Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Iepriekšējā mācību gadā atbalstīti 492 no emigrācijas atgriezušies skolēni 1

2013./2014. mācību gadā vispārējās izglītības iestādēs mācījās un atbalsts sniegts 492 skolēniem, kuri atgriezušies no mācībām ārpus Latvijas, liecina jūlijā apkopotā informācija par skolēnu skaitu, kuri iepriekšējā mācību gadā ir atgriezušies no mācībām citā valstī.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Kā informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), 283 skolēni pirms emigrācijas ir ieguvuši izglītību Latvijā, bet 209 skolēni Latvijā pirms tam nav mācījušies. Izteikts vairākums skolēnu Latvijā mācās savam vecuma atbilstīgajā klasē. No tiem skolēniem, kuri ieguvuši izglītību Latvijā, tādi ir 83,7%, bet no skolēniem, kuriem nav pieredzes mācībās Latvijas skolā – 76,5%.

Izglītības iestādes ir sniegušas nozīmīgu atbalstu, lai skolēni spētu iekļauties skolas ikdienā un izglītības sistēmā, papildus apgūtu gan latviešu valodu, gan arī citus mācību priekšmetus, klāsta IZM.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aptaujā noskaidrots, ka latviešu valodu papildus ir apguvuši 25,4% skolēnu, kuri pirms emigrācijas ir mācījušies Latvijā, matemātiku – 15,1% skolēnu, krievu valodu – 4,9% skolēnu, kā arī citus mācību priekšmetus – 16,5% skolēnu.

Savukārt tie skolēni, kuri iepriekš nav mācījušies Latvijā, papildus izglītības programmai apguva latviešu valodu (36,8%), matemātiku (12,4%), krievu valodu (3,3% ), kā arī citus mācību priekšmetus – 3,6 % skolēnu.

Skolēni izglītības iestādēs nodrošināta arī iespēja saņemt atbalsta personāla palīdzību, piemēram, izglītības psihologa un speciālā pedagoga atbalstu saņēma 6,3% skolēnu, logopēda – 4,5% skolēnu, pedagoga palīga – 2,8% skolēnu, bet skolotāja palīga atbalstu saņēma 2,1% skolēnu.

No ārzemēm atgriezušies skolēni pamatā turpina izglītības ieguvi Rīgas izglītības iestādēs – 53,6%, savukārt Daugavpilī – 9%, bet Pierīgā 5,4%. Reemigrējušie skolēni mācās arī Gulbenē, Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Rēzeknē, Bauskā, Jēkabpilī, Balvos, Kuldīgā, Liepājā, Alūksnē, Ogrē, Talsos, Balvos, Zilupē, Krāslavā un citās Latvijas pilsētās un novados.

Aptaujas dati liecina, ka visvairāk skolēnu Latvijā ir atgriezušies no Lielbritānijas -27,4%, Vācijas – 9,2%, Īrijas – 4,4%, Krievijas Federācijas – 3%, Norvēģijas – 3 % un ASV – 2,5%. Skolēni atgriezušies Latvijā arī no tādām valstīm kā Kipra, Spānija, Zviedrija, Itālija, Beļģija, Dānija, Ukraina, Grieķija, Nīderlande, Francija, Holande, Kanāda, Ķīna, Libāna, Šveice un Uzbekistāna.

Reklāma
Reklāma

IZM jaunajās politikas iniciatīvās 2015.gadam iesniegusi papildu finansējuma pieprasījumu to skolēnu atbalstam, kas atgriezušies no ārzemēm.

Plānoti tādi atbalsta pasākumi kā individuālas nodarbības mācību priekšmetu apguvei skolēniem, skolotāju profesionālo kompetenču pilnveide, konsultācijas skolēnu vecākiem un informatīvo materiālu izstrāde.

Ministru kabineta noteikumos “Par valsts pamatizglītības standartu, pamatizglītības mācību priekšmetu standartiem un pamatizglītības programmu paraugiem” ir piedāvāti risinājumi atbalstam izglītojamiem, kuri ar savu ģimeni atgriezušies Latvijā no ārzemēm, piemēram, izglītības programmās papildus iekļaujot nodarbības latviešu valodas, sociālo zinību un Latvijas vēstures apguvei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.