×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. septembris, 2017
Drukāt

Eiropas Savienības tiesas tiesneša amatam virza Levitu (1)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Valdība šodien atbalstīja Eiropas Savienības tiesas (EST) tiesneša amatam atkārtoti virzīt Egilu Levitu, kura pašreizējais pilnvaru termiņš amatā beidzas nākamā gada 6.oktobrī.

Jautājums skatīts tagad, jo maijā tika saņemta vēstule no Eiropas Padomes, aicinot iesniegt kandidātus uz tiem EST tiesneša amata posteņiem, kuru pilnvaru termiņš beidzas 2018.gadā. Valdība arī saņēma vēstuli no Levita, kurā viņš izteica gatavību turpināt darbu EST, liecina rīkojuma projekta anotācijā pieejamā informācija.

1955.gada 30.jūnijā Rīgā dzimušais Levits 1972.gadā ir beidzis Rīgas 2.vidusskolu, bet pēc tam – Minsteres Latviešu ģimnāziju. 1982.gadā viņš absolvējis Hamburgas Universitātes Juridisko fakultāti, četrus gadus vēlāk – tās pašas universitātes Filozofijas un sabiedrisko zinātņu fakultātes Politisko zinātņu nodaļu.

No 1984. līdz 1986.gadam Levits bijis zinātniskais referents Ķīles Universitātes Juridiskajā fakultātē, bet pēc tam trīs gadus – juridiskais referents Šlēzvigas-Holšteinas apgabaltiesas dienestā.

No 1989. līdz 1991.gadam Levits strādājis par zinātnisko referentu Vācijas un Austrumeiropas pētniecības institūtā Getingenā, bet no 1991. līdz 1992.gadam viņš bijis Latvijas Republikas Augstākās Padomes padomnieks. 1992. un 1993.gadā Levits bijis Latvijas vēstnieks Vācijā un Šveicē, bet vēlāk – Latvijas Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs un Saeimas deputāts.

Pēc tam divus gadus Levits bijis Latvijas vēstnieks Austrijā, Ungārijā un Šveicē, bet no 1995. līdz 2004.gadam viņš strādājis par tiesnesi Eiropas Cilvēktiesību tiesā. 2004.gadā Levits sācis strādāt par tiesnesi ES Tiesā, bet 2006.gadā viņa pilnvaru termiņš pagarināts uz sešiem gadiem. Levita pilnvaru termiņš atkārtoti tika pagarināts 2012.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Var tikai apskaust ES tiesas vadību par tādu darbinieku!Un Āboltiņa pierunāja Vienotību balsot par .. Vējoni/ izņemot “piecinieka”Viņķeli/ Mēs tagad ar Levitu neblamētos pasaules forumos un netiktu tracināta LV sabiedrība ar stulbiem Vējoņa ierosinājumiem.Kazākai vien būtu liela skāde un LV izzadzējiem.Esmu pārliecināta,ka faktiski gandrīz VISA Saeima ir Rīdzenes sarunu pirmsākums.To tagad apliecina Sudrabas cūkošanās “komisijā”.

Draugiem Facebook Twitter Google+