×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Edmunds Lūcis piedalīsies 55.Venēcijas mākslas biennālē

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No šī gada 1. jūnija līdz 24. novembrim norisināsies 55. Venēcijas mākslas biennāle, kurā Nīderlandes mākslas fonds ielūdzis piedalīties mākslinieku Edmundu Lūci.

55.Venēcijas mākslas biennāles ietvaros no 2013. gada 1. jūnija līdz 24. novembrim tiek rīkota izstāde “PERSONAL STRUCTURES”, kurā uzaicināts piedalīties mākslinieks Edmunds Lūcis. Tas ir pirmais gadījums, kad ārpus nacionālo paviljonu un to ekspozīciju veidotāju atlasei starptautiskā projektā tiek izvēlēts mākslinieks no Latvijas. Šis notikums neapšaubāmi apliecina mākslinieka piederību pasaules laikmetīgās mākslas elitei 21. gadsimtā.

Izstādes kurators un organizētājs ir Nīderlandes mākslas fonds „Global Art Affairs Foundation”, kas izstādes koncepciju veido no ievērojamu mākslinieku darbiem par „laika- vietas- eksistences” tematiku. Šī gada izstādes katalogs tiks izdots „DuMont” izdevniecībā, iekļaujot izstādes mākslas darbu atšķirīgās pozīcijas un mākslinieku domas. Izstāde notiks Palazzo Bembo, kas atrodas pie Rialto tilta Venēcijā.

Izstāde “PERSONAL STRUCTURES” ir starptautisks mākslas projekts, ko 2002. gadā iesāka īstenot nīderlandiešu mākslinieks Rene Rietmeyer. Vairāku gadu garumā projekts ticis papildināts ar publikācijām, izstādēm un simpozijiem.

Iepriekšējā Venēcijas biennāles izstādē piedalījās 28 mākslinieki, to skaitā tādi pasaules slavu guvuši mākslinieki kā Marina Abramović, Hermann Nitsch, Roman Opalka vai Carl Andre. Līdzās šiem autoriem, šogad izstādē būs skatāmi Edmunda Lūča darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+