×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Eiropas Dārza svētki – visai ģimenei


darzasvetki_leta

Eiropas dienas dažādo svētku kulminācija gaidāma rīt Vērmanes dārzā, kur jau ceturto reizi notiks Eiropas Savienības Dārza svētki. Gaidīts tajos ir ikviens – kā jaunieši un strādājošie, tā vecāki ar bērniem un arī vecvecāki, jo informācija un dažādas aktivitātes sarūpētas katram vecumam.


 

Visā Vērmanes dārzā rīt darbosies desmit tematiskās teltis, kurās ikviens varēs rast atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, par darba iespējām un tiesībām, par ražošanu un lauksaimniecību Latvijā un daudzām citām tēmām.

Tā teltī “Digitālā Eiropa” būs iespēja apgūt pirmos soļus darbā ar datoru un izzināt e-vides priekšrocības. Tiem, kuriem radušās problēmas ar datoru un kas vēlas tos pasargāt no dažādiem vīrusiem, noderēs datorologa bezmaksas konsultācija. Turklāt šajā teltī par brīvu ikviens varēs tikt arī pie sava virtuālā e-paraksta.

Sagaidot 2014. gadu, kad Rīga kļūs par Eiropas Kultūras galvaspilsētu, rīt īpašā teltī varēs uzzināt, ko tad Rīga rādīs. Tie būs stāsti par Rīgas radošajiem kvartāliem, jauno dramaturgu lasījumi, uzzināsit, kas ir Kaņepes kultūras centra velo ruļļi, VEF dzejas slams un partizānu sēklu bumbas.

Teltī “Radošā Eiropa” dažādu amatu meistari rādīs un mācīs savas amata prasmes, ikviens varēs izkalt savu monētu vai iemācīties izgatavot lelli.

Šajos Dārza svētkos īpaši aicināti piedalīties jaunieši, lai mazinātu neinformētību un bezdarbu to rindās. Teltī “Jaunatne kustībā” Valsts izglītības attīstības aģentūras speciālisti konsultēs par izglītības iespējām programmās “Comenius”, “Leonardo da Vinci”, “Erasmus”, “Grundtvig”, “Euroguidance”, “NIID.LV”. Būs pieejama arī informācija par brīvprātīgo darbu un vienotās sistēmas dokumentu “Europass” izveidi. Savā pieredzē dalīsies arī Jūras administrācijas skolu audzēkņi un viņu vecāki.

 

“Zaļā Eiropa” būs vieta, kurā uzzināt visu par efektīvu zaļu saimniekošanu, noskatīties filmu par lauksaimniecisko darbību Latvijā, bet bērniem radīt priekšstatu par to, kāds izskatās īsts zemnieks, fotografējoties pie lauksaimnieku prototipiem.

 

Turklāt mazie svētku viesi varēs uzzināt, kā īsti piens nonāk veikala plauktā.Tiem, kam prāts nesas uz sava biznesa sākšanu, papildu informācija jāsmeļas “Ražojošās Eiropas” teltī. Šeit varēs piedalīties spēlē “Uzsāc uzņēmējdarbību”, konkursā “Eksporta eksperts”, kā arī “Latvija ražo”. Pēdējais konkurss ļaus gūt priekšstatu par industriālo nozari Latvijā. Par reālu atbalstu uzņēmējiem informēs Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji.

Aizraujoši pavadīts laiks garantēts teltī “Darbīgā Eiropa”. Suņa pavadoņa paraugdemonstrējumi, tiflotehnikas (palīgierīces cilvēkiem ar redzes traucējumiem) demonstrēšana. Izbrauciens ar dubultā tandēma velosipēdu un nūjošanas kustību terapija – tā ir tikai daļa no telts piedāvājuma. Ne tikai bērni, bet arī pieaugušie varēs klātienē iepazīties ar Valsts policijas bebru Bruno un runci Rūdi, kā arī ugunsdzēsēju zilonīti Baltiņu un viņa komandu.

 

Dažādus padomus nodarbinātības jautājumos sniegs Nodarbinātības valsts aģentūra, bet Pacientu ombuds konsultēs par pacientu tiesībām. Veselības istabas izbraukumā varēs veikt profilaktiskos mērījumus un saņemt konsultācijas par mājas aprūpes pieejamību.

 

Savukārt “TODO drošā māja” būs spēle, kurā bērni uzzinās, kā pasargāt sevi no dažādām bīstamām situācijām, lai justos droši savā vidē – mājās un skolā.

Viss par un ap eiro būs uzzināms ES fondu informācijas stūrī. Turpat arī konsultācijas un ES fondu projektu veiksmes stāsti, kā arī projekta “Best Agers” senioru izgudrojumi.

Arī Eiropas Savienības mājai Vērmanes dārzā rīt būs sava telts. Tajā izziņas spēle par Eiropas Savienības valstīm “NeuroOdyssee”. Bērnu stūrītis un radošā darbnīca ar sejiņu apgleznošanu un citām aktivitātēm. Informatīvas prezentācijas – “Euroscola” programma skolām; Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta darbība; prakses iespējas ES institūcijās.

Pulksten 15 bērni aicināti noskatīties latviešu animācijas filmas “Corrida”, “Kā lupatiņi mazgājās” un “Austras koka pasakas. Kāpēc varde nedziedāja”.

Bet vēl pirms tam, no pulksten 12, ikviens aicināts reģistrēties velospēlē teltī “ES prezidentūra 2012”, kur īpaši bonusi tiek solīti dažādu paaudžu komandām. Veloparādi ikviens aicināts vērot pulksten 13.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+