×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2014
Drukāt

Doņeckas apgabalā sagrābts milicijas iecirknis (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainā Doņeckas apgabalā bruņoti cilvēki sestdien, 12.aprīlī, sagrābuši milicijas iecirkni, ziņo iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs.

“Slavjanskā bruņoti cilvēki maskēšanās tērpos sagrābuši milicijas rajona nodaļu. Lūk, te reakcija būs ļoti barga. Kā arī starpība starp teroristiem un protestētājiem,” “Facebook” raksta ministrs.

Ukrainas Iekšlietu ministrijas Doņeckas pārvalde apstiprinājusi, ka ap plkst.9 nezināmi cilvēki ieņēmuši milicijas ēku, tiesībsargi cenšas noskaidrot, kas ir šie cilvēki, ko viņi grib. “Pašlaik noskaidrojam viņu prasības, bet jau pēc tam domāsim, ko darīt,” sacīja vietējās milicijas pārstāvis.

Naktī uz sestdienu, 12.aprīli, vairāki desmiti cilvēku ielauzušies Doņeckas apgabala prokuratūrā, taču pēc tam ieradušies likumsargi un ēku atbrīvojuši.

Ukrainas Iekšlietu ministrija izplatījusi brīdinājumu, ka “bargi reaģēs uz mēģinājumiem destabilizēt situāciju”, it īpaši valsts austrumos.

Aktīvisti nedēļas sākumā sagrāba Doņeckas apgabala valsts administrāciju ēkas, paziņojot, ka grib sarīkot referendumu par pievienošanos Krievijai, līdzīgu tam, kāds tika sarīkots Krimā, kad to februāra beigās bija okupējusi Krievija.

Doņeckas separātisti pasludinājuši savu “tautas republiku” un aicinājuši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu iebrukt Ukrainas austrumos.

Ukrainas austrumu un dienvidu reģionos daudzi ar piesardzību raugās uz jaunajiem valsts līderiem, kas pie varas nākuši februāra revolūcijas rezultātā.

Tomēr demonstrācijas administrācijas ēkas ieņēmušo kaujinieku atbalstam pulcējušas vien nelielu cilvēku skaitu, turklāt socioloģiskās aptaujas liecina, ka reģiona iedzīvotāju vairākums nevēlas pievienošanu Krievijai.

Pēdējo dienu laikā vairākās Ukrainas austrumdaļas pilsētās prokrieviskie separātisti sarīkojuši plašas nekārtības. Kijeva uzskata, ka tās inscenējis Kremlis, šādi sagatavojoties iespējamai reģiona aneksijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kamēr LETAs žurnālisti filozofē Putina garā, ka “Ukrainas austrumu un dienvidu reģionos daudzi ar piesardzību raugās uz jaunajiem valsts līderiem”, tikmēr jau prokrieviskie kaujinieki šodien ieņēmuši visu Slavjanskas pilsētu (130 tūkst. iedzīvotāju) un nobloķējuši ceļus uz šo pilsētu. Ja Kijevas vara nerīkosies,
    tad Austrumukrainu viņi pazaudēs. Un tad pienāks kārta arī Baltijai, jo līdz šim Rietumiem pietrūkst izlēmīgas rīcības. Bet mūsu bālēliņi tikai spriež katru dienu, cik lieli būs finansiālie zaudējumi sankciju rezultatā, nevis nopietni rīkojas valsts aizsardzības vārdā.

Draugiem Facebook Twitter Google+