×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Dzīvojamās mājas pagrabā atklāj padomju laika bunkuru (5)

4_bunkurs

Daugavpilī ir jauns tūrisma objekts – vēsturiskā galerija “Bunkurs”, kas ierīkota īstā padomju civilās aizsardzības bunkurā un uzņem apmeklētājus, informē vietējā pašvaldība.

Vēsturiskā galerija “Bunkurs” iekārtota daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagrabā, autentiskā padomju laika civilās aizsardzības bunkurā, kuram saglabājušās smagnējās oriģinālās metālā durvis.

Tā ir vieta, kur eksponēti vairāk nekā 300 priekšmetu, kas gan attiecināmi uz vairākiem vēstures posmiem: 19.gs. nogali un 20.gs. sākumu, I un II Pasaules karu, Latvijas brīvvalsts periodu un padomju laiku.

Plaši ir pārstāvēti eksponāti – kartes, plakāti, gāzmaskas, dažādi aizsardzības līdzekļi, specapģērbs, radiācijas mērinstrumenti u.c. priekšmeti, kas atspoguļo civilās aizsardzības tēmu.

Ir iespēja aplūkot dažādus tā saucamos “postpadomju modernisma” eksponātus: Goda rakstus, darba kolektīvu karogus, vimpeļus, kā arī izziņas, apliecības, PSRS pilsoņu pases, obligācijas.

Galerijā skatāmas senas kartes, atklātnes, laikraksti, naudas banknotes un monētas. Aplūkojami dažādi sakaru līdzekļi – Morzes aparāts, tālruņa aparāti, taksafona iekārtas un telegrāfi.

Plašo kolekciju papildina koka skaitīkļi, skaitāmās mašīnas, radioaparāti, sūkņi, nozīmītes, ielu plāksnītes, dažādi apģērbi, t.sk., skolēnu formastērpi. Kolekcijā no vairākām Latvijas vietām un ārvalstīm nonākuši padomju “vadoņu” krūšutēli.

Apskatāmi arī visai reti eksemplāri – priekšmeti, kurus darbā izmantoja valsts drošības komitejas (VDK) darbinieki un pat zirga gāzmaska. “Bunkurā” regulāri notiek kolekcionāru tikšanās un dažādu privātkolekciju eksponātu izstādes.

Objektu var apmeklēt iepriekš piesakoties, norāda Lolita Kozlovska
Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras
vecākā eksperte tūrisma jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. celtnieks arī āfrikā ir celtnieks

 2. Tā kā krievi 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam okupēja Latviju, tad pareizi ir nevis padomju laiki, bet krievu okupācijas laiki! Protams, uz īsu laiku bija arī vāciešu īstenotā okupācija.
  Tikai okupācijas noliedzēji okupācijas gadus sauc par padomju laikiem un okupāciju pielīdzina tādam pašam demokrātiskam un miermīlīgam procesam kā iestājai Eiropas Savienībā.

  • tu vakar atkal aizsargķiveri nebiji uzlicis, maskvalificētais haltūrist. Tāpēc tev vakar atkal trāpījās tik precīzi, ka šodien atkal muldi šķērsām.

  • Tev DAĻĒJI taisnība !
   KRIEVI tajā ierobežoti tika pie šprices.
   Palas toi “varoņu” uzvārdus !

  • Tev DAĻĒJI taisnība !
   KRIEVI tajā ierobežoti tika pie šprices.
   Palasi to “varoņu” uzvārdus !

Draugiem Facebook Twitter Google+