×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

ECB nolemj saglabāt atbalstu Grieķijas bankām līdzšinējā apmērā (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Centrālā banka (ECB) saglabās atbalstu Grieķijas bankām pašreizējā apmērā, pirmdien telefonkonferencē nolēma ECB padome.

Grieķijas valdība bija lūgusi šo apmēru palielināt.

ECB turpina Ārkārtas likviditātes atbalsta (ELA) programmu Grieķijai, bet ārkārtas finansējuma apjoms, kas pieejams Grieķijas bankām, paliks apmēram 89 miljardu eiro līmenī.

Pēc ECB 28.jūnijā pieņemta lēmuma nepalielināt ārkārtas finanšu palīdzību Grieķijas bankām Grieķijas valdība paziņoja, ka bankas būs slēgtas līdz pirmdienai, 6.jūlijam, kas ir nākamā diena pēc referenduma par starptautisko kreditoru priekšlikumiem, un šajā periodā bankomātos varēs izņemt līdz 60 eiro dienā.

Pirmdien Grieķijas mediji ziņoja, ka Grieķijas bankas būs slēgtas līdz trešdienai, lai arī tām vajadzēja tikt atvērtām jau otrdien.

ELA programma sākotnēji bija paredzēta kā dzīvības līnija maksātspējīgām kredītiestādēm, kurām pietrūkuši finanšu līdzekļi, bet ir kļuvusi par instrumentu visas Grieķijas ekonomikas uzturēšanai pie dzīvības, kamēr Grieķija un tās kreditori nav noslēguši jaunu vienošanos par parāda problēmas risinājumu.

Grieķijā svētdien notikušajā referendumā lielākā daļa balsotāju ir noraidījuši starptautisko aizdevēju priekšlikumus, liecina Iekšlietu ministrijas publiskotie rezultāti. Atbilstoši šiem rezultātiem pret ir nobalsojuši 61%, bet par – 39% referenduma dalībnieku.

Pēc referenduma pieaug bažas, ka Grieķija, nespējot izpildīt savas finanšu saistības, būs spiesta atstāt eiro zonu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kur tad ES dēsies ! Resz kā iznāk ne GRIEĶIJAI ir vajadzība ,bet SVF/ECB ir vajadzība pēc GRIEĶIJAS !!! Kā nu ne ja gribās ko no p…..ā atgūt.

Draugiem Facebook Twitter Google+