā ir iepriekš diezgan daudz lietota Worksharp manuālā galoda ar dažādu gradāciju virsmām un iestādītu asināšanas leņķi. Tā diezgan ilgu laiku bija nostāvējusi neaiztikta, jo sākotnēji šķita nepraktiska.

Tomēr kādā pasākumā, kad steidzami bija nepieciešams ass nazis un, par laimi, DMT Diamond galoda bija ielikta somā, tas šajā brīdī izglāba situāciju un arī lika uz šo instrumentu paskatīties mazliet nopietnāk. Pēc tam, dodoties medībās, šī galoda vienmēr bija somā un pēc bebru dīrāšanas bija ļoti noderīga, lai atjaunotu asmeni vairākiem izmantotiem nažiem.

Pirmais, kas rada bažas, lietojot šādas vienkāršas konstrukcijas galodu, – kā pareizi noteikt asināšanas leņķi, jo nazis ir jāasina konkrētā leņķī.

Noskatoties DMT Diamond pamācības video, tapa skaidra sistēma. Leņķi šai galodai nosaka uz aci. Vispirms noliek asmeni perpendikulāri pret galodu, veidojot 90 grādu leņķi. Puse būs 45 grādi, un vēl puse – 22 grādi. Tā arī 22 grādos nazi asina.

DMT Diamond ir neliela, ērta, viegli ieliekama kabatā, lai gan jāsaka, ka to varētu arī viegli pazaudēt, ja nebūtu iespējas piestiprināt pie atslēgām vai somas. Lietojama ērti un efektīvi, noderēs medību laikā, kad steidzami jāuzlabo asmens. Šādu un arī citu gradāciju galodas, kā arī visdažādākās asināšanas iekārtas piedāvā veikals Lynxgear.lv. Šīs galodas cena ir ap 20 eiro, bet veikalā atrodamas arī augstākas sarežģītības un attīstības pakāpes iekārtas.

Vairāk lasiet žurnāla Medības maija numurā

LA.lv