×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. septembris, 2017
Drukāt

Eigims kļūst par Daugavpils mēru (6)

Rihards Eigims. Foto - LETARihards Eigims. Foto - LETA

Daugavpils domes priekšsēdētāja amatu šodien ieguva Rihards Eigims, kurš bija viens no Andreja Elksniņa (S) gāšanas iniciatoriem un kurš pirms vairākiem gadiem jau vadīja Latvijas otru lielāko pilsētu.

Lai arī Eigims vārdos bija paudis apņemšanos veidot plašu koalīciju, kurā varētu iesaistīties arī “Saskaņas” deputāti, šodien Daugavpils domes otrajā ārkārtas sēdē par Eigimu nobalsoja desmit deputāti, bet visi pieci “Saskaņas” pārstāvji balsoja pret.

Eigima vadītajā koalīcijā pirms balsojuma bija apvienojušies seši Latgales partijas un trīs no “Mūsu partijas” saraksta ievēlēti deputāti. Neviens no šiem trim no “Mūsu partijas” ievēlētajiem deputātiem nav šīs partijas biedrs, tostarp pats Eigims joprojām darbojas Latvijas Zemnieku savienībā.

Balsojumā par Eigimu nobalsoja arī līdzšinējā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska (Mūsu partija). Lai arī viņa un Eigims tika ievēlēti no viena saraksta, Jankovska līdz šim vairāk bija atbalstījusi gāzto “Saskaņas” pārstāvi Elksniņu un paudusi neizpratni par Eigima rīcības motīviem.

Sestdien rīta pusē Daugavpils pilsētas domes deputāti nolēma no domes priekšsēdētāja amata atbrīvot Elksniņu. Elksniņa un partijas “Saskaņa” cerētie pārsteigumi nenotika un par Elksniņa gāšanu no amata nobalsoja visi seši Latgales partijas deputāti, ka arī trīs deputāti no “Mūsu partijas” saraksta. Savukārt pret Elksniņa gāšanu bija visi pieci “Saskaņas” deputāti, un šo lēmumu neatbalstīja arī Jankovska.
Pirms balsojuma izteikties vēlējās tikai Elksniņa atbalstītāji, savukārt viņa gāzēji no runām atturējās. Kononovs paziņoja, ka pilsēta tikusi apspļaudīta jau 2009.gadā, kad noticis apvērsums un Jānis Lāčplēsis no mēra krēsla gāzis Eigimu, un tagad pilsēta atkal tiekot apspļaudīta. Savukārt deputāte Marjana Ivanova-Jevsejeva (S) sūrojās, ka pilsēta esot nogurusi no intrigām, turklāt Elksniņa vadībā “daudz kas šajos divos mēnešos ir izdarīts”.

Savukārt deputāte Jankovska teica, ka grib dzirdēt pamatojumu, kādēļ Elksniņam tiek izteikta neuzticība. Viņas vērtējumā, Elksniņš ir jauns politiķis, kuram ir daudz labu ideju pilsētas attīstībai. Jankovska savā runā lūdza piedošanu pilsētas iedzīvotājiem par to, ka izveidojusies šāda situācija.
Pēc balsojuma par Elksniņa gāšanu, kurā viņa atturējās, Jankovska izteicās, – ja būtu paredzējusi, ka izveidosies šāda situācija, partijas valde varētu būtu pieņēmusi citu risinājumu. “Mēs nopietnāk attiektos pret to, ar ko ejam uz vēlēšanām un kādi cilvēki ir mūsu sarakstā,” sacīja Jankovska, acīmredzot kritizējot Eigimu un vēl divus domniekus, kuri tika ievēlēti no “Mūsu partijas” saraksta, taču nav tās biedri, un tagad nolēma gāzt Elksniņu.

