×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Ēģiptes prezidents apstiprina jauno valdību

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Ēģiptes  prezidents Mohameds Mursi ceturtdien apstiprināja jauno valdību, ko vadīs premjerministrs Hišams Kandils. Jaunajā valdībā amatus saglabājuši septiņi iepriekšējās valdības ministri, tostarp ārlietu ministrs Mohammeds Kamels Amrs un finanšu ministrs Mumtazs al Saids, kā arī par aizsardzības ministru iecelts armijas komandieris fedmaršals Huseins Tantavi, kas pēc autoritārā prezidenta Hosnī Mubaraka gāšanas pērn februārī vadīja valsti, paliks aizsardzības ministra amatā, kurā viņš ir jau kopš 1991.gada.

Par iekšlietu ministru iecelts bijušais iekšlietu ministra vietnieks Ahmeds Gamals al Dins.

No 35 valdības ministriem pieci  – augstākās izglītības, mājokļu jautājumu, informācijas, darbaspēka un jaunatnes lietu – ir no Mursi pārstāvētās kustības “Musulmaņu brālība”, kas ilgus gadus Mubaraka valdīšanas laikā bija aizliegta.

Valdībā ir tikai divas sievietes – Nagva Huseina Ahmedhalila sociālo lietu ministres amatā un Nadia Eskandara Zuhari zinātnisko pētījumu ministres amatā. Viņa arī ir vienīgā koptu kristiešu pārstāve jaunajā Ēģiptes valdībā.

Ēģiptes prezidents Mursi pagājušo otrdien uzdeva jauno valsts valdību veidot līdzšinējam ūdenssaimniecības ministram Kandilam, kura veidotajai valdībai  būs jāīsteno ambiciozs plāns par ātru drošības atjaunošanu valstī un valsts ekonomikas strauju uzlabošanu.

Militārā padome, kurai joprojām ir likumdevēja vara, jo tiesa jūnijā pirms Mursi stāšanās amatā atlaida ievēlēto parlamentu, kurā dominēja islāmisti, saskaņā ar valsts pagaidu konstitūciju saglabā kontroli pār valsts budžetu.

Kandils norādīja, ka vēlējās izveidot tehnokrātu   valdību, kur ministri ir izraudzīti, ņemot vērā viņu kompetenci.

Kandils, kurš nav nevienas partijas biedrs, bija ierēdnis Ūdenssaimniecības ministrijā, un par ministru tika iecelts pagājušā gada jūlijā Premjerministra  amatā viņš nomainīja Kamalu Ganzuri, kurš vadīja   valdību  kopš pērnā gada decembra.

Islāmists Mursi uzvarēja pirmajās brīvajās prezidenta vēlēšanās kopš autoritārā  prezidenta Hosnī Mubaraka gāšanas pagājušā gada februārī un stājās valsts vadītāja amatā 30.jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+