×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Divas personas tur aizdomās par balsu pirkšanu ZZS labā; DP viesojies LZP valdes loceklis (3)

zzs

Drošības policija (DP) lūgusi Kuldīgas rajona prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret divām personām par balsu pirkšanu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) labā 12.Saeimas vēlēšanās pagājušā gada oktobrī, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. DP partiju, kuras labā notikusi balsu pirkšana, neatklāj.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošā informācijas, balsis tikušas pirktas par labu kādam jaunam politiķim, kuram tomēr ne tuvu nav sekmējies iekļūt Saeimā.

DP izmeklēšanā konstatēts, ka viens Latvijas pilsonis ir piedāvājis citam Latvijas pilsonim par atlīdzību vēlēšanās nobalsot par noteiktu sarakstu un vienu deputāta kandidātu, kā arī piesaistīt citus vēlētājus, kuri par atlīdzību būtu gatavi balsot pēc šiem norādījumiem.

Policijas savāktie pierādījumi liecinot, ka uzrunātā persona šim piedāvājumam piekrita un piedāvāja vēl vairākiem Latvijas pilsoņiem par atlīdzību nobalsot par noteiktu sarakstu un vienu deputātu kandidātu, kam vairākas personas arī piekrita, saņemot par to materiālu atlīdzību.

DP uzskata, ka personu vaina noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā ir pierādīta, tāpēc 10.martā nolemts rosināt kriminālvajāšanu pret divām personām un nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai. Kriminālvajāšanu lūgts sākt par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, lietojot uzpirkšanu.

Bijušais Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs un Latvijas Zaļās partijas valdes loceklis Mārtiņš Martinsons (ZZS) aģentūrai LETA atzina, ka pērnā gada rudenī bijis izsaukts uz DP, kur viņš iztaujāts saistībā ar balsu pirkšanu Kurzemē. Pret Martinsonu apsūdzības neesot vērstas, un viņš noliedz savu saistību ar šo lietu.

Kā aģentūrai LETA apgalvoja Martinsons, viņam esot grūti teikt, vai atklātais balsu pirkšanas gadījums ir saistīts ar viņu, jo uzsākti esot bijuši vairāki procesi. Viņam neesot informācijas, par kuru tieši procesu viņš izsaukts uz pratināšanu.

Martinsons klāstīja, ka skaidri neatceras, kādus jautājumus DP viņam uzdevusi, tomēr viņš atzina, ka ticis iztaujāts, vai viņš kaut ko zina par balsu pirkšanas gadījumu Kurzemē un vai viņš tajā laikā atradies Kuldīgā. Uz abiem jautājumiem Martinsons esot atbildējis noraidoši.

VM parlamentārais sekretārs noliedz, ka būtu balsu pirkšanas organizators. Martinsons piebilda, ka viņam pašam šķiet, ka DP zina, ka viņš nav organizators.

Vienlaikus šogad 11.martā DP pieņemts lēmums izbeigt citu kriminālprocesu, kas bija sākts 2014.gada 4.oktobrī saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem 12.Saeimas vēlēšanu laikā. Šajā izmeklēšanā nopratinātas vairākas personas un veiktas citas procesuālās darbības, taču to rezultātā netika iegūti pierādījumi, kas norādītu uz to, ka ir notikusi ietekmēšana, lai vēlēšanās balsotu par noteiktu partiju un tās deputāta kandidātu.

Pēc 12.Saeimas vēlēšanām DP sāka septiņus kriminālprocesus, no kuriem viens tika nodots kriminālvajāšanas sākšanai pērn decembrī. Līdz ar to šobrīd DP lietvedībā ir vēl četri kriminālprocesi saistībā ar iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu 12.Saeimas vēlēšanu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. TAS KA ZZS IR PIRKUSI BALSIS — NAV PĀSTEIGUMS — LEMBERGA SKOLA !

  2. Jau ziņots, ka vēlēšanu dienā Kuldīgā kāds vīrietis treniņbiksēs uz soliņa sēdošai cilvēku kompānijai piedāvājis naudu par balss atdošanu vienai no varas partijām.
    ——————————
    Puzes napoleona elektorāts…

  3. Puzes napoleona elektorāts…

Draugiem Facebook Twitter Google+