Doņeckā paliekam tukšā 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē trešdien izbraukumā ar rezultātu 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) zaudēja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Ukrainas komandai Doņeckas “Donbass”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Latvijas kluba rindās divreiz izcēlās Guntis Galviņš, bet “Donbass” labā divus vārtus guva Jevgēņijs Dadonovs, kamēr pa reizei izcēlās Peteri Virtanens un Frēdriks Petešons.

“Dinamo” komandas sastāvs, salīdzinājumā ar iepriekšējo maču, nebija mainījies, vienīgi Mīkaela Telkvista vietā vārtu drošība tika uzticēta Mārim Jučeram.

“Mājinieki guva pelnītu uzvaru. Mēs spējām radīt daudzas vārtu gūšanas iespējas, taču nepratām tās realizēt,” jau kārtējo reizi uz “Dinamo” nespēju realizēt pašu radītās iespējas norādīja Peka Rautakallio. “Savukārt pretinieks savus momentus realizēja un galu galā guva uzvaru nesošos vārtus.”

Abas komandas spēli sāka ļoti piesardzīgi, vairāk domājot par savu vārtu drošību. Pirmajās minūtēs abu vienību vārtsargiem spēlē iesaistīties nācās reti, taču attiecīgajās situācijās pārliecinošs bija gan Jučers, gan Ēriks Ersbergs. “Dinamo” komandā pirmajās minūtēs ar metieniem atzīmējās Māris Bičevskis un Miks Indrašis, bet septītajā minūtē viesi bija spiesti palikt mazākumā, kad noraidīts tika Arvīds Reķis. Mājiniekiem pārsvara realizēšanai bija nepieciešama mazāk nekā minūte, kad ar atkārtotu metienu Jučeru pārspēja Dadonovs. Ar to “Dinamo” neveiksmes nebija galā, jo pēc mazāk nekā minūtēs “Donbass” panāca jau 2:0 – precīzs bija Virtanens.

Trešdaļas vidū četru minūšu noraidījumu par iesaistīšanos abpusējos asumos izpelnījās Bārtulis un Bičevskis, bet pēc 26 sekundēm Galviņš “Dinamo” komandai vienus vārtus atguva, ar vārtu guvumu noslēdzot viesu spēlētāju dominances bagātu spēles posmu. Turpinājumā gan pārsvars pamazām atkal pārgāja mājinieku pusē, bet 14.minūtē uz noraidīto soliņu devās Mārtiņš Karsums. Drīz vien noraidījumu izpelnījās arī pretinieku komandas spēlētājs, tomēr rezultāts šajā laikā nemainījās. Trešdaļas izskaņā viesiem par “Donbass” skaitliskā sastāva pārkāpumu atkal bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr bīstamas situācijas pie mājinieku vārtiem neradās.

Otro trešdaļu “Dinamo” sāka ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, bet trešajā minūtē netraucēti pret Ersbergu izgāja uzreiz divi viesu hokejisti, Galviņam ar metienu starp vārtsarga kājsargiem gūstot savus otros vārtus mačā un panākot 2:2. Arī turpinājumā neliels pārsvars piederēja Rīgas klubam, kura pārstāvji bieži lika spēlē iesaistīties Ersbergam, tomēr zviedru vārtsargs darbojās pārliecinoši. Trešdaļas vidū “Dinamo” radās iespēja spēlēt vairākumā, tomēr jau tā astotajā sekundē par sitienu pretiniekam ar nūju uz noraidīto soliņu spiests doties bija Džeimijs Džonsons.

Ja pirmajā trešdaļā lielāks metienu skaits padevās mājiniekiem, tad otrajās 20 minūtēs šajā ziņā dominēja “Dinamo” hokejisti. Tā īsā laika sprīdī divreiz pa vārtiem meta Gints Meija, bet pa reizi izcelties centās Pols Šehura un Kaspars Daugaviņš. Trešdaļas 12.minūtē noraidījumu izpelnījās Matjē Karls, tomēr, pateicoties Jučera teicamajam sniegumam, viesi šo mazākumu izturēja. Mazākuma pašās beigās divu minūšu sodu izpelnījās arī Krišjānis Rēdlihs, tomēr arī šoreiz “Dinamo” savus vārtus nosargāja neskartus. “Donbass” vienība trešdaļas izskaņā turpināja uzbrukt, taču tās pēdējā minūtē iespēju spēlēt vairākumā nopelnīja arī viesi. Gūt vārtus “Dinamo” gan atlikušajā laikā neizdevās.

Trešo trešdaļu “Dinamo” atkal sāka aktīvi, bīstami uzbrūkot gan atlikušajās vairākuma sekundēs, gan pēc tam arī pilnā sastāvā, tomēr trešajā minūtē vēl vienu noraidījumu izpelnījās Reķis. Viesi gan kārtējo reizi spēja mazākumu izturēt, tomēr sestajā minūtē sodu izpelnījās arī Džonsons, vēlreiz atstājot viesus mazākumā. Kārtējo reizi neļāvuši mājiniekiem izcelties vairākumā, “Dinamo” hokejisti pamazām izlīdzināja spēles gaitu un regulāri tika pie metiena iespējām pretinieku zonā, tomēr Ersbergs savus pienākumus veica nekļūdīgi.

Spēle turpināja ritēt spēkos līdzvērtīgā cīņā, tomēr trešdaļas 14.minūtē pēc cīņas pie Jučera vārtiem ar atkārtotu metienu savus otros vārtus spēlē guva Dadonovs. “Dinamo” uzreiz lūkoja atspēlēties, tomēr pēc mazāk nekā divām minūtēm rezultāts kļuva 4:2 mājinieku labā, kad pēc veiksmīga ripas atlēciena precīzs bija Petešons. Mača noslēgumā pārsvars piederēja “Dinamo”, tomēr laukuma saimnieki pārsvaru pārliecinoši nosargāja.

Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 22 sekundes, kas bija otrs lielākais spēles laiks komandā. Sev atvēlētajā laikā latvietis nopelnīja četras soda minūtes un veica vienu metienu pa vārtiem.

Iepriekšējā spēlē pirmdien Rīgas “Dinamo” savā laukumā ar rezultātu 2:3 pagarinājumā zaudēja Ufas “Salavat Julajev” komandai, pārtraucot trīs panākumu sēriju savu skatītāju priekšā. Pēdējās septiņās cīņās Latvijas klubs izcīnījis divas uzvaras.

Arī “Donbass” komanda, kas ir līgas jaunpienācēja, iepriekšējās sešās spēlēs bija tikusi pie diviem panākumiem. Kā zināms, Doņeckas kluba galvenais treneris ir Latvijā labi zināmais slovāku speciālists Jūliuss Šuplers, kurš iepriekš trīs sezonas vadīja arī Rīgas “Dinamo”, bet vienības vārtsargu treneris ir Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 13 punktiem 12 spēlēs pašlaik ieņem desmito vietu, bet “Donbass” ar 13 punktiem 11 mačos atrodas 12.pozīcijā.

Pēc šodienas spēles Rīgas “Dinamo” nākamās trīs cīņas aizvadīs savā laukumā. Sākot ar piektdienu, Latvijas klubs ik pēc dienas pauzes uzņems Čehovas “Vitjaz”, Čerepovecas “Severstaļ” un Minskas “Dinamo” komandas.