×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Dziesmu svētku dēļ KM lūdz pārcelt 8.jūlija darba dienu uz 27.jūliju, sestdienu

foto - Letafoto - Leta

Dziesmu un deju svētku dēļ Kultūras ministrija (KM) lūdz pārcelt pirmdienas, 8. jūlija, darba dienu uz sestdienu, 27. jūliju, liecina Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtie dokumenti.

Dziesmu svētki notiks šovasar – no 30. jūnija līdz 7. jūlijam.

Svētdien, 7. jūlijā, notiks svētku galvenais pasākums – noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē, kurš tradicionāli noslēdzas ar plašu svētku dalībnieku un skatītāju sadziedāšanos, kas ieilgst līdz pat nākamās dienas rītam. Sadziedāšanās tradīcija iedibināta pēc svētku apmeklētāju un svētku dalībnieku ierosinājuma, tādējādi radot iespēju iesaistīties svētkos ikvienam.

Ņemot vērā to, ka svētku dalībnieki ir no visas Latvijas, pavisam no 117 pašvaldībām, zināmai daļai dalībnieku, sevišķi no Latgales un Kurzemes reģioniem, atgriežoties mājup pēc svētkiem, ceļā ir jāpavada vairākas stundas.

Lai piedalītos svētkos, dalībnieki izmanto apmaksātus atvaļinājumus vai atvaļinājumus bez darba samaksas saglabāšanas, tādēļ KM aicinās darba devējus būt atsaucīgiem – pirmdienas noteikšana par atpūtas dienu būtu ievērojams atbalsts svētku dalībniekiem.

Ministrija pamato, ka 8. jūlija darba dienas pārcelšana uz 27. jūliju, plānota, ņemot vērā to, ka no valsts budžeta finansētās institūcijas lielākoties plāno atvaļinājumus jūlija un augusta mēnešos, kā arī, lai ievērotu Darba likumā noteiktos principus, ka darbiniekiem, kuri strādā piecu darba dienu nedēļu, darba dienu var noteikt par atpūtas dienas un pārcelt tā paša mēneša ietvaros.

Svētkiem gatavojas un tajos piedalīsies aptuveni 39 tūkstoši dalībnieku no Latvijas pilsētām un novadiem, vairāk nekā 1400 dalībnieku no latviešu diasporām ASV, Austrālijā, Krievijā un Eiropā, kā arī apmēram tūkstoš ārvalstu dalībnieku no 15 dažādām pasaules valstīm. Prognozēts, ka svētku pasākumus apmeklēs vismaz 200 tūkstoši interesentu no Latvijas un ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+