×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Eiropas Parlamenta komitejas noraida ACTA

acta_protesti2

Eiropas Parlamenta (EP) komitejas noraidījušas Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumu (ACTA), aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā Preses nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe.

EP komitejas nostāja nav saistoša Starptautiskās tirdzniecības komitejai, kas 21.jūnijā balsos par ieteikumiem EP nostājai un rīcībai attiecībā uz Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma tālāko virzību. Pēc tam EP kopumā būs balsojumā jāpauž sava nostāja par nolīgumu.

EP Juridisko jautājumu komiteja izvērtēja ACTA ietekmi uz tiesībām Eiropas Savienībā (ES) un nobalsoja pret pretrunīgi vērtētā nolīguma apstiprināšanu.

Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja izvērtēja ACTA atbilstību ES Pamattiesību hartai un norādīja, ka ACTA pārkāpj pamattiesības.

Savukārt, izvērtējot ACTA ietekmi uz ES nozarēm, EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja balsojumā atbalstīja nostāju, ka ACTA nenodrošina dažādu tās mērķauditoriju tiesības un brīvības.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija (EK) vērsusies Eiropas Kopienu tiesā, lūdzot noteikt, vai daudz peltais ACTA nav pretrunā ar EES Pamattiesību hartu un neierobežo Eiropas pilsoņus.

Vairākas Eiropas valdības un likumdevēji ir pauduši bažas par ACTA, un tūkstošiem demonstrantu ir izgājuši ielās, lai protestētu pret nolīguma radītajiem potenciālajiem ierobežojumiem interneta brīvībai.

Protesti notika virknē Eiropas pilsētu, tostarp Varšavā, Prāgā, Slovākijā, Bukarestē, Viļņā, Parīzē, Briselē un Dublinā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+