Horoskopi un mistika
Horoskopi

Džokonda, Siksta Madonna. Kādai slavenai gleznai tu līdzinies pēc zodiaka zīmes? 2

Karls Brilovs “Jātniece”, (Auns)

Katrai zodiaka zīmei ir savas, atšķirīgas rakstura īpašības. Pazīstami mākslinieki, gleznojot portretus, arī piešķīra saviem personāžiem īpašu raksturu. Vairāki mākslas darbi vienkārši ideāli atspoguļo zināmas zodiaka zīmes pārstāvju iezīmes. Vai atpazīsti sevi dotajās gleznās?

Šī trauslā sieviete jātniece ar pārliecinošu kustību apstādina zirgu, kas skrien pilnos auļos. Meitenīte, kas to visu vēro no balkona, ir vienkārši sajūsmā. Aizmugurē skraida un rej suņi, zirgs vispār ir šokā par notiekošo, bet sieviete ir absolūti mierīga un, šķiet, pilnībā apmierināta ar sevi.

Apturēt pilno auļos skrejošu zirgu, sēžot dāmu seglos, ir grūts uzdevums, bet tieši tajā slēpjas viņas pievilcība. Tāpat arī Auni lielāko dzīves baudu gūst tikai tad, kad viņiem jāatrisina kāda sarežģīta problēma. Turklāt viņi to dara ar pārsteidzoši mierīgu sejas izteiksmi un pat ar vieglu smaidu, it kā smīnētu par visām grūtībām.

Boriss Kostudijevs “Tirgotāja sieva” (Vērsis)

Saulaina ainava un ar dzīvi apmierināta tirgotāja sieva, klasiska krievu skaistule. Šķiet, viss ir ļoti pozitīvi: uz galda ir dažādi gardumi, sieviete elegantā apģērbā, saulaina diena un mīlīgs kaķis.

Vērsim tāda dzīve ir mērķis – labklājība un pilnīga laime. Bet tagad ielūkojaties sievietes skatienā. Tieši tāds skatiens ir raksturīgs Vēršiem. Viņi, tādi priecīgi un apmierināti, nolīdzina savā ceļā visu un visus, kas viņiem nepatīk. Bet pēc tam atkal sēžas dzert tēju, mierīgi un apmierināti.


Viktors Vasņecovs “Sirīns un Alkonosts” (Dvīņi)

Šai gleznai, kas ataino būtnes no sengrieķu leģendām, ir arī cits nosaukums “Prieka un skumju dziesma”. Viens no putniem ir bēdu un skumju iemiesojums, apkārt tam pat daba iet bojā. Otrs putns – tieši otrādi – nes prieku un laimi, radot paradīzes ainu. Lai gan šīs ir divas atšķirīgas būtnes, kopā tās atgādina Dvīņu sarežģīto un neprognozējamo raksturu.

Dvīņu zīmes pārstāvjus var attēlot tieši tā. Ja viņiem ir labs garastāvoklis, arī visiem apkārt viss būs labi, viņi iepriecinās jūs ar saviem smieklīgajiem jokiem un ienesīs milzum daudz pozitīvā jebkurā kompānijā. Taču – ja viņi skumst, tad tikpat prasmīgi ievelk visus apkārtējos savās bēdās. Toties nekad nevar zināt, kurš no putniem parādīsies pēc pusstundas, tāpēc garlaicīgi ar Dvīņiem nav.

Rafaēls Santi “Siksta Madonna” (Vēzis)

Lai gan šajā gleznā atainoti daudzi personāži, viņi visi it kā rada fonu galvenajam tēlam – Jaunavai Marijai ar bērnu. Viņas dziļais skatiens pārsteidzoši piesaista uzmanību, no tā vienkārši nav iespējams atrauties.

