×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

Druviete vēstniekam Vešņakovam: Krievijas skolas Latvijā netiks atvērtas (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs tikšanās laikā.

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) šodien tikšanās laikā ar Krievijas Federācijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu norādījusi, ka Krievijas Federācijas skolas Latvijā netiks atvērtas. Par ministres un vēstnieka tikšanās laikā runāto portālu “LA.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļā.

Pārrunājot mazākumtautību izglītības iespējas Latvijā, ministre paudusi stingru nostāju, uzsverot, ka mazākumtautību izglītība Latvijā jau patlaban ir labā līmenī – to  nodrošina gan Latvijas izglītības sistēma, gan normatīvā bāze, gan Eiropas Standarti standarti, kas Latvijai ir saistoši.

“Latvijā jau tagad darbojas svētdienas skola Krievijas vēstniecības teritorijā, pastāv iespēja atvērt skolas arī diplomātu bērniem,” uzsvērusi ministre. “Jau tagad Latvijā pastāv vairāk nekā 100 skolas, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmas.”

Lai īstenotu valdības apņemšanos no 2018.gada mazākumtautību izglītības iestādēs pāriet uz mācībām latviešu valodā, ir jāstiprina latviešu valodas mācīšana, izņemot priekšmetus, kas saistīti ar mazākumtautību valodas un kultūras apguvi, norāda IZM.

Jau ziņots, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nesen paziņoja, ka Krievija plāno drīzumā atvērt ārvalstīs krievu skolas, tostarp Baltijas valstīs. “Mēs esam apstiprinājuši valdības līmenī, un drīzumā tiks sākts projekts ar nosaukumu “Krievu skola ārzemēs”. Mēs centīsimies vienoties ne tikai ar Baltijas valstīm, bet arī ar citiem mūsu kaimiņiem, valstīm, kur dzīvo mūsu tautieši, lai tur uz mūsu rēķina veidotu krievu skolas,” sacīja Lavrovs.

Vešņakovs savukārt iepriekš izteicies, ka krievu skolas citās valstīs tiek atvērtas, vienīgi saskaņojot to ar attiecīgo valstu amatpersonām, un tas attiecas arī uz Baltijas valstīs iecerētajām krievu skolām. Vešņakovs atzīmējis, ka viņa redzējumā Krievija Latvijā varētu atvērt tikai tā sauktās svētdienas skolas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Bet naudas kalve ar viltu – “Latvijas Biznesa koledža”, gan tapa ar druvietes svētību…

 2. Druvietei pēc šā paziņojuma jāpieprasa miesas sargu.

 3. tikai latviešu skolas Atbildēt

  To miroņgalvu Vešņakovu vajag no Latvijas izmest. Tas ir Gebelss, nevis moderns vēstnieks.

 4. Latvijai vajag konsekventi stiprinat savas nacionalas skolas ar latviesu valodas macibu visos
  prieksmetos. Krievija ir gigantiska valsts un vinai vajag domat par savam skolam un nevis jaukties
  svesas majas.

 5. Laba ziņa=tagad darbojas svētdienas skola Krievijas vēstniecības teritorijā, pastāv iespēja atvērt skolas arī diplomātu bērniem,” uzsvērusi ministre.Svētdienas skola vēstniecībā – tas normāli, bet kā saprast to daļu -pastāv iespēja atvērt skolas arī diplomātu bērniem. Un cik un kur un kā? Bet ja klases neiazpildās – kur pārējie, skolotāji un vēl un vēl. Tas tomēr ir pēc ši neizprotami – exteritoriālas skolas?

Draugiem Facebook Twitter Google+