×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. decembris, 2017
Drukāt

Dūklavs skaidrojas par “15 ļimončikiem” (17)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jānis Dūklavs

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) ir pastāvīgs politiskais spēks un Ventspils mēra Aivara Lemberga ietekme ir ļoti stipri pārspīlēta, šodien “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā paziņoja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), kurš uzsvēra, ka nevienu jautājumu ar Ventspils mēru nesaskaņojot.

Saskaņā ar žurnālā “Ir” publicētiem noklausīto sarunu atšifrējumiem Dūklavs 2010.gadā Aināram Šleseram kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam palūdzis “vienu praktisku jautājumu”. “Man arī tanī skaitā ostā viens zemes gabals pieder tīri privāti,” Šleseram stāstījis ministrs.

Īpašums esot Daugavas kreisajā krastā, vairāku hektāru plašs. “Tur zem vienas firmiņas jeb zem divām viņš tagad ir piereģistrēts.” Īpašnieki gan esot vairāki, turklāt “visi zem svešām famīlijām”. Pašam Dūklavam piederot 10% zemes, bet kompanjoni vēlējušies īpašumu ostā pārdot un saņemt “15 ļimončikus”. Šlesers skaidrojis, ka par tādām summām nav ko sapņot, jo zemi ostā neviens nepērk – to varot lēti iznomāt.

Dūklavs šodien savu uzstāšanos komisijā sāka tieši ar šo žurnālā publicēto epizodi. Viņš atgādināja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Valsts ieņēmumu dienests nav konstatējis, ka viņam piederētu nedeklarēts īpašums Rīgas brīvostā un par to nekādi kriminālprocesi nav sākti.

Dūklavs gan nenoliedza, ka piedalījies vienā sarunā ar Šleseru, taču precīzu tās saturu viņš nevar atcerēties, jo pagājuši jau daudzi gadi. Viņš gan lūdzis KNAB atskaņot sarunas oriģinālu, taču birojs to atteicis, jo ministram uz to neesot tiesības.

Dūklavs nenoliedza, ka bijis ostā ar ārvalstu investoriem un apspriedis savu paziņu īpašumu, taču ar Šleseru bijusi ļoti ikdienišķa saruna un “tīra pafleitēšana”. “Cik es zinu šiem cilvēkiem (Dūklava paziņām) neizdevās zemi pārdot,” uzsvēra Dūklavs.

“Es gribēju noklausīties sarunu, bet es nekādi neatceros, ka būtu par savu īpašumu uzdevis jautājumus. Man nekāds īpašums ostā nav piederējis un tagad arī nepieder,” uzsvēra ministrs.
Citā žurnāla “Ir” iepriekš publiskotajā fragmentā ar toreizējo politiķi Šleseru viesnīcā “Rīdzene” Dūklavs lepojies ar to, kā ir pildījis premjera pienākumus Valda Dombrovska (JL) prombūtnē, lemjot par zemes transformāciju Jūrmalā, lai atļautu kāpās izcirst kokus Šlesera mājas būvniecībai. Neraugoties uz sabiedrības protestiem, valdība lēmumu par labu Šleseram pieņēma 2010.gada 2.martā, kad premjera pienākumus pildīja un valdības sēdi vadīja Dūklavs.

Runājot šodien parlamentārās izmeklēšanas komisijā par šo epizodi, Dūklavs apstiprināja, ka zemes transformācijas jautājums bijis valdības dienaskārtībā un toreiz valdības sēdi viņš vadījis, jo Dombrovskis atradies ārzemēs. Dūklavs gan apgalvoja, ka valdībā izskatāmā jautājuma būtība nebija par priežu izciršanu, bet zemes transformāciju.

“Ir likums un kārtība, kad sagatavo dokumentus uz valdības sēdi, kā tas pienākas un valdības sēdē šis jautājums bija jāizskata. Tas nedeva nekādas tiesības kādam ko cirst,” uzsvēra Dūklavs un piebilda, ka valdības lēmums devis tiesības vērsties Jūrmalas domē, lai kārtotu tālākos dokumentus.

Žurnāls “Ir” publicētās sarunas liecina, ka 2010.gadā Šlesers ar Dūklavu pārrunājis ģenerālprokurora Jāņa Maizīša izgāšanu Saeimā, kad koalīcija solīja, bet slēgtā balsojumā tomēr neatbalstīja viņa atkārtotu ievēlēšanu amatā. “Aivars nodemonstrēja spēku un iedeva pa rīkli ģenerālprokuroram. Tas ir tāds spēka demonstrējums!” uzslavējis Šlesers. Uz to Dūklavs viņam piekritis sakot: “Jā, jā.”.

