×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

DP izdzenā Krievijas armijas formās pārģērbušos “Airsoft” spēles aktīvistus (9)

Foto AP/Scampix/LETAFoto AP/Scampix/LETA

Krievijas karavīri

Drošības policija (DP) šajās brīvdienās Ozolnieku novada Cenu pagastā veica pārbaudi par vairākiem militāros formas tērpos ģērbtiem “Airsoft” spēles aktīvistiem, bet neviena persona netika aizturēta.

Kā informēja DP, šajās brīvdienās, reaģējot uz iegūto informāciju par iespējamu ārvalstu militāro grupējumu formās tērptu bruņotu personu pulcēšanos Ozolnieku novada Cenu pagastā, DP veica pārbaudi personu pulcēšanās vietā, aptaujājot 26 personas.

Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka šīs personas ir tā sauktās “Airsoft” kustības aktīvisti. Vairāki no viņiem bija ģērbušies līdzīgos militāros formas tērpos, ko izmanto Krievijas bruņotie spēki, un bija ekipēti ar “Airsoft” ieročiem, kas vizuāli ir identiski kaujas šaujamieročiem. Aptaujas rezultātā tika noskaidrots, ka starp šī pasākuma dalībniekiem ir vairākas personas, kuras iepriekš bija nonākušas DP redzeslokā saistībā ar atbalstu Krievijas īstenotajai agresīvajai ārpolitikai.

Pēc veiktajām pārbaudēm un aptaujām neviena no personām netika aizturēta.

“Vienlaikus DP vērtējumā šis gadījums vēlreiz aktualizē nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu “Airsoft” spēļu organizēšanā. Latvijā patlaban nav efektīva normatīvā regulējuma, kas reglamentētu militārās simulācijas spēles un tajās izmantoto elektropneimatisko ieroču apriti. DP ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti “Airsoft” ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri-taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai. Bez efektīva kontroles mehānisma pieaug risks, ka militāri-taktisku apmācību Latvijā apgūst arī personas, kuras pauž atbalstu prettiesiskām bruņotām darbībām pret citām valstīm,” skaidroja DP.

Kā norādīja DP, papildu riskus rada arī militārajās simulācijas spēlēs lietoto “Airsoft” ieroču vizuālā līdzība ar īstiem kaujas ieročiem, kas savienojumā ar spēlēs izmantotiem ārvalstu militāro organizāciju formas tērpiem rada konfliktsituāciju potenciālu un ilgstošā periodā mazina sabiedrības modrību par bruņotu, neidentificējamu militārpersonu klātbūtni publiskās vietās.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. NU MĪĻIE…Arī mēeēs tikām pie saviem zaļiem cilvēciņiem,kuri nav iesūtīti,bet ir 1 miljons.MAN IR BRĪNUMS uz ko cerēja valdības mūsejās?Ka vietējie krievi būs mūsu pusē?-ja kas notiks ar krieviju,absurdsss.VIŅI DIEN POLICIJĀ aizstāv savus krievus,man bija gadījums tāds.Es domāju
  parastā latvju tauta,dzīvojot no 45g.kopā ar krieviem savos namos un darbos ir saradusi faktiski
  ar krievu sadzīviskiem raksturiem, būs grūti viens-otram šaut virsū…To ,ka krievi nāks palīgā cīņā
  ar migrantiem…nešauboss…Man liekas,ka visādas šādas organizācijas atklātas jāaizliedz KATEGORISKI!TAS NOZĪMĒ,KA VIŅI SPĻAUJ VIRSŪ MUMS UN ŠEIT DZĪVOJOŠIEM KRIEVIEM UN
  JAUC PRĀTUS PĀRĒJIEM ŠEIT DZĪVOJOŠAJIEM PILSOŅIEM…

 2. sami lucsi ment mjortvi ment driz jus mentus sitis ka sunus nost

 3. Izskatās pēc provokācijas. Varbūt scenārijs paredzēja, ka Latvijas DP noturēs par reāliem zaļajiem cilvēciņiem, atklās uguni un tad jau būtu politiski iemesli ar tankiem aizstāvēt nabaga noslepkavotos krievu jauniešus.
  Īsāk sakot tādām “spēlēm” nav vietas Latvijas teritorijā.

 4. Labi, varam aplaudēt, ka DP ir saņēmusi Inf. un neguļ ,bet… Vai Airsoft bubulis ir tik bīstams ?Ja tā tad jasaprot ka ne jau dzenāšana ko panāk,bet precīzs sistemātisks darbs. Tātad valsts drošibai ir svarīgi apzināt aktīvi un pasīvi simpatizējošo prersonu loku pilsētā,rajonā,novadā. tā ir inf. ar ko var strādāt X-stundas momentā ZS/Armija/DP -atrast,aizturēt vai likvidēt. Ikdienā katram valsts patriotam līdzīgi kā Izrēlā ir jafiksē/dokumentējot/ atribūtika- okupantu georga lentītes ,karogs kā arī krievu pasaules ideoloģijai simpatizējošo personu loks utt. J tas tiek darīts pilsētā tad tā aju ir drošiba,jo tiek salikts pa plauktiņiem. No Urainas pieredzes,ja šādi ugunsdoršibas pasākumi būtu veikti būtu zināms ko darīt, kas ,kur meklējams. Valstij nodarītais postijums mazāks vai novērsts pilnībā..

 5. Airhead -- Soft in head Atbildēt

  Tipiska krievnacistu provokācija.

 6. Tad nu atcerēsimies Latvijā atstātos 20 000 virsniekus ar savām atvasēm, kuri pamatā pulcējas pie falla.
  Es sen atpakaļ komentos rakstīju, ka esam aizrāvušies ar čekas maisiem, bet esošos kriebvu šeit atstātos poļitrukus aizmirsuši. Vai zinām, kādas mācības viņi veic slepus pa dzīvokļiem, kompānijās, ceļo uz roģinu un ko tur apgūst. Kremlī brīvi ieiet Guirs, Lindermans utt. Maskavā saņem aparātus, kuri nomaskēti zem vecmodīgiem, bet iekšas ir modernas. DP guļ uz lauriem un tvarsta Leonardu Inkinu no biedrības Lartvietis.

 7. Kad šie tipiņi nemanot nomainīs gaisa ieročus pret īstajiem, tad tauta varēs vērot, kā zaļie cilvēciņi konfrontē ar valsti. Tautai jau vienalga kādu baranku grauzt. Kāpēc vispār jāpieļauj šādas spēles?Varbūt Krievija speciāli algotņus apmāca savas politikas realizācija uz vietāmi?

  • identiski utainiemunzilipelēkiem Atbildēt

   Ja būtu obligātais dienests, puiši gana kariņu izspēlētos. Bet šitā – lampasainas pļūtenes, rudzubise un septiņas dzīvības …

 8. konfliktsituācija var būt tikai Latvijas valdībai un ne tautai!

Draugiem Facebook Twitter Google+