×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Džeza zvaigznes pulcējas Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

No 30. līdz 31. jūlijam “Arēnā Rīga” pulcēsies starptautiski pazīstamas džeza mūzikas zvaigznes. Festivāla “World Jazz Festival” koncertos uzstāsies gan džeza dīva Kasandra Vilsone, gan vācu trompetists Tils Breners, gan arī lieliski džeza mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un ASV.

Divas dienas Rīga piedzīvos īstu džezu – tāds ir “pasaules džeza festivāla” rīkotāju sauklis. Festivāla ievērojamākais notikums noteikti ir 30. jūlijā gaidāmais amerikāņu izcelsmes džeza dziedātājas Kasandras Vilsones koncerts. Divu “Grammy” balvu īpašniece Latvijā atgriežas otrreiz – pirmā bija 2011. gadā, kad džeza dīva uzstājās Dzintaru koncertzālē.

Kasandra joprojām ir viena no pēdējo gadu desmitu spilgtākajām džeza dziedātājām. Viņas tēvs, Teksasas mūziķis, ģitārists un basģitārists, jau no agras bērnības ieaudzināja Kasandrā vēlmi izjust mūzikas ritmu un asociēt to ar dabas skaņām. Savukārt mamma pasniedzēja iemācīja Kasandrai mīlestību pret klavierspēli. Dziedātājas talantu papildina sievišķīga grācija un izsmalcināts vokāls. Kasandras jaunākais veikums – albums “Another Country” – nāca klajā 2012. gadā, tā apskatā portāls “All Music” norāda, ka šis ieraksts ir kārtējais apliecinājums tam, ka Kasandra ir pasaulē labākā džeza dziedātāja. Joka pēc jāpiezīmē, ka dziedātājas mājas lapā Rīga koncerta pieteikumā saite aizved nevis uz Rīgu, bet Krakovu, tomēr pieņemsim, ka tā ir menedžmenta pārskatīšanās.

Koncerta skatītājus priecēs arī vācu trompetists Tils Breners. Viņu slavē par neatkārtojamu, dūmakaino muzikālo sniegumu. Mūziķis ir saņēmis prestižo “Echo Award”, kā arī 2009. gadā nominēts “Grammy” balvai kā viens labākajiem džeza instrumentālā solo izpildītājiem.

Mūziķu parādi turpinās Amerikas džeza zvaigžņu trio Keita Deivisa un Co, kas iekarojuši Amerikas radiostaciju topus ar savām valdzinošajām džeza kompozīcijām. Viņiem pievienosies arī Krievijas džezmenis Oļegs Akuratovs.

Festivāla turpinājumā 31. jūlijā “World Jazz Festival” piedāvās piecus džeza māksliniekus. Rīgā viesosies Krievijas tenorsaksofonists Igors Butmans. Mūziķis ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā “Blue Note”, kā arī muzicējis kopā ar dižākajiem pasaules džeza māksliniekiem. Vakara gaitā uz skatuves kāps arī amerikāņu pianists Deivs Grusins, kā arī gados jaunā Austrālijas izcelsmes dziedātāja Fantine, kura apveltīta ar plašām svešvalodu zināšanām. Klausītājus priecēs arī kanādiešu izcelsmes dziedātājs Džīno Vanelli. Koncerta programmu noslēgs virtuozais džeza ģitārists Lī Ritenurs, kura vizītkarte ir izsmalcināta tehnika.

Festivāla ietvaros gan 30., gan 31. jūlijā Doma laukumā notiks arī bezmaksas brīvdabas koncerti, kuros uzstāsies džeza mūzikas pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Amerikas. Festivāla galveno mākslinieku uzstāšanās notiks “Arēnā Rīga”, kā arī apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt džeza festivāla nakts sesiju koncertzālē “Studio 69”.

Varbūt noder

“World Jazz Festival” 31. un 31. VII 19.00 “Arēnā Rīgā”.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv/”www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 25 – 100.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+