×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. septembris, 2013
Drukāt

Doma baznīcā lifta tomēr nebūs

foto - Letafoto - Leta

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) Doma baznīcas torņa atjaunošanas projektu ir saskaņojusi ar konkrētām prasībām, taču baznīca no idejas par liftu ir atteikusies, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja VKPAI vadītājs Juris Dambis.

“Šobrīd paši projekta izstrādātāji no lifta ieceres ir atteikušies, jo tehniski pašlaik šo lifta izbūvi nevar atrisināt. Inspekcija projektu ir saskaņojusi ar konkrētām prasībām, kas torņa atjaunošanas procesā ir jāievēro,” paskaidroja Dambis.

Viņš informēja, ka saskaņošanas procedūra bijusi operatīva un projekts izvērtēts ļoti ātri, bet konsultācijas gan bijušas ilgas, norādot, ka dokumentācija nebija pilnvērtīga un trūka daudz informācijas un izvērtēšanas komisija prasīja veikt uzlabojumus un papildinājumus.

“Projekta iesniedzēji to apstrīdēja, bet inspekcija šo jautājumu vērtēja atkārtoti un projekts tika saskaņots, bet neatceļot tās prasības, kas jāievēro. Tā ir maksimāla pretimnākšana baznīcai, bet mēs neatkāpjamies no prasībām saglabāt vērtības,” pastāstīja Dambis.

Ideja par liftu Rīgas Doma draudzes pārstāvjiem radās, kad pēc viņu pasūtījuma pilnsabiedrība “BKB” un būvprojektu vadība izstrādāja baznīcas torņa nostiprināšanas projektu, kas paredzēja atslogot torņa koka konstrukcijas, izbūvējot metāla balstus, kas izskatītos kā telpiska struktūra jeb tornis tornī. Taču VKPAI šādu projektu saskaņot atteicās – ne vien tāpēc, ka iestādes speciālisti iebilda pret lifta izbūvi, bet arī projekta nepietiekamās risinājumu detalizācijas dēļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+