Latvijā
Sabiedrība

Dziesmu un deju svētkos vilina atpakaļ – tajos pieejamas remigrācijas konsultācijas3

Šodien un rīt Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā būs pieejamas remigrācijas veicināšanas konsultācijas, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kaspars Rūklis.

Koordinatori visiem interesentiem sniegs informāciju par remigrācijas veicināšanas pilotprojekta iespējām, un apmeklētājiem būs iespēja saņemt īsu konsultāciju klātienē. Tāpat pie koordinatoriem varēs iegūt informatīvos materiālus un citu reģionālo koordinatoru kontaktinformāciju. Remigrācijas koordinatorus varēs atpazīt pēc īpašiem krekliem, uz kuriem būs uzraksti “Man patīk dzīvot Latvijā” un “Vēlies atgriezties Latvijā? Jautā man! Remigrācijas koordinators”.

Mežaparka Lielajā estrādē koordinatori atradīsies šodien un rīt no plkst.18 līdz koncerta “Zvaigžņu ceļā” noslēgumam, savukārt Daugavas stadionā tos varēs sastapt šodien no plkst.19 līdz deju lieluzveduma “Māras zeme” noslēgumam.

Trīs mēnešus kopš VARAM reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkla izveides jau 964 cilvēki ir sazinājušies ar kādu no koordinatoriem ar pieprasījumu pēc informācijas. Plašāka saziņa notikusi ar 439 personām, kuras ir izrādījušas interesi par konkrētiem ar atgriešanos saistītiem jautājumiem.

Rūklis norādīja, ka vislielākā ārvalstīs dzīvojošo latviešu interese ir par atgriešanos Latgalē. No visiem, kas izmantojuši koordinatoru konsultācijas, Latvijā atgriezušās 20 ģimenes (45 personas), savukārt 31 ģimene (88 personas) pēc konsultācijas ar koordinatoriem paudusi viedokli, ka pie labvēlīgiem apstākļiem plānotu atgriezties Latvijā.

LA.lv