×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Druviete: Skolu slēgšana Latvijā būtībā beigusies (Foto) (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Skolu slēgšana Latvijā būtībā ir beigusies, šorīt telekanālā LNT paziņoja izglītības ministre Ina Druviete (V), tūdaļ gan atzīstot, – iespējams, ka pašvaldības lēmumus par skolu slēgšanu vēl pieņems.

Kā LETA jau ziņoja, šajā mācību gadā Latvijā tiek slēgtas četras, bet reorganizētas – vēl 13 skolas. Skolu slēgšanu vai reorganizācija pašvaldībām ir jāpiesaka vismaz pusgadu iepriekš, un šis lēmums jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).

Druviete atzīmēja, ka jautājums par skolu reorganizāciju ir adresējams pašvaldībām, kurām ir jārūpējas par kvalitatīvu skolu tīklu savā teritorijā.

Ministre atzina, ka ar iesaistītajām pusēm vēl tiks runāts, vai un kādu noteikt minimālo skolēnu skaitu klasēs, vai arī pilnībā paļauties uz pašvaldību lēmumiem.
Politiķe izteicās, ka demogrāfisko izmaiņu dēļ vietām skolās var palikt “viens vai divi skolēni klasē”, bet šādos apstākļos jau vairs nevar nodrošināt kvalitatīvu izglītību, īpaši vidusskolās.

IZM un tās pakļautības iestādes līdz 2018.gadam vēlas revidēt mācību saturu un aicina sabiedrību iesaistīties šajos procesos. Arī pašlaik skolās notiek izmaiņas, piemēram, tiek ieviesta agrāka svešvalodu apguve skolās.

Savukārt par jaunu eksāmenu dabas zinātnēs ministre joprojām šaubās, jo uzskata, ka jauns eksāmens var būt noslēgums mērķtiecīgam darbam satura un zināšanu uzlabošanā, nevis būt pirmais posms.

Savukārt ar bezmaksas mācību līdzekļiem skolās problēmu vairs neesot, apgalvoja Druviete. Viņa atzīmēja, ka tikmēr aktualizējies cits jautājums – kā atbalstīt izdevniecības, kas nodarbojas ar mācību grāmatu izstrādi.

Druviete pieļāva, ka izdevniecības varētu saņemt arī kādu valsts atbalstu, lai nodrošinātu mācību grāmatu izdošanas nepārtrauktību.

Šodien jauno mācību gadu sākušas 773 valsts un pašvaldību vispārizglītojošās skolas. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aplēsēm, skolas gaitas jaunajā mācību gadā varētu sākt 199 655 skolēni, kas ir gandrīz par 2000 izglītojamo vairāk nekā pērn.

Kā aģentūra LETA uzzināja IZM, 2014./2015.mācību gadu sāks 329 vidusskolas, 314 pamatskolas un 46 sākumskolas.
Tāpat darbu pēc vasaras brīvlaika atsāks 61 speciālās izglītības iestāde un 23 vakara, neklātienes un tālmācības skolas.

Šo skolu vidū ir arī 13 reorganizētās skolas.

Aģentūrai LETA gan pagaidām nav pieejama statistika par to, cik daudz privāto izglītības iestāžu sāks darbu jaunajā mācību gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Precīzi,kā laika prognozē Atbildēt

    “Vēss laiks bez nokrišņiem.Vietām iespējams lietus.” Tāpēc arī skolās “vietām” var palikt “viens vai divi skolēni klasē”! IZM “vēlas,pieļauj,aicina”! Un “iespējams,ka pašvaldības lēmumus par skolu slēgšanu vēl pieņems”! Kur te ir tā būtība? Būtība ir palikt pie siles!

Draugiem Facebook Twitter Google+