×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Druviete diplomātiem skaidro situāciju 
mazākumtautību izglītībā (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Ceturtdien, 24.jūlijā, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete informēja Latvijā akreditētos ES, NATO un OECD valstu vēstniekus par mazākumtautību izglītību Latvijā.

Pasākumā piedalījās ap 30 vēstniecību pārstāvji. Pēc tā jautāju ministrei, ko viņa stāstīja un kas diplomātus interesēja visvairāk. “Tā kā daudzi vēstniecību pārstāvji ieradušies Latvijā nesen, bija nepieciešams arī neliels ieskats vēsturē,” teica Ina Druviete, “jo ne visiem ir priekšstats, cik dziļi rusifikācijas procesi padomju laikā bija skāruši Latvijas sabiedrību un izglītību.” Ministre diplomātiem deva ieskatu Latvijas izglītības politikas pamatprincipos un informēja, ka jau no deviņdesmitajiem gadiem notikušas sistēmiskas pārmaiņas mazākumtautību izglītībā. I. Druviete skaidroja arī, kas paredzams turpmāk: “Aizsteidzoties notikumiem priekšā, informēju, ka tā sauktais pirmais izglītības programmas paraugs, kuru nostiprināsim 2018. gadā, pastāv jau tagad. Grozījumi likumdošanā nav nepieciešami, un mums jānodrošina, lai mazākumtautību skolas pārietu tieši uz šo modeli. Tas paredz priekšmetu apguvi valsts valodā, izņemot tos priekšmetus, kas nodrošina nacionālo identitāti.” Bet darāmā šā mērķa sasniegšanai netrūkst: daudziem mazākumtautību skolu skolotājiem pašiem jāuzlabo latviešu valodas zināšanas, tāpat jāveido jauni mācību līdzekļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pie kājas mazākumus, tiec skaidrībā ar savējiem, lai vismaz vidusskolu pabeidz!

  2. Cik ilgi turpināsies šī melīgā terminu grozīšana no valdošo puses, tādējādi latviešus padarot par bez vainas vainīgiem?
    No kura laika krievi tapuši par mazākumtautību? Tādi pie mums ir tikai līvi.
    Krievi ir KOLONISTI un šie valdošie, kas tos aizstāv, visādi manipulējot ar jēdzieniem, krievu kolonijas pašpārvaldes vadītāji.
    Un mēs – naivie, kas cer, ka te vēl ir Latvijas valsts.

  3. Ne visus krievijas likumus zinu(tikai tik,cik apraksta plašas saziņas līdzekļos),taču šķiet, ka piemērojot krievijas likumus(pilsonības,izglītības un vēl dažus)mūsu visnacionālākie nacionālisti nobāl,un arī krievijai nevajadzētu būt iebildumi pret savu likumu redakciju.

Draugiem Facebook Twitter Google+