×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Eirovīzija var radīt mānīgu iespaidu (12)

Eirovīzijas fināls Kijevā. AP/LETAEirovīzijas fināls Kijevā. AP/LETA

Nupat notikušajam Eirovīzijas dziesmu konkursam Kijevā nevajadzētu radīt iespaidu, ka viss šajā lielajā Eiropas valstī ir kārtībā. Tā nav, vienkārši valsts ir plaša, ne velti mēdz teikt, brauc un brauc, bet robežu kā neizdodas, tā neizdodas sa­sniegt. Visdrīzāk par to, ka ne visur Ukrainā ir tik jauki kā pavasarīgajā Kijevā, nebija īpaša iemesla aizdomāties brīvdienās uz viesmīlīgo Kijevu aizbraukušajiem Eiropas tūristiem un visiem ārzemniekiem, kas iesaistīti dziesmu konkursa rīkošanā. Karu, ja vien par to neinteresējaties, Kijevā nevar sajust. Ja vien nesākat runāt ar vietējiem iedzīvotājiem – tad pašā sarunas sākumā iespējams dzirdēt par jauniem karā pabijušiem vīriešiem, no kuriem kāds jau piecus mēnešus neceļas no gultas, kāds cits vienkārši sācis dzert, bet cita vairs nav, jo kritis Donbasā.

Ik uz soļa iespējams dzirdēt, ka cauri frontes šausmām izgājušie un šobrīd tur esošie uzdod aizvien vairāk jautājumu, par kādu mērķi cīņā ar agresoru kritis tik daudz biedru. Nojaušams, ka realitātei iespējams piemērot teicienu – kam karš, bet kam māte miesīgā. Pirmkārt, ar to domāti plaši pazīstamie oligarhi, uz kuru sirdsapziņas joprojām augstā korupcija un šķēršļi godīgai biznesa sacensībai, arī atbildība par kara sākšanos. Te īpaši izceļams tāds “labvēlis” kā miljardieris Ahmetovs, kam acīmredzami nebija nekas pret nelielu bruņotu konfrontāciju 2014. gada pavasarī, no kā viņš cerēja iegūt ievērojamu politisko kapitālu. Tagad kā zaimi uztverami šādi vārdi pie Vodjanoje ciema (daži kilometri no Doņeckas) veikaliņa durvīm: “8. maijā tiks atvesta humānā palīdzība no Ahmetova.” Otrkārt, daudz jautājumu radies arī par vēl vienu oligarhu, vienu no Reģionu partijas dibinātājiem, valsts galvu Porošenko, kas arī šobrīd pamanās daudz uzmanības veltīt savu īpašumu un turības audzēšanai. Neliels piemērs – valstī joprojām nav skaidrības par to, kādā veidā tiks atrisināts būtiskais zemes īpašuma jautājums, un pastāv lielas bažas, ka notikumi virzās pa prātam lielajiem latifundistiem – un tieši Porošenko pašlaik kopā ar paša iecelto Čerņigovas apgabala vadītāju cenšas sev iešķiebt “nieka” 300 tūkstošus hektāru šī novada zemes.

Plašākai sabiedrībai ārvalstīs garām būs pagājusi “grūstīšanās” vairākās Ukrainas pilsētās 9. maijā, kad nepārprotami no vienota centra tika vadīti tā saucamā “Nemirstīgā pulka” gājieni. Tos pavadīja sadursmes ar ukraiņu patriotiem, un daži Ukrainas eksperti to vērtē kā ievadu prokrievisko spēku mēģinājumam revanšēties. Nopietns fakts – fiksēti gadījumi, ka policija ne tikai nav iejaukusies, bet pat atbalstījusi spēcīgi veidotos “tituškas” (provokatori, kas ar fizisku vardarbību cenšas izjaukt mītiņus), kas situši frontes veterānus. Tas bijis spēcīgs signāls, ko atbilstoši novērtējis premjers, nekavējoties likdams rīkoties – Dņeprā jau atcelta vietējā policijas vadība.

Valsts iekšējās un ārējās problēmas, kas saistītas ar Krievijas izvērsto konvenciālo un propagandas karu, ir nopietnas. Agresīvo Kremli interesē visas Ukrainas pakļaušana, un tas šķiet draudīgi. Taču tikai līdz brīdim, kamēr vienā braucienā tiek mērots ceļš no Ļvivas un Karpatiem līdz Luckai, Kijevai, Luhanskas un Doņeckas tuvējiem ciematiem. Tur visur sastopami enerģiski, darbīgi un patriotiski cilvēki, un tam jākļūst par spēcīgāko argumentu, lai atturētu Putinu no nāvējošās idejas par liela mēroga iebrukumu Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Крымваш и лугандония впридачу Atbildēt

  Путин сказал, что Киев не в состоянии проводить такие мероприятия, как Евровидение..
  – Ну конечно, у ватников так: если не было матрешек, балалаек, ложек, бурановских беззубых бабок, петуха из дерьма по центру сцены, и если не сперли несколько миллиардов, то и Евровидение не удалось..

  • Да ладно вам. Как будто эти стырили меньше. Бросьте, они точно такие же. А кто там на сцене с голой жопой скакал?!

   • Ага. А ты за ним следил? Тебя, что, в кремль пускают? Брось брехать!

 2. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

 3. О чём бы автор не писал, какую бы тему не затрагивал, он всё равно сбивается на откровенную и ярую русофобию.

 4. pagāja gludi.Par spīti visam.Ko vēl vajag.

 5. Ati,ko tu ar to gribeeji pateikt?……..Atbalstiit Poroshenko?Atbalstiit ukrainju huntu?Pat ne praataa nenaak.Uz ko tu teemee?Un nepuut ziloni no mushas.Nekur taa krievija netaisaas iebrukt.Ne Baltijaa,ne Ukrainaa,ne arii kur citur.Ir kaa reiz otraadi,kad liberasti spezhas virsuu no visaam puseem,arvien vairaak un vairaak.Un ko tu domaa ka krievija taa mieriigi noskatiisies kaa vinju ielenc liberasti,un negatiivi ietekmee visu krievu tautu?Protams ka jaapienjem atbildes solji.

  • …..Protams ka jaapienjem atbildes solji……
   Tev taisnība,moskaļu prostitūta!atbildes soļi ir jāpieņem un jāsāk ar moskaļu prostitūtu likvidāciju.

   • Самые главные проститутки здесь, это ты и твои единомышленники цензоры, которые тебя охраняют и берегут, прямо пылинки сдувают. Но это вам не поможет всё равно. Развязав руки себе, и откровенно плюя на законы и конституцию, вы же должны понимать, что и другие теперь могут поступать так же! А ответ может быть и ассиметричным, и неожиданным. Я буду просто счастлив, когда вы вместе с редакцией взлетите на воздух! Теперь, когда вы включаете зажигание, вас может ожидать сюрприз.

    • Крымваш и лугандония впридачу Atbildēt

     В России сделают своё Евровидение из фанеры и возьмут его штурмом.

     • Ой, да очень надо! Это давно уже и не конкурс совсем.

  • Pilsonis nav latvietis in slikti parcel savu viedokli no krievu valodas.Man ir aizdoms, kas vins ir un kur dzivo.Trollis, ko viegli atmaskot.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+