Tieši tas pats notiek saskarsmē ar Vēža zīmes pārstāvjiem. Dažkārt viņu skatiens patiešām ir tik caururbjošs it kā redzētu jūsu dvēseli. Pēkšņi rodas sajūta, ka šim cilvēkam var uzticēt jebkurus noslēpumus un problēmas. Vēzis noteikti jūs uzklausīs un uzmundrinās. Tomēr viņš diez vai uzreiz atklās jums visas savas dvēseles īpatnības. Tas nekas, jo galvenais, ka Vēzim var uzticēties.

Sandro Botičelli “Veneras dzimšana” (Lauva)

Šī slavenā glezna lieliski atspoguļo Lauvu būtību. Lauvas ir cildenas un skaistas, praktiski ideālas. Un pat bez īpašiem iemesliem, bet vienkārši tāpēc, ka ir Lauvas. Tikai viņas var uzvesties un justies kā īstas zvaigznes jebkurā situācijā. Tāpat kā Venera Lauva ir bezierunu ideāls, kam vienkārši nepieciešama vispārēja atzinība.

Simons Vuē “Diānas atpūta” (Jaunava)

Diāna ir dzimstības dieviete un visa dzīvā aizsargātāja uz Zemes. Bet viņa ir arī  medniece. Atcerieties šo gleznu, kad nonākat saskarsmē ar Jaunavu. Pirmkārt, pret Jaunavām vislabāk attiekties kā pret varenām dievietēm: piekrist viņu viedoklim un dievināt, bet katram gadījumam nepienākt pārāk tuvu.

Visi apkārtējie cilvēki Jaunavas dzīvē ir kā ceļinieki un dzīvnieki Diānas mežā. Jaunava var jūs aizsargāt, pažēlot un glābt, ja jūs viņai patīkat vai esat noderīgi. Taču – ja Diāna iziet medībās, labāk negadīties viņas ceļā.

Leonardo da Vinči, “Džokonda” (Svari)

Džokonda ir zināma visiem ar savu mīklaino smaidu, kura noslēpumu līdz šim nav spējis atminēt neviens. Tieši šādu skatienu mums dažkārt velta Svari. Viņu mīmiku, nodomus, smaidu un skatienu ir ļoti grūti atšifrēt.

Svari var izskatīties ļoti dīvaini un noslēpumaini, šādi piesaistot apkārtējo uzmanību. Interesantākais ir tas, ka dažreiz viņi paši nezina, no kurienes viņiem šī dīvainā mīmika un domas. Kādreiz, iespējams, Svari visu sapratīs un varbūt jums izstāstīs.

Ivans Kramskojs “Nezināmā” (Skorpions)

Līdz šim nav zināms, kas ir dāma, kas attēlota šajā gleznā. Bet varbūt viņa eksistēja tikai mākslinieka domās. Jebkurā gadījumā šī glezna ieguva atpazīstamību, pateicoties negaidītām sakritībām. Visus, kas to nopirka, sāka vajāt dīvaini notikumi, bet sievietes žēlojās, ka glezna zog viņu skaistumu.

Tieši tāda mistiska aura raksturīga Skorpioniem. Parādoties cilvēkos, viņi tūlīt aizēno visus. Pat tad, ja viņiem mugurā ir veci džinsi un T-krekls. Bet pēc tam Skorpioni mīklaini pazūd, atstājot aiz sevis desmitiem salauztu siržu.

Eižens Delakurā “Brīvība sauc tautu uz barikādēm” (Strēlnieks)

Būtībā šī glezna ataino franču tautas drosmi, kas ar kailām krūtīm uzbruka ienaidniekam 1830.gada notikumos Parīzē. Sieviete priekšplānā – tā ir brīvība, kas ved cilvēkus uz labāku dzīvi. Un šis tēls lieliski ilustrē Strēlnieku. Tieši viņš ir spējīgs piecelt kājās un vest aiz sevis simtiem cilvēku, lai gan viņam nav nekā cita, izņemot savu harizmu un pārliecību.

Un cilvēki dosies Strēlniekam līdzi, slavinot savu līderi. Un – ja viņi pēkšņi nobīsies vai saskums, Strēlnieks noteikti viņus uzmundrinās un kalpos par piemēru īstai cīņai. Viņš noteikti uzvarēs un aizvedīs uz uzvaru pārējos.

Džons Koljers “Lēdija Godaiva” (Mežāzis)

Visiem ir zināma leģenda par lēdiju Godaivu. Kad viņas vīrs, grāfs Leofriks, noteica nesamaksājamus nodokļus saviem pavalstniekiem, viņa lūdza apžēloties par nelaimīgajiem cilvēkiem un pazemināt nodokļus. Vīrs piekrita kaut ko darīt tikai tajā gadījumā, ja pa Lielbritānijas Koventri pilsētas ielām viņa dosies pastaigā kaila. Protams, viņš negribēja samazināt nodokļus un bija pārliecināts, ka sieva nekad neuzdrošināsies to izdarīt. Bet še tev! Godaiva izģērbās un kaila devās izjādē pa pilsētu zirga mugurā.

Šī glezna lieliski ilustrē Mežāžu īpašo iezīmi – viņi necieš netaisnību ne tikai attiecībā pret sevi, bet arī pret citiem cilvēkiem. Ja viņu klātbūtnē kādam dara pāri, Mežāži ir gatavi uz visu, lai atjaunotu taisnīgumu.

Pablo Pikaso “Meitene uz bumbas” (Ūdensvīrs)

Uz diezgan drūmās ainavas un pirmajā plānā sēdošā nomāktā sportista fona šī meitene uz bumbas izskatās kā optimisma iemiesojums. Šķiet, viņai ir vienalga, ka apkārt viss ir slikti, jo viņai ir bumba un nelokāma ticība gaišai nākotnei. Šajā meitenē attēlots iekšējais gara spēks, neatlaidība un centieni vienmēr virzīties uz priekšu, lai kas arī nenotiktu.

Tieši šādas īpašības ir raksturīgas Ūdensvīriem. Pat tad, ja iestāsies pasaules gals, viņi noteikti vieni no pirmajiem kolonizēs Marsu un izveidos tur sev jaunu, omulīgu mājokli. Bet ap viņiem pulcēsies tādi drūmi atlēti, kas dod priekšroku iegrimt savā nomāktībā tā vietā, lai mēģinātu pārvarēt grūtības par jebkuru cenu.

Mihails Vrubels, “Princese Gulbis” (Zivis)

Saistītie raksti

Šo gleznu Vrubels uzgleznoja, iedvesmojoties no operas “Pasaka par caru Saltanu”, kurā galveno Princeses Gulbja lomu atveidoja viņa sieva Nadežda. Pēc skatītāju paustā, viņas balss bija apburoši viegla, maiga un spilgta, to nevarēja sajaukt ar nevienu citu. Bet pēc horoskopa viņa bija Zivis. Rezultātā tapa glezna, kurā nav portretiskas līdzības ar mākslinieka dzīvesbiedri, taču tajā viņš ļoti veiksmīgi ir attēlojis viņas un visu Zivju raksturu.

Tipiska Zivju zīmes pārstāvja tēls izskatās tieši tā: īpašs, noslēpumains skatiens, kurā atspoguļojas tikai Zivīm vien zināmas domas, un gaisīgs tērps, kas šķiet tūlīt pārvērtīsies par spārniem. Un pat tad, ja apkārt būs drūma ainava, Zivis tas neizbiedēs. Ja Zivis kādreiz ielaidīs jūs savā īpašajā pasaulē, tad noteikti nohipnotizēs tāpat kā šī valdzinošā glezna.

Avots: “you-journal.ru”

LA.lv
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Nemeties galējībās! Horoskops 15.novembrim
2 dienas
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Četras zodiaka zīmes, kurām mēdz būt senas dvēseles!
3 dienas
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Netērējies dārgiem niekiem! Horoskops 14.novembrim
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 5
11 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
12 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
9 stundas