×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Dome LNMM galvenās ēkas rekonstrukcijai plāno aizņemties 24,4 miljonus latu

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Rīgas dome otrdien nolēma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas rekonstrukcijai ņemt aizņēmumu 24,4 miljonu latu apmērā.

Aizņēmumu LNMM ēkas pārbūvei plānots ņemt Valsts kasē vai no cita aizdevēja, kas piedāvā izdevīgākus aizņēmuma nosacījumus, minēts lēmumprojektā. Tajā noteikts, ka aizņēmuma atmaksas termiņš nevar pārsniegt 15 gadu un pamatsummas atliktais maksājums ir līdz trim gadiem, aizņēmumu ņemot latos vai eiro. Lēmumprojektā noteikts, ka projekta finansēšana tiek sākta tikai pēc aizņēmuma līdzekļu saņemšanas.

Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse, kura deputātus sēdē iepazīstināja ar projektu, atbildot uz deputātu jautājumiem, atzina, ka projekta kopējās izmaksas ar procentu maksājumiem varētu sasniegt 27 miljonus latu.

Deputāts Juris Viņķelis (“Vienotība”) bija iesniedzis priekšlikumu, ka aizņēmuma kopējā atmaksas summa, ieskaitot aizdevēja procentus, nepārsniedz 26,4 miljonus latu. Šajā summā iekļauti arī procenti, kas, pēc Viņķeļa aprēķiniem, būs jāsamaksā 15 gadu laikā. Domes deputāti šo ierosinājumu noraidīja.

Savukārt “Vienotības” deputāts Olafs Pulks debatēs aicināja apsvērt ideju projekta novērtēšanā piesaistīt “Sabiedrību par atklātību ‒ Delna”, lai LNMM nepārvērstos par līdzīgu “zelta projektu” kā daži citi.

Dome plāno, ka 2013. gadā tai būs nepieciešami seši miljoni latu, 2014. gadā – 8,4 miljoni, bet 2015. gadā – 10 miljoni latu.

Projekta kopējās izmaksas ir 24 miljoni latu, no kuriem deviņi miljoni latu būs Eiropas Savienības fondu finansējums, bet 15 miljoni latu – Rīgas domes finansējums.

LNMM rekonstrukcijas un pārbūves būvdarbus veiks kompānija “Re& Re”.

Pēc rekonstrukcijas LNMM kopējā izmantojamā platība tiks palielināta par 673 kvadrātmetriem, kas tiks panākts, pēc pārbūves izmantojot arī ēkas kupolu un bēniņus. Par 1700 kvadrātmetriem tiks paplašinātas arī muzeja apakšzemes telpas, kuru platība pašlaik ir 3500 kvadrātmetru. Muzeja pazemes telpās tiks izbūvētas dienesta telpas un apmēram 600 kvadrātmetru liela izstāžu zāle. Jaunā izstāžu zāle tiks veidota atbilstoši visām prasībām, lai tajā varētu izvietot arī starptautiskas ceļojošās izstādes.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 105 gadus, tāpēc Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu.

2011. gada sākumā tika noslēgts līgums ar Lietuvas arhitektu biroju “Processoffice” par rekonstrukcijas būvprojekta izstrādi, un tika lēsts, ka būvdarbi sāksies jau pērn. Tomēr būvprojekta izstrāde krietni iekavējās.

“Processoffice” pērn aprīļa sākumā iesniedza būvprojektu par apmēram 23 miljoniem latu, kas būtiski pārsniedza iepriekšējās aplēses, un pašvaldībai šāda summa nebija pieņemama, tādēļ muzeja rekonstrukcijas projekta prognozēto tāmi tika lūgts pārstrādāt, taču, pēc toreizējās informācijas, tāme arī pēc pārstrādāšanas un izvērtēšanas palika līdzšinējā apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+