Bijušais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) norādīja, ka gan pirms, gan pēc vēlēšanām uzskatījis, ka Elksniņš nevar būt pilsētas mērs. “Viņš ir apliecinājis, ka netiek galā ar savu pienākumu izpildi. Tas, ka viņš tik āri zaudēja citu pašvaldības deputātu atbalstu, man ir pārsteigums. Meli un propaganda ir īstais Elksniņa darba stils, kas ne pie kā laba nenoved,” izteicās politiķis.
Pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi par Elksniņa nomaiņu pašvaldībā iesniedza deviņi jaunizveidotās koalīcijas pārstāvji, kuri vēlāk sasauca vēl vienu sēdi jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanai.
24.augustā Daugavpils pilsētas domes deputāti ārkārtas sēdē neatbalstīja pašvaldības vadītāja Elksniņa rosināto domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Riharda Eigima (“Mūsu partija”) atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas. Sešas ir līdzšinējiem opozicionāriem Latgales partijai, piecas pašreizējā mēra Elksniņa pārstāvētajai “Saskaņai”, bet četras – “Mūsu partijai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Eigims kļuva par mēru un tagad, kā pats apbalvoja, “ar pirdienu vēlēs komitetus.” Zeme atveries…

 2. ar visu to, ka Elksniņam “… apliecība [par valsts valodas prasmi] uz augstāko līmeni?

  • Kas ir apliecība uz augstāko līmeni? Eigims raksta? Elksniņš ir absolvējis Daugavpils Valsts ģimnāziju, kas daudzus gadu desmitus bija vienīgā latviešu skola Daugavpilī.

   • apliecība uz augstāko līmeni ir apliecība, kura apstiprina valodas prasmi augstākajā līmenī. tikai tā, kā to dēvē, ja runā itin kā latviski, bet istenībā kaļku no Pu†lerlandes valsts valodas, apmēram kā “a viņa vispār neaizverās”, kad aizrāda, ka soma vaļā “es pie tevis aizmirsu savus pulksteņus”, “bildīte uz atmiņu” vai kā Bukainis saka: “piesēdīsim uz virtuves un lamāsim valdību”. “apliecība uz augstāko līmeni” saka Elksniņš pats. ja viņš no tiesas beidzis latviešu skolu, tad taču pienākās automātā – varbūt to arī domāja. Eigims, kad bija Dvinskas mēris pirms gadiem 15, latviski nemaz nerunāja, tagad so oder so. Elksniņš no in†egrē†ās ģimenes? vai krievu akcents un krievu valodas teikumu konstrukcijas viņam tā paša iemēsla dēļ, kā vecītim, kuram nevarēja būt bērnu?
    ( – dakter, man nevar būt bērni!
    – tas jums tā pamazām sākās vai tā pēkšņi?
    – tas mums gimenē, tēvam nebija bernu, vectēvam nebija bērnu.
    – no kurienes tad jūs esat?
    – es? es nū Daugavpiļs!)
    по любому, valsts valoda (bet tā arī Kangarā†a un jebkuras pilsētas domes darba valoda!) Elksniņam gauža. bet kā “to procedūru pārgājis” karēlis, krievi runājošs Latvijas pilsonis Vi†ālijs Orlovs, neiebraucu. OK, par to bijušo “Sovaku Cen†ra” depu†ā†u, kurš “я, эс маацу латвиешу валоду” i nepieminu, cerams poli†ikā vairs nesmirdēs!
    bet Kangarā†ā āzi iecēluši par dārznieku un “karēlis, krievi runājošs Latvijas pilsonis” Vi†ālijs Orlovs Kangarā†a ē†ikas komīzijas priekšsēdis un tagad Šnores izteiku latviešu valodā AnnaLīzē pilsoņi, kuru vienīgajā valodā nav ne nenoteikto, ne noteikto galotņu, ne arī artikulu un kurā nav arī salikto laiku! absolūts nonsenss (inosrāņu (Englanderu) val., čista pa latviski небывальщина! – red. piez.).
    skat. Jutūbē “Rīcība…” un “Vitālijs Orlovs — veiksmīgs politiķis, 9. Saeimas deputāts un mediķis”!

 3. ЕСЛИ ТЫ ЧЕСТНЫЙ ОТКАЖИСЬ ОТ ДОЛЖНОСТИ…НЕЧЕСТНО ДОСТАЛ ДОЛЖНОСТЬ…ТЫ ДОЛЖНОСТЬ КУПИЛ….

 4. ЕСЛИ ТЫ ЧЕСТНЫЙ ОТКАЖИСЬ ОТ ДОЛЖНОСТИ…НЕЧЕСТНО ДОСТАЛ ДОЛЖНОСТЬ…ТЫ ДОЛЖНОСТЬ КУПИЛ….

Draugiem Facebook Twitter Google+