Lūdzot izskaidrot šo epizodi, Dūklavs atkārtoja jau savas uzklausīšanas sākumā pausto, ka viņš neanalizēšot žurnālā publicēto materiālu, kamēr nebūšot dzirdējis šos citātus, turklāt viņam ir lielas aizdomas, ka ar žurnālā publicētajiem citātiem “ir pavariēts”. Zemkopības ministrs gan apgalvoja, ka viņš nav piedalījies nekādās sarunās par Maizīša ievēlēšanu vai virzīšanu ģenerālprokurora amatā.

Žurnālā “Ir” publicētās sarunas arī atklājušas, ka Dūklavs bijis Ventspils mēra Aivara Lemberga ideālais kandidāts prezidenta amatam, lai gan Dūklava trūkums ir angļu valodas neprasme. 2011.gadā Šlesers, piemēram, savam biznesa partnerim atzinis, ka “Lembergam ir savs kandidāts – Dūklavs”. Pēc 10. Saeimas vēlēšanām Lembergs ar Šleseru, apspriežot prezidenta kandidātus, nonākuši arī pie domas, ka Dūklavs varētu būt labs premjers – jo šajā amatā bez angļu valodas varot iztikt.

Dūklavs šodien komisijai apliecināja, ka viņam neviens oficiāli vai neoficiāli neviens nav piedāvājis kļūt par premjeru vai Valsts prezidentu un viņš nevarot komentēt, “ja vīri kaut ko apsprieduši”.

Tāpat ministrs uzsvēra, ka ZZS ir pastāvīgs politiskais spēks un “Lemberga kunga ietekme ir ļoti stipri pārspīlēta” un viņam neviens jautājums nav jāsaskaņo ar Lembergu.

Jau ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.
Tomēr šī lieta atkal aktualizējusies pēc tam, kad šogad žurnālā “Ir” tika publicētas amatpersonu un uzņēmēju sarunas, kuras kā apgalvo žurnāls tika noklausītas oligarhu lietā.

Pēc šīm publikācijām pieci KNAB izmeklētāji izvērtēja visu KNAB rīcībā esošo informāciju, kura nebija pievienota izbeigtajai oligarhu lietai. Pēc aptuveni divu mēneša darba tika secināts, ka nav pamata sākt kādas pārbaudes vai kriminālprocesus.

Divas pārbaudes gan bija sāktas, taču tās beidzās ar lēmumu nesākt kriminālprocesu. Viena pārbaude bija sākta par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS), iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. Tāpat bija pārbaude par kādas amatpersonas neatļautu labuma pieņemšanu.

Visbeidzot KNAB sāka dienesta pārbaudi par šo sarunu nokļūšanu publiskajā telpā. Šī pārbaude bija pēdējā, kas KNAB palikusi no aktualizētā skandāla par izbeigto oligarhu lietu. Šobrīd dienesta pārbaudes secinājumi nodoti Drošības policijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. … Ka var vel kads valsti uzticeties tadiem, speciali tadiem Bezabrenes ministriem, kuriem rodas iespeja, ka soreiz, MP, Dombrovska, prombutnes gadijuma del, Slesera Jurmalzemes ‘transformacija’ …!; ‘limonciku’ skala spekulet ar citu zemes gabaliem …!; un paturet tik aizdomigo un aizmarsigo katra vecas nominaklaturas, un ZZS parstavja ieguto un vel lidz sim pastavoso slavu … ???

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Pats nesaprotu kāpēc man šis sirmais onka likās tāds kā baltais tēvs, bet izrādās, ka, dzīvojot mūžīgos me(s)los, ir izaudzis par vienu no lielākajiem kretīniem. Ne velti kretīnu selekcionārs šo būtu izvēlējies par prezidentu vai premjeru, ja tikai kandidāts nebūtu tik neaptēsts.
  Vai tiešām mana Latvija nav pelnījusi mūsdienīgus, zinošus, varošus un morāli tīrus špricfīrerus, ka joprojām visiem visur pa priekšu maisās ļeņinieši, korumpētie un hūtes stipendiāti?!

 3. Vai tad beidzot atkāpsies no amata vai ne? !
  Iedomājieties vēl kādu valsti, kur par ministru varētu būt tik sašmucējies limončiks. Bet, ja lietu izmeklē tie, kas to dara tagad, tad jau atkal kaut ko pavariēs…Un atkal viss sāksies no gala. Un atkal Sudraba sacīs; Tā nebiju es… Meli, meli, meli… Mēs taču dzīvojam melos!!!!!

 4. skumji un nožēlojami Atbildēt

  ka šitādai šmucei ļaujam pār sevi valdīt …

  • lembis noziedznieks, bet ušaks huilo Atbildēt

   Tagad viss atkarīgs no latgaliešiem. Limončiks dūklavēns plūdos cietušajiem zemniekiem kompensācijās izmaksāja miljonus. Limončiks dūklavēns Latgales vēlēšanu apgabalā no ZS kandidēs ar 1. numuru. Latgales zemnieki ir pateicīgi limončikam un gatavi to nēsāt uz rokām. Savukārt Latgales krievi un citās pārkrievotās tautības balsos par SC.
   Bet izskatās, ka šmuce turpinās valdīt, jo Latgalē pārējās partijas ir ļoti ļoti vājas, nepopulāras un neorganizē savus vēlētājus.

 5. Jocīgi gan, ka viņam pat neļau paklausīties. Tā jau viņš var mierīgi pateikt, ka visu ir aizmirsis, ieskaitot, ka vispār tur bijis… Kāpēc nē? Vai man, piem., pēc 10 gadiem būtu jāatceras katra saruna, katrs nieka faktiņš?

 6. Ticu, ticu – tik melo tālāk…
  Var jau būt deputāti, prokurori tik vientiesīgi, lai ticētu ( par zināmu mazu papīrīšu kaudzīti …). labs piepelnīšanās veids…pat gurķi nav jāaudzē…

 7. Dūklavs nenoliedza, ka bijis ostā ar ārvalstu investoriem un apspriedis savu paziņu īpašumu, taču ar Šleseru bijusi ļoti ikdienišķa saruna un “tīra pafleitēšana”
  ========================================================
  Skan labi – “Dūklafs fleitētājs”. Nāk prātā Ians Andersons no Jetro Tull. Duklavs arī varētu tikpat kolorīti izskatīties.

  • Nesen izlasīju LA diskusijas rakstu par meliorāciju Latvijā. Viens no dalībniekiem, saimnieks, savedis kārtībā savu īpašumu un ir pamatoti sašutis, kapēc to nedara citi. Bet tie citi – vārdos neskopi, vaino tikai naudas trūkumu vai aizsedzas ar EU direktīvām savai neizdarībai, lai nesauktu to skarbāk – nekompetencei vai korumpētībai, nu gluži kā Latvijas laika saules brālis – bez Ls10 netraucēt? Dūklavs būtu labs saimnieks – reprezentabls pēc skata, labi runā, bet vai viņa horizontālais taimkods nav – ar domām ostā, ar vārdiem pie oligarhiem , un ar darbiem aizkrāsnē? Latifundisti – Latvijas rapsisti, man iebildīs, jo priekš šiem šis gana labs? Negribas nobeigt uz bēdīgas nots, tikko krāšņi nosvinēta latviešu valsts 99gade, gan jau kaut kā aizvilks līdz 100gadei, lai to nosvinētu vēl krāšņāk – ja vien Puķinam nepiegriezīsies tā māžošanās.

 8. neticu nevienam viņa vārdam!

 9. Nu, tad kā tur īsti bija, Dūklav,- vai “tas bija tik sen, ka vairs neatceros” vai arī “ir lielas aizdomas, ka ar žurnālā publicētajiem citātiem “ir pavariēts”- “?
  Un KNABs 2 mēnešus pētīja, pētīja izmeklētājam nenodotos ierakstus, ka viss beidzās ar “tur jau nav nekā tāda nav”, jo šādu atrakstīšanās variantu Straumem ieteica Borovkovs, kuram pašam pakaļa svilst vismaz 30 gadus?

 10. Vaiiiiii……cik tīrs un nevainīgs!!!! Kā tāda bērna asara!!!! Vēmiens nāk no šitādiem tīrajiem!!!! Lai kā mazgātos, tu esi nosmērējies līdz kaulam un nekad tev neatmazgāties!!!!!!

 11. Vācijā pēc kara nacisti nepalika pie varas. Kāpēc Latvijā, beidzoties krievu okupācijai un t.s. komunistu laikiem, pie varas palika komunisti: lembergs, Kalpaka pieminekļa gāzējs brigmanēns, limončiks dūklavēns, reirs, jabločkina un daudzi citi?

  • Dumjš un nepilnīgs esi! Vēlētāji ievēl , bet par Tevi , cūkuganu nevēl. Stāvi pie ratiem un punkts! HA, HA HA!

 12. Neesmu padomietis, ko no zīmē krievu vārds “ļimončiki”?

Draugiem Facebook Twitter Google+