×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2014
Drukāt

Ēdinātāji vēl joprojām norāda cenu gan latos, gan eiro (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc paralēlā eiro un latu cenu atspoguļošanas perioda beigām ēdinātāji nesteidzas ar cenu zīmju nomaiņu, biznesa portālam “Nozare.lv” atzīst aptaujātie ēdinātāji.

Ēdināšanas kompānijas AS “Lido” valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa atzīmē, ka, tā kā likums nenosaka, ka cenu latos vairs nedrīkst norādīt pēc 1.jūlija, tad pāreja notiks pakāpeniski. “Pilnībā plānojam nomainīt visu cenu komunikāciju divu mēnešu laikā.”

Bet, piemēram, picēriju tīkla “Pica Lulū” pārstāve Inese Vētra norāda, ka daļa no cenu zīmēm “Pica Lulū” picērijās patlaban ir nomainītas. “Plānojam, ka visas cenas būs norādītas tikai eiro līdz vasaras beigām.”

Tikmēr kases čekos pirkuma summa tiek norādīta tikai eiro no 1.jūlija, kas bija pirmā diena pēc paralēlā cenu atspoguļošanas perioda beigām, atzīst abi ēdināšanas pakalpojuma sniedzēji.

“Lido” kasu sistēmā kopš eiro ieviešanas brīža bija ieprogrammēts, ka no 1.jūlija cenas atspoguļojamas tikai eiro. Bet “Pica Lulū” picēriju tīklā kases sistēmu pārprogrammēšana notika centralizēti. Tāpēc ar kases aparātu pārprogrammēšanu ēdinātājiem nav nācies saskarties.

Arī kādas citas īpašas grūtības ar eiro ieviešanu “Lido” un “Pica Lulū” eiro ieviešanas procesa laikā nav radušās.

“Sākumā darbiniekiem bija grūtāk, jo klienti varēja norēķināties abās valūtās un nepieciešamo starpību vēl piemaksāt ar karti, taču darbs noritēja veiksmīgi. Novērojām, ka lielākas grūtības bija tieši klientiem, jo jauno valūtu nomināli vēl nebija apgūti, attiecīgi norēķini bezskaidrā naudā pieauga par 5%,” stāsta “Lido” valdes priekšsēdētāja Auziņa.

Lai arī abu uzņēmumu pārstāves atzīmē, ka kopumā eiro ieviešana nav sagādājusi nepārvaramas galvas sāpes, tomēr nedaudz nepatīkami ir tas, ka uzņēmumiem pieauga eiro ieviešanas izmaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. arī veikalos,gandrīz visos Saldū,cenas joprojām maldina ar divām valūtam – eiro un latiem. Cilvēki,tai skaitā arī es,ka vecaka gadagajuma,bieži vien ieraugu precei cenu,abas vienāda lieluma,cits veikals latus raksta vispirms,cits eiro vispirms; izlemju – aha,varu to atļauties nopirkt un eju uz kasi. Bet tur – pārsteigums man, cena dārgāka neka es to redzēju. Nu pareizi jau būtu,ja vien lati nejauktu prātu. Tak tika teikts,ka latus vairs neredzēsim veikalos cenu precēm no 1.jūnija,taču ir jau jūlijs uz beigām bet lati gozējas uz cenu zīmēm. Kur nu skatās Tautas kontrole vai citas atbildīgas iestādes?

Draugiem Facebook Twitter Google+