×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Dreimane pārsūdz lēmumu anulēt pielaidi valsts noslēpumam (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram pārsūdzējusi Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu anulēt speciālo pielaidi valsts noslēpuma objektam, aģentūru BNS informēja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

Dreimane uzver, ka spērusi šādu soli, jo ir “Latvijas Republikai lojāla un likumpaklausīga pilsone”.

“Esmu amatpersona, kura vienmēr iestājusies par tiesiskuma un demokrātijas principu ievērošanu, par ko liecina visa mana līdzšinējā profesionālā darbība, kā arī man nav zināmi iemesli, kas bija pamatā SAB lēmumam par man izsniegtās speciālās atļaujas anulēšanu, uzskatu šo SAB lēmumu par nepamatotu, bet tā pieņemšanas procedūru par neatbilstošu Eiropas Cilvēktiesību konvencijas un Latvijas Republikas Satversmes prasībām,” tā Dreimane.

Valsts kancelejas vadītāja arī pauž, ka pirms man izsniegtās speciālās atļaujas anulēšanas SAB darbinieki nav veikuši ar viņu pārrunas.

“Neskatoties uz Latvijas iedzīvotāja pamattiesībām, kas nostiprinātas Satversmes 92.pantā, iepriekš SAB četras reizes atteica man ierašanos uz pārrunām ar advokāta līdzdalību. Satversmes 92.pantā paredzētās tiesības ierobežošanas iespēja citos likumos nav paredzēta un, neieklausoties Latvijā atzīto juristu atziņās, ka Latvijas Republikas Satversme man paredz advokāta klātbūtni SAB pārrunās, SAB kategoriski atteicās īstenot pārrunas advokāta klātbūtnē. Uzskatu šo faktu par būtisku procedūras pārkāpumu speciālās atļaujas anulēšanas procesā,” uzsver Dreimane.

Tāpat Dreimane uzsver, ka,individuāli strādājot ar valsts noslēpumu saturošiem dokumentiem, es nekad neesot pieļāvusi valsts noslēpuma aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasību pārkāpumus.

Jau ziņots, ka SAB atņēmis pielaidi valsts noslēpumam Valsts kancelejas direktorei Dreimanei un viņu iecerēts drīzumā atbrīvot no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kaut arī juriste, bet ar galvu nedraudzējas…

Draugiem Facebook Twitter